nasiona marihuany

Proszę o pomoc,martwe punkty na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Witam wszystkich,pojawił się u mnie problem z roślinkami,mianowicie na niektórych liściach zaczęły pojawiać się takie martwe punkty,co to może być? Dodam że roślinki mają 26 dni życia,do tej pory wszystko jak najbardziej ok,przyznam się że może to być przenawożenie ponieważ trochę mogłem przesadzić z nawozem (biohumus) (pierwsze podlanie pół dawki,później woda,następnie 100% dawki itd),czy może jest to niedobór?Roślinki zaraz powinny zacząć kwitnąć,wiec może zacząć lać nawóz na flo? Co robić? Zrobić flusha i lac nawóz na flo 1/3 dawki czy zrobić tylko flusha na razie? Dodam że włosków tych początkowych (zapomniałem nazwy) na razie nie widać,ewentualnie na jednym najbardziej rozwiniętym szczycie jednej z roślin.Proszę o pomoc :) foto:https://galeria.haszysz.com/image/Q5AKI
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Dodam jeszcze że jedna z roślin nie wygląda na przenawożoną a żółknieją jej liście na dole,lać jeszcze biohumusa czy już nie ma sensu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
przyznam się że może to być przenawożenie ponieważ trochę mogłem przesadzić z nawozem (biohumus)

Co podlanie wlewam jakies pol 1L butelki biohumusa do pozywki. Biohumus to nie nawoz, nasycenie npk jest tam rzedu 0.15 . Ma on za zadanie tylko i wylacznie uzyznic glebe i ruszyc mikroflore w ziemi.
Jakie masz pH? przenawozenie objawia sie popaleniem koncowek lisci a nie rdzawymi plamkami.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
A więc panowie wychodzi na to że jest problem z pH (wiem że te testy to lipa ale niestety nie mam dostępu teraz do elektronicznego) podlewałem Kingą pienińska od początku No i tym biohumusem,ta Kinga niby dobre pH jak sprawdzałem,a na biohumusie pisze ze ma większe pH i ze może zmieniać (myślicie ze tak mogło być?) Ciężko widać ale ogólnie jest barwa niebieska wiec wychodzi na to ze pH 8+ Co robić? Dziękuje za szybką odpowiedz.foto:https://galeria.haszysz.com/image/Q5DIL
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Zbic pH, kwasek cytrynowy, ocet, markowe preparaty pH -. Cokolwiek masz pod reka. W przypadku octu pH lubi wrocic do normy takze, najlepiej zaopatrzec sie po prostu w odpowiednia wode.
Carefourowska jest ok:) ok pH 6
 
U

Usunięty 81037

Guest
zakup najlepiej elektroniczny test ph, nie wiem czy na tych mozna polegac, jezeli mozna to zakup ph-/kwasek cytrynowy obnizy ci ph, uwazaj tez z wodą bo pewnie podlewasz z wodą o za duzym ph pozdro
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Ok,sprawdziłem jeszcze raz tą Kingę i pH jest złe (dziwne bo było dobre,prawdopodobnie na przestrzeni czasu się zmieniło chyba) wiec nie chce już lac tej kingi,mam druga wodę już z prawidłowym pH i pytanie co zrobić,przelać te rośliny ta woda z prawidłowym pH lub z ta woda+biohumus.I jeszcze pytanie,kiedy zacząć lac ten nawóz na flo?
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Bo niestety nie mam dostępu do kwasku ani octu w tym momencie wiec została mi tylko woda z prawidłowym ph
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Przelej woda o odpowiednim pH w ilość co najmniej 2 krotności obojętności doniczki, następnie podlej woda z tym biohumusem. Na flo lejesz jak roślina zacznie zawiązywać kwiaty i wykazuje niedobory potasu/fosforu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół