nasiona marihuany

prosze o pomoc!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
D

demonlb

Guest
witam !!jestem poczatkujacym ,mam boxa o wymiarach wys 90 cm 50x30 i 2 roslinki WW and MAZAR !!!nie stac mnie na hps !!!czy mozna zastosowac jakies tansze lampy??czy sa jakies mniejsze hps niz 100w??czekam na odp i pozdrawiam!
 
L

Lift

Guest
na ta powiezchnie box'a najmniejsze to 4 swietlowki po 20wat
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
demonlb napisał:
mam boxa o wymiarach wys 90 cm 50x30 i 2 roslinki
troche mały ten box jak na dwie roślinki, będzie strasznie ciasno, ja bym tam dał jedną roślinke
demonlb napisał:
czy mozna zastosowac jakies tansze lampy??
oczywiście że można zastosowac coś innego ale nie wiem czy ci to nie wyjdzie drożej niż hps, albo cena będzie niewiele sie różniła. lepiej dozbierj do tego hps`a.
demonlb napisał:
czy sa jakies mniejsze hps niz 100w??
tak, jest jeszcze 70W ale na powieszchnie twojego boxa to będzie troche mało. 100W jest w sam raz.
 
D

demonlb

Guest
aha zapomniałem spytac czy taka zarówka HPS wytwarza duzo ciepła!! bo kiedys załozyłem do tego boxa zarówke 40w to mi siscie przyschły!!!i i własnie niewem !!
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
pewnie że się grzeje jak każda żarówka, im większa moc tym więcej ciepła daje! napewno daje więcej ciepła niż świetlówki, dlatego trzeba montować wiatraczki żeby był przepływ powietrza dla zbicia temperatury. czy temperatura bedzie wysoka to już musisz sobie sam sprawdzić termometrem ale bez wentylacji napewno się nie obejdzie!
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
pamietaj im wiecej włozysz w uprawe tym wiecej naniej zyskasz
 
D

demonlb

Guest
uu heja mam jeszcze jedno pytanie !!!mój qpel pracuje w elektyce i ma dlamnie hps teego co swieci na słypach bedze takie cos??tylko ze 250 W i niewem czy nie za duza do mojego boxa!!!??
 
R

Raz

Guest
no troche za mały jak na taki hps, ale zawsze się przyda
zrób większy box na flo i tam możesz dać tego hps-a
nie zapomnij o wentylcji
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
demonlb napisał:
tylko ze 250 W i niewem czy nie za duza do mojego boxa!!!??
zdecydowanie nie potrzebna jest taka moc! taka żarówa będzie ci wydzielać tyle ciepła że trudno ci będzie wyrobić z wentylacją, zresztą do takiej żarówy box jest już zdecydownie za niski!
Raz napisał:
zrób większy box na flo i tam możesz dać tego hps-a
też tak uważam żeby rozbudowac boxa. zrobi to lepiej dla twoich roślinek, bo tak jak ci już pisałem powieszchnia twojego boxa jest za mała jak na dwie roślinki i pewnie będziesz i tak zmuszony do rozbudowy!
 
D

demonlb

Guest
wymysliłem inny box!! szafa na wys 190 szerokosc 80x40 !!1 powinna wystarczyc!! i wtedy bym mugł załozyc ta 250 w !!i wentylacje !!!i powino byc !!ale c zekam na rade specjalistów!
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
demonlb napisał:
szafa na wys 190 szerokosc 80x40
teraz to już jest cos konkretnego! do takiej szafy spokojnie możesz wsadzić 250W i nie będziesz się musiał martwić że będzie ciasno twoim roślinkom!
w szafie zrób regulowaną wysokośc lampy za pomoca łańcuchów lub czegoś innego tak żeby szczyty rośliny były jak najbliżej lampy ale się nie przypaliły, no i od srodka box pomaluj białą farbą odbijającą światło. powodzenia w uprawie :thumright:
 
D

demonlb

Guest
dzieki za wszystkie wskazówki!!!pozdrawiam!!! :queen: :queen: :queen: :thumleft: :thumleft:
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
ciesze się że ci mogłem pomóc na tyle ile potrafiłem :) pamiętaj żeby utrzymać odpowiednią temperature w takim boxie!
owocnych plonów ci życze :thumright:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół