nasiona marihuany

Przechowywanie ziola

Wyszukiwarka Forumowa:

Jolmenik

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2021
Postów
302
Buchów
174
Przechowywanie ziola pod ziemia, ile czasu mozna? Chce przechowywać je w sloikach włożonych do wiadra z pokrywa,Czy takie cos zda egzamin? I jak najlepiej uszczelnic sloik, woskiem?
 

Partyzantos

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
106
Buchów
292
Dobre pytanie, słyszałem że i parę lat można tak trzymać pod ziemią i zioło będzie dobre, ja uszczelniałem folią spożywczą przed zakręceniem nakrętką, woskiem podobno lepiej ale nie próbowałem, sam jestem ciekawy tego pytania. Może ktoś doświadczony się wypowie.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Sloiki, wiadra, ok pakować, jak ma się jeden słoiczek to wy***ane a tak to proponuję tylko worki próżniowe i pojemnik typu beczka, bez metalowych elementów, zakopane w ziemi, z regulatorami wilgotności, w miarę możliwości sprawdzać co się dzieje
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Tez radzę unikać stalowych elementów poszukiwacze w wykrywaczami grasuja lepiej spać spokojnie
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ja trzymam w zwykłym słoiku po sosie z regulatorem wilgotności. Trzymam w pomieszczeniu typu piwnica już prawie 3 lata i zioło pierwsza klasa ale następne zbiory jednak schowam do słoików na klips bo w zwykłym dekiel słabo trzymał i zwietrzało dobre 15g.
nie zalecam zakopywać na terenie innym niż prywatnym pojemników zwłaszcza z metalowymi elementami bo pełno dupków z czujnikami chodzi i szuka skarbów. Łatwo stracić swój "skarb".
 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
125
Na jak długo starcza taki regulator wilgotności w słoju zanim trzeba go ponownie wymienic? Sa dostepne utrzymujace wigotnosc 55% i 62%, który wybrac?

Z kolei wydaje mi sie ze jesli towar jest spakowany prozniowo z regulatorem wilgotności to jest tam obieg zamkniety wiec wilgoc nie ma jak uciekac i przez to nie ma potrzeby pozniej go wymieniac. Niech mnnie ktos poprawi jesli zle mysle
 
Ostatnia edycja:

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Na jak długo starcza taki regulator wilgotności w słoju zanim trzeba go ponownie wymienic? Sa dostepne utrzymujace wigotnosc 55% i 62%, który wybrac?

Z kolei wydaje mi sie ze jesli towar jest spakowany prozniowo z regulatorem wilgotności to jest tam obieg zamkniety wiec wilgoc nie ma jak uciekac i przez to nie ma potrzeby pozniej go wymieniac. Niech mnnie ktos poprawi jesli zle mysle
Ja bym wybrał 62% bo mniej to za suche zioło ale to kwestia gustu. Regulator starcza "na zawsze". Nawet jak wyschnie to bardzo łatwo go " naładować"
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Rozwiniesz

boveda.jpg

To info wykopane gdzieś z tu z forum. Nie sądzę żeby był sposób zalecany przez producenta bo ten woli żebyś nabijał mu kieszeń kupując nowe saszetki.
Ja osobiście mam jeden regulator, chyba 2g w słoiku który noszę na co dzień i był otwierany i uzupełniany już ze 100 razy lub więcej i regulator działa jak trzeba tylko już wytarty papier jest. I tak przez te lata co wytrzymał to świetny wynik.
 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
125
temat się przesuszyl.... Da się coś odzyskać smak i zapach podczas curingu, czy w ogóle jest sens curingowac teraz?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół