nasiona marihuany

Proste, rysowane schematy jak i co podlączyć

Wyszukiwarka Forumowa:

LOWRYDER

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2006
Postów
203
Buchów
1
Jakiej grubości kabla najlepiej użyć do połączenia świetlówek kompaktowych ze złączką?
 

MR. HPS

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2006
Postów
84
Buchów
0
LOWRYDER napisał:
Jakiej grubości kabla najlepiej użyć do połączenia świetlówek kompaktowych ze złączką?

Kompaktówki nie maja wielkich mocy więc wystarczy normalny kabel (0,25mm kw).
 

LOWRYDER

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2006
Postów
203
Buchów
1
MR. HPS napisał:
LOWRYDER napisał:
Jakiej grubości kabla najlepiej użyć do połączenia świetlówek kompaktowych ze złączką?

Kompaktówki nie maja wielkich mocy więc wystarczy normalny kabel (0,25mm kw).
Taki chudziutki? Ja mam 1,00mm. Nie będzie mi pobierał więcej energii albo mocniej się nagrzewał taki 1mm?
 

MR. HPS

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2006
Postów
84
Buchów
0
LOWRYDER napisał:
Taki chudziutki? Ja mam 1,00mm. Nie będzie mi pobierał więcej energii albo mocniej się nagrzewał taki 1mm?

0,25mm kw (kwadratowego) to przewód o średnicy rzeczywistej 1mm.
 
K

kemil

Guest
Witam
właśnie wczoraj dostałem paczuszke od Hydroonline (oczywiście wszystko popakowane idealnie, pełen profesjonalizm) tylko pierwszy raz spotykam sie z takim układem zapłonowym i mam problem jak go połączyć? A nie chciał bym na samym wstepie czegoś spalić :/
 

hastla

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2007
Postów
160
Buchów
2
Pod L (brown) dajesz faze, Pod N (blue) dajesz neutral a tu gdzie jest napisane LAMP podpinasz lampe N neutral a piorun dajesz na plus(rdzen)... Kapiszi:)??
 

klever

Well-known member
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
268
Buchów
0
witam

tera ja mam pytanie:

Chce złożyć HPS 150 z kondensatorem. i teraz ?

1 - jaki zapłonnik kupić w sklepie (moc czy jakieś oznaczenie zeby pasował do 150W)
2 - jaki statecznik, jak oznaczony lub jakiej mocy
3 - czy na rysunku blanicika w pierwszym poście faze mam puścić niebieskim czy czarnym przewodem - N czy L ?? (bo zamotaliście z tym +, - i całym opisem......jeden pisze ze faza ma isc przez zapłonnik i statecznik a drugi ze ma isc tamtendy neutral, wzorujcie sie opisem kabli z postu numer 1)
4 - kondensator wiem juz ze musze kupić 20uF

Czy wyniesie mnie taka cała lampa kupiona w hurtowni mniej niż z ajkiejś strony ??
 
S

SOLARR

Guest
-zapłoniki sa przeważnie uniwersalne pasujące do lamp o mocach 100 w do 400w (lub więcej)
-statecznik do lampy 150w :)
ja kupowałem wszystko z allegro -wychodziło taniej niż hurtowni .
pzdr.
 

trytops007

Active member
Rejestracja
Wrz 19, 2007
Postów
32
Buchów
0
kupilem hps 400 w na hydroonline .. niewiem jak to podlaczyc... moze ktos mnie pomoze ?
 
R

rasta

Guest
ArmandoLoczek, nie wierze że pytasz??
szok. jak bys poczytal i pomyślal to byś doszedl do wniosku.....jakiegoś.

a tak mi ciebie deko żal........ehhhh....
masz parę zacisków 3-4,5 kw i tu podlączasz lampę.
druga para F - N do zasilania 230V.

i co ty kminić?

[ Dodano: Wto 01 Sty, 2008 03:06 ]
masz jeszcze centralnie po środku uziemienie. jak chcesz to uziemiasz. jak nie, to nie twoja sprawa.
 

ArmandoLoczek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2007
Postów
197
Buchów
0
eheh :) pytam bo ten kto pyta nie błądzi :flower:
w sumie juz to wczoraj podłączyłem na "fristajlu"- i lampka działa ale chcialem sie upewnić jak to ma być podłaczone. Dzieki za pomoc
Pozdro
 

Glebin

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2006
Postów
302
Buchów
0
Jak działa to dobrze podłączyłeś jeżeli nic ci sie nie gotuje nie przerywa świeci normalnym pełnym światłem to napewno dobrze podłączyłeś
 

TopJoda

Active member
Rejestracja
Kwi 25, 2008
Postów
38
Buchów
0
siemanko, mam problem.....
mianowicie, wiem juz jak podłączyć 1 świetlówkę pod jeden statecznik, ale ja bym chciał 2 świetlówki pod 1 statecznik podłączyć, tylko nie wiem jak to zrobić, pomoże mi ktoś??!?!!! z góry Dzięki!

Dobra, znalazłem...;p:D:D

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół