nasiona marihuany

Prosty dobry panel LED na clu za śmieszne pięniądze - sam możesz zbudować podobny :) Polecam !!!

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,256
Buchów
5,165
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Cześć. Te stripsy są bardziej opłacalne ?
£12.74 sztuka: kontra : £5.96 sztuka:

droższy 54 W na moduł:
tańszy : 27 W na moduł :

2 moduły: tańsze => 54 W _> tak samo jak droższy : przy 10 lm/W więcej sztuki _ mniej aluminium ale raczej większych profili.
Kwestia punktu widzenia _ te droższe puszczone na pół gwizdka powinny być BDB przy 2x większych kosztach, Te tańsze puszczone na stand parametrach są nadal spoko - przy niższejj mocy niższa temp pracy i trwałość + możliwość mniejszej odległości od roślin.

Kwestia punktu widzenia. _ Pełnej analizy kosztu i założeń. ;)
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Siema. Zmontował bym sobie panel na wega do mojego boxa 0,4m2. Tak patrzę że o barwie 6500k CLU028-1203C653M2F.
6 sztuk CLU028
Zasilacz XITANIUM 150W 0.2-0.7A 300V IXT 230V PHILIPS
Co mi daje około od 60W do 150W
Zmontowane na aluminiowych płaskownikach. Chłodzenie wentylatorami na 24V osadzonymi na radiatorach.
Będzie się opłacać? Mam już panel na cxb3590 o barwie 3500k i przeznaczył bym go na flo.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,256
Buchów
5,165
Będzie się opłacać? Mam już panel na cxb3590 o barwie 3500k i przeznaczył bym go na flo.

Koszt ? Jeśli wyjdzie tanio : To można zakładać, że się opłaca. [ czytaj ze zrozumieniem Sub ]
Popatrz na alternatywę np: na V_tac 15 W evolution przebudowanych tak jak to zrobił @Gość
10 sztuk _ około 300 PLN + Jakieś solidne profile Al. [ tu trzeba kombinować może tak jak @Tribulus podobne radiatory ? ] + robocizna i kilka innych. Sprawność będzie bardzo ładna + trwałość. Koszty zapewne większe : ale więcej punktów _ może być bliżej roślin.
Jak zrobić na tym regulacje mocy _ pytaj Gościa. Org zasilacze.

tool do tych diod podaje:

153 lm/W przy niskiej nastawie : dobra załóżmy, że a dobrze schłodzone : 161
oraz : 132 lm/W przy 25 W na diodę :

Sprawność zasilacza : https://www.tme.eu/Document/78bd60c6d1a023ce65295da9c708fe33/Xitanium_929001506706.pdf
Na pełnym obciążeniu jest Super.

Ale oszacujmy to tak 0,94 _ dla dwu nastaw:
151 na niskiej i 124 na wysokiej nastawie:

Zbliżone SPD _ 6500 K 82 CRI.

nisko : 2,18 nieźle.

diody_nisko.jpg


wysoko:

i tu jesteśmy w okolicy źródeł żyrandolowych _ tych nie najgorszych.

wysoko.jpg



Tak w niezbyt miarodajnym teście wyszedł kiepski _ żyrandol 6500 K z chińskiego marketu:
Słabiej znacznie ale.. to jest chłamik.



Te CLU028 są fajne jak się je puści nisko. Nie są drogie _ może zamiast 6 _ 15 sztuk puszczonych nisko ;P Nawet bez regulacji jakiejkolwiek ?

p: dane na lenia z tego : http://www.lightingcompass.com/simulate2.aspx?pg=hCOB Szacunki pi razy kaloryfer.
 
Ostatnia edycja:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Jak zrobić na tym regulacje mocy _ pytaj Gościa. Org zasilacze.
Jak rozumiem to ledy są sterowane prądowo. Zasilacz ma regulację prądu wyjściowego od 0,2A do 0,7A czyli jestem w stanie wysterować mocą regulatorem zamontowanym na zasilaczu. Tak samo jak w moim poprzednim panelu. Jeżeli chodzi o opłacalność to się nie określiłem - chodziło mi o opłacalność w relacji posiadania dwóch panelów, cree 3500k na flo a clu 6500k na veg. Czy jechał cały czas na cree 3500k.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,256
Buchów
5,165
Jeżeli chodzi o opłacalność to się nie określiłem - chodziło mi o opłacalność w relacji posiadania dwóch panelów, cree 3500k na flo a clu 6500k na veg. Czy jechał cały czas na cree 3500k.
Mówiłem o opcji _ alternatywnej _ z innym źródłem światła _ Paradoksalnie sprawniejszej raczej od CLU028. I prawdopodobnie w wersji 3000K nawet samych _ sprawniejsze od COB _ blisko roślin równomiernie etc. Taki paradoks z roku 2021.

A tak określona opłacalność to punkt widzenia. Potrzeby nie ma jest możliwość. Widzisz jak to jest ty o słupie a ja o dupie _ tak to jest jak sie patrzy na to z punktu widzenia nie celu _ a osiągania jakieś sensownej sprawności _ przy akceptowalnych kosztach.

Mógłbyś jechać na 3000K od startu do końca : nawet na 2700K. Ludzie jechali na HPS od startu do końca przy niemalże zerowym udziale niebieskich fotonów. Jest różnica pokroju : iloci mocy którą trzeba wpakować dla osiągnięcia jakieś wartości bezwzględnej niebieskich fotonów etc. Ale daje się lecieć na czymkolwiek w zasadzie _ no... może LPS nie byłby najlepszym wyjściem. W zależności od sprawności źródła _ oraz tego jak wysyła on fotony w stronę roślin _ moc która jest potrzebna do będzie zmienna. I tyle.

3500 K jest traktowane jako uniwersalne : ale realnie między 3000K a 4000K różnicy jakieś kosmicznej nie ma. Są np: dane, że zwiększanie iloci niebieskich fotonów a wiec zimniejsze światło może korzystnie wpływać na moc kwiatów. Z drugiej strony mówi się o tym, że przy cieplejszych źródłach o niskich temp widmowych kwiatów jest kapkę więcej : etc. W wypadku diod o wysokich CRI udziały niebiesskości są jakby odmienne _ od tych 80 _ leci to dosyć charakterystycznie w wypadku 70_80_90_97 CRI _ są i diody o kapke odmiennych charakterystykach widmowych _ a wtedy jest jeszcze kapke inaczej. Są i takie cuda jak crisp white [ ludzie lubiący suplement z pogranicza UV pewnie by je polubili ]

ps: Zawsze odpowiadam niekoniecznie na temat ;D Offtopem ;) Jest okazja do zrobienia obrazków.
p2: bardzo fajny sprawny zasilacz _ wybrałeś _ obciążony na max jest super.
 
Ostatnia edycja:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Mówiłem o opcji _ alternatywnej _ z innym źródłem światła _ Paradoksalnie sprawniejszej raczej od CLU028. I prawdopodobnie w wersji 3000K nawet samych _ sprawniejsze od COB _ blisko roślin równomiernie etc. Taki paradoks z roku 2021.

A tak określona opłacalność to punkt widzenia. Potrzeby nie ma jest możliwość. Widzisz jak to jest ty o słupie a ja o dupie _ tak to jest jak sie patrzy na to z punktu widzenia nie celu _ a osiągania jakieś sensownej sprawności _ przy akceptowalnych kosztach.

Mógłbyś jechać na 3000K od startu do końca : nawet na 2700K. Ludzie jechali na HPS od startu do końca przy niemalże zerowym udziale niebieskich fotonów. Jest różnica pokroju : iloci mocy którą trzeba wpakować dla osiągnięcia jakieś wartości bezwzględnej niebieskich fotonów etc. Ale daje się lecieć na czymkolwiek w zasadzie _ no... może LPS nie byłby najlepszym wyjściem. W zależności od sprawności źródła _ oraz tego jak wysyła on fotony w stronę roślin _ moc która jest potrzebna do będzie zmienna. I tyle.

3500 K jest traktowane jako uniwersalne : ale realnie między 3000K a 4000K różnicy jakieś kosmicznej nie ma. Są np: dane, że zwiększanie iloci niebieskich fotonów a wiec zimniejsze światło może korzystnie wpływać na moc kwiatów. Z drugiej strony mówi się o tym, że przy cieplejszych źródłach o niskich temp widmowych kwiatów jest kapkę więcej : etc. W wypadku diod o wysokich CRI udziały niebiesskości są jakby odmienne _ od tych 80 _ leci to dosyć charakterystycznie w wypadku 70_80_90_97 CRI _ są i diody o kapke odmiennych charakterystykach widmowych _ a wtedy jest jeszcze kapke inaczej. Są i takie cuda jak crisp white [ ludzie lubiący suplement z pogranicza UV pewnie by je polubili ]

ps: Zawsze odpowiadam niekoniecznie na temat ;D Offtopem ;) Jest okazja do zrobienia obrazków.
p2: bardzo fajny sprawny zasilacz _ wybrałeś _ obciążony na max jest super.
Ok, to zrobię tak:
- zmodyfikuje obecny panel
- domontowanie 4 sztuk clu028 6500k po dwie sztuki na krańce panelu
czyli będą 3xcxb3590 3500k + 4xclu028 6500k
- zasilane oczywiście z osobnego zasilacza z osobną regulacją i osobnym voltomierzem/amperomierzem

lubię kombinować
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,256
Buchów
5,165
lubię kombinować
I tak trzymaj.
Imo. sens tego jest taki jaki temu nadasz.
btw: nie lepiej 6 między : to co jest ? będzie równomierniej. albo te 4 pomiędzy : ?

Twój panel =>

IMG_20210317_120906.jpg


Jakaś modyfikacja : chłodzenia ?
 

magik666

New member
Rejestracja
Wrz 28, 2012
Postów
3
Buchów
0
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).


£12.74 sztuka: kontra : £5.96 sztuka:

droższy 54 W na moduł:
tańszy : 27 W na moduł :

2 moduły: tańsze => 54 W _> tak samo jak droższy : przy 10 lm/W więcej sztuki _ mniej aluminium ale raczej większych profili.
Kwestia punktu widzenia _ te droższe puszczone na pół gwizdka powinny być BDB przy 2x większych kosztach, Te tańsze puszczone na stand parametrach są nadal spoko - przy niższejj mocy niższa temp pracy i trwałość + możliwość mniejszej odległości od roślin.

Kwestia punktu widzenia. _ Pełnej analizy kosztu i założeń. ;)
Uważasz że te 54w powinny być na 700ma?
Trochę mi zeszło ale złożyłem parę wersji lamp na tych diodach i jestem ciekaw twojej opinii.
1. profil alu 40x25x2mm 8szt led i zasilacze lpc 1400ma 480w
2. radiator alu 2,2kg na 1 led zasilacze hlg 240 36a 480w
Posiadam quantum par meter i chciałbym porównać wyniki z obliczeniami a że jesteś w tym bardzo dobry prosił bym o przygotowanie czegoś w wolnej chwili. Można się z tobą jakoś skontaktować poza forum?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,256
Buchów
5,165
Uważasz że te 54w powinny być na 700ma?

Nic nie uważam, wybór _ zupełnie nie pamiętam tego w zasadzie. Coś naskrobane w 5 minut dawno temu. Nie wiem na ile w tamtym momencie byłem nawet na ziemi a na ile na alpha centaurii.

Zazwyczaj jest pewien zakres w którym się warto poruszać _ kompromis między sprawnością a ceną. Paski II generacji nie są z tego co mi wiadomo na mcpcb a na plastiku. ??

Tak samo i z chłodzeniem tego _ racjonalista => Gość => ekstremista =>sub.​

Trochę mi zeszło ale złożyłem parę wersji lamp na tych diodach i jestem ciekaw twojej opinii.
1. profil alu 40x25x2mm 8szt led i zasilacze lpc 1400ma 480w
2. radiator alu 2,2kg na 1 led zasilacze hlg 240 36a 480w​

Dokumentacja ? Radiatorów nie żałujesz raczej.

Posiadam quantum par meter i chciałbym porównać wyniki z obliczeniami a że jesteś w tym bardzo dobry prosił bym o przygotowanie czegoś w wolnej chwili. Można się z tobą jakoś skontaktować poza forum?​
Poza forum nie. Pw.

Jakiej klasy miernik masz ? Model ? I jak zabierasz się do pomiarów ?.
Rozumiem, że dysponujesz pomiarami sprawności całkowitej zbudowanych zabawek => na podstawie pomiarów po siatce z integracji po powierzchni ?.

Jak chcesz opiszę Ci jak mniej więcej zrobić pomiary nie będące integracja po powierzchni => a w boksie po krzywej strat dla danego panelu w danym pomieszczeniu : w wypadku źródeł zbliżonych do punktowych _ wydaje się to nieźle działać. Wydaje się => nie mam weryfikacji zewnętrznej z sensownego labu _ a i miernik użyty do zabawy był klasy "nijakiej". Bardziej zabawa dla samej zabawy niż realne ... ;) pomiary. Sama zasada jest raczej ok.

Wyliczenia jest zrobić stosunkowo łatwo _ jeśli znasz co nieco excela, także Ci opisze jak prosto zrobić coś co po danych od producenta będzie podawało wyniki. Idzie w tym zaszyć więcej niż jedno spd : i zrobić arkusz co będzie rysował wynikowe spd przy mieszaniu kilku rodzajów pasków. Można by i z wyliczeniem CCT _ w wypadku CRI jest to nieco zbyt wredne.
[ robie mase byków _ także prowizorka była by do sprawdzenia ]

Problem w tym jest jeden => to się robi w oparciu o deklaracje producenta => po przebiegach jakie daje w : w wypadku np. gdy się zmniejsza moc PWM grac to o ile przebiegi są nie dla PWM nie będzie dla wielkości pomiędzy max a minumum na :[ niby wiadomo jak to uwzględniać ale ... ] : do tego dochodzi zmienność parametrów komponentów + dopuszczalna zmienność parametrów podana przez producenta. Tego rodzaju symulacja jest fajną zabawą pokazująca co mniej więcej można uzyskać według deklaracji z danych jakie są. A realnie ??_ albo wie wierzy w deklaracje _ albo nie i zwyczajnie zakłada, że prawdopodobnie jest z tym trochę tak _ każda sroczka swój ogonek chwali i może być to nieco podrasowane.

Jak by co chętnie coś policzę => ale nie w najbliższym czasie => nie mam prawie dostępu do świata : net praktycznie brak. Pytanie na pw : linki do data sheet i konkretnych pasków : Mogę Ci zrobić przykładowy arkusz : z instrukcją jak go modyfikować tak aby pasował w przyszłości do innych. + SPD źródeł deklaracja z data sheet => przeliczone na konkretną emisje : w dwu formach : energetycznej i na fotony : co 2 nm : np. Raczej wędka niż ryba : I nie tyle wyliczenia co szacunki po danych jakie są dostępne : nie uwzględniające wielu rzeczy które niby wie się, że istnieją ale nie wiadomo czy w ogóle warto je dodawać ?? : Aby to miało naprawdę ręce i nogi trzeba by mieć w ręce większą partie pasków + lab do dyspozycji : i na podstawie pomiarów coś spłodzić. Brak wiary w : _ : oszacować i policzyć mozna _ a wyniki sa o tyle bliskie rzeczywistym o ile dane wejściowe są. + To co mogę zrobić to bardzo prymitywne szycie. Zamiast odczytywać z wykresów i liczyć kalkulatorem _prosty => automat który robi to sam _ przesuwając punkty po korelacjach.

 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół