nasiona marihuany

Proste, rysowane schematy jak i co podlączyć

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
narysuje mi ktos schemat jak podłączyc lampe SON i 70w philipsa z wewnętrznym zapłonem czyli tylko do balastu ?:zjarany:
Tak tylko do balastu, na balaście masz schemat daj foto to ktoś bardziej łopatologicznie Ci to wytłumaczy.
 
Z

Zenon

Guest
Witam! Otóż zakupiłem HPSa 100W ponieważ stwierdziłem że czas na cos innego niż świetlówki! A więc mam HPSa 100W i nie potrafię go podłączyć wg. tego schmatu z forum;


I teraz zdjęcie mojego HPS i balastu. Prosiłbym bardzo o narysowaniu na moim zdjęciu schematu bo już 3x wywaliło korki co mnie za bardzo nie cieszy. O to mój hps

Proszę o pomoc! Z góry dziękuje:zombi:
 

bobek61

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2011
Postów
73
Buchów
0
a czy przypadkiem czarno czerwony kabel głośnikowy nie spiepszy sie przy żarówkach kompaktowych powyżej 100w?? Mi sie wydaje że taki kabeluś to bardziej do poniżej 20W
 

bobek61

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2011
Postów
73
Buchów
0
ale co i nie musze mieć oprawek do żarówek tylko kabelki polutuje?
 

Kriztov

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2011
Postów
455
Buchów
0
ale co i nie musze mieć oprawek do żarówek tylko kabelki polutuje?

W sumie nie trzeba ale musiałbyś wiedzieć o co w tym biega, w co wątpię. Taka oprawka to grosze, więc nie żałuj na nią.
 

qwertyasdfix

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2011
Postów
74
Buchów
0
Mógłby mi ktoś dać zdjęcie jak podłączyć z gniazdkiem kompaktówkę, no za chu*a nie mogę pojąć, mam 2 miedziane kabelki, + i -, i pod co ja mam to podpiąć? :O potrzeba tej kostki, żeby przykręcić żarówke i wtedy kablować, tak? sorry, ale elektronik ze mnie jak ta pipa i nie mogłem tego pojąc :(
 
Ostatnia edycja:

NeedMedic

Active member
Rejestracja
Mar 21, 2011
Postów
38
Buchów
0
Siema aby sukcesywnie podłączyć HPS'a 250W potrzebuje:
Kondensatora - jaką musi mieć pojemność i napięcie? (Kondensator blokowy 30uf?)
Statecznik - Jak dobrze kapuje to żeby było okej muszę kupić o takiej mocy jaką wydziela lampa, czyli 250 watowy?
Są wersje statecznika z zapłonnikiem?
Zapłonnik - Jeżeli mi się nie uda go kupić wbudowanego w statecznik to mam kupić uniwersalny do lamp obsługujący 100 - 400w?
Proszę o odpowiedź.

EDIT: Co do tego kondensatora to się naczytałem i nie wiem już sam czy mam kupić 15, 20 czy 32 mikrofarady i jaki ma być zakres pracy tego kondensatora?
 
Ostatnia edycja:

Tomilidzons

Member
Rejestracja
Lis 8, 2011
Postów
11
Buchów
0
nie wiem czy było już takie pytanie ale nie mogłem znaleźć, czy kabel 250V 10A nadaje sie do podpięcia świetlówek? jestem laikiem w elektryce i jak podpinałem za pierwszym razem to wybuch nastąpił i wy***ało korki xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół