• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Przechowywanie ziola

Jolmenik

Active member
Buchów
10
Przechowywanie ziola pod ziemia, ile czasu mozna? Chce przechowywać je w sloikach włożonych do wiadra z pokrywa,Czy takie cos zda egzamin? I jak najlepiej uszczelnic sloik, woskiem?

Partyzantos

Well-known member
Buchów
233
Dobre pytanie, słyszałem że i parę lat można tak trzymać pod ziemią i zioło będzie dobre, ja uszczelniałem folią spożywczą przed zakręceniem nakrętką, woskiem podobno lepiej ale nie próbowałem, sam jestem ciekawy tego pytania. Może ktoś doświadczony się wypowie.

Quaker

Terrorysta
Buchów
3,169
Odznaki
5
Ja pakuję w worki i zgrzewam. Daję regulatory wilgotności do worków. Ziółko ładnie pachnie i smakuje zajebiście. Trzymam około 1 rok, zależy ile sobie zostawiam.

ekoludek

997
Weteran
Buchów
3,291
Odznaki
9
Sloiki, wiadra, ok pakować, jak ma się jeden słoiczek to wyjebane a tak to proponuję tylko worki próżniowe i pojemnik typu beczka, bez metalowych elementów, zakopane w ziemi, z regulatorami wilgotności, w miarę możliwości sprawdzać co się dzieje

Argus

Well-known member
Buchów
140
Odznaki
2
Tez radzę unikać stalowych elementów poszukiwacze w wykrywaczami grasuja lepiej spać spokojnie

L.a.m.a.

LUBIĘ PLACKI
Buchów
485
Odznaki
3
Ja trzymam w zwykłym słoiku po sosie z regulatorem wilgotności. Trzymam w pomieszczeniu typu piwnica już prawie 3 lata i zioło pierwsza klasa ale następne zbiory jednak schowam do słoików na klips bo w zwykłym dekiel słabo trzymał i zwietrzało dobre 15g.
nie zalecam zakopywać na terenie innym niż prywatnym pojemników zwłaszcza z metalowymi elementami bo pełno dupków z czujnikami chodzi i szuka skarbów. Łatwo stracić swój "skarb".

cannabis sativa

Well-known member
Buchów
76
Na jak długo starcza taki regulator wilgotności w słoju zanim trzeba go ponownie wymienic?

Z kolei wydaje mi sie ze jesli towar jest spakowany prozniowo z regulatorem wilgotności to jest tam obieg zamkniety wiec wilgoc nie ma jak uciekac i przez to nie ma potrzeby pozniej go wymieniac. Niech mnnie ktos poprawi jesli zle mysle

Góra Dół