nasiona marihuany

Przedolomicenie (nadużycie dolomitu ;] )

Wyszukiwarka Forumowa:

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Czy jest możliwe jakieś przegięcie z ilością dolomitu, które może zaszkodzić roślinie? Ile daje się dolomitu na litr ziemi? 1 łyżkę, 2 łyżki?
 
S

sdfsdf

Guest
czytalem ze jedna lyzke! chociarz ja sie tego nie stosuje bo sypie po swojemu sypiac wokolo rosliny tak by ziemna byla zbielona :) czy mozna przedawkowac? wydaje mi sie ze mozna (za duzo azotu) chociarz mi sie to jeszcze nie zdazylo :p
pozdro! :thumright:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
ja swoje podlałem rożcieńczonym w wodzie (nie za dużo, łyżka na ok.2 rośliny), a potem posypałem nim ziemię z wierzchu, tak że nie było widać ziemi (cienka warstewka na wierzchu). Nie wiem czy nie za dużo, albo za mało, ale chyba ok.

[ Dodano: 2006-05-19, 00:17 ]
Bielak napisał:
wydaje mi sie ze mozna (za duzo azotu)

hmmm a dolomit dostarcza azotu? Nie wiedziałem.
 
R

Rider

Guest
Nieda sie go przedawkowac , najlepszym dowodem jest na to jak na hyperrealy koyot napisał ze na jeden dołek dał 2-3 lg dolomitu.
W dolomicie niema azotu.
I ph podnosi tylko do 7 ,ale to juz chyba wiesz ;]

1 łyzka na litr ziemi powinno byc ok.
 
S

sdfsdf

Guest
nie no gdzies wyczytalem ze on dostarcza roslinie azotu! ale nie bylem pewny no i rzeczywiscie! sprawdzoilem i nie zawiera azotu tylko 48%-53% CaO i MgO
wlasnie tez wydaje mi sie ze dolomitem nie da sie przedawkowac za to trzeba uwazac z wapnem by nie spalilo korzeni. dolomit jest bezpieczny. ale wracajac co do azotu to byl;em przekonany ze dolomit go zawiera.... niewiem gdzie to przeczytalem :/ juz nie pamietam ale poszukam cos wiecej na ten temat i gdybym sie cos dowiedzial to poinformuje
Pozdro! :thumright:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
a wiecie może jakie są substancje zwiększające i zmniejszające ph przy hydroponice?

[ Dodano: 2006-05-19, 13:21 ]
ph wody rzecz jasna
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
ph wody rzecz jasna
najlepiej idź do akwarystycznego, pamiętam ze jak miałem "uprawe" rybek :) to kupowałem różne środki do ph wody, na 70 L akwarium kapałem kilka kropelek i po kilku godzinach podobno ph miało opaść lub podnieść się.

Wiem, że do Paletek (taka kolorowa rybka) trzeba było kapać sporo i często inaczej woda z kranu je zabijała :p
 
R

Rider

Guest
Kranówka niewiem ale ostatnio na wodzie gazowanej pisało ph 7,5 .Niewiem jak to sie ma do kranówki.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
a domowym sposobem nie da się zakwasić wody (odrobinę)? Np. kilka kropel soku z cytryny na litr wody?
 
B

Birey

Guest
AtomBoy napisał:
ph wody rzecz jasna
najlepiej idź do akwarystycznego, pamiętam ze jak miałem "uprawe" rybek :) to kupowałem różne środki do ph wody, na 70 L akwarium kapałem kilka kropelek i po kilku godzinach podobno ph miało opaść lub podnieść się.

Wiem, że do Paletek (taka kolorowa rybka) trzeba było kapać sporo i często inaczej woda z kranu je zabijała :p

Jesli chodzi o te specyfiki z akwarystycznego do zakwaszania wody badz alkalizacji to sa one g..... warte praktycznie nic nie daja ( sam mam paletki to wiem ) jedynie w co mozesz sie stamtad zaopatrzyc to takie odczynniki do mierzenia Ph wody.

Wode zakwaszam kwasem ortofosforowym . A jesli chodzi o domowy sposob to mozesz nazbierac szyszek olchowych i je moczyc przez kilka dni w wodzie wtedy ta woda bedzie miala Ph kwasne zeby sprawdzic jak kwasne musialbys miec te odczynniki do mierzenia Ph ale raczej ponizej Ph 5.5 ta woda nie bedzie miala.

Natomiast do alkalizacji wody mozesz uzyc sody oczyszczonej tylko z tym trzeba uwazac bo bardzo latwo przedawkowac przykladowo do akwarium 200 litrow dodawalem mala lyzeczke od herbaty i to podnosilo o ok 0,7 Ph w gore.

Sok z cytryny wbrew pozorom ma odczyn zasadowy a nie kwasny.
 
S

sdfsdf

Guest
ej ludzie przecierz woda destylowana ma pH 7.0
wiem ze ona nic w sobie nie ma ale to chyba nie problem skoro jest biohumus!
niewiem nie mam zestawu do hydroponiki ale wydaje mi sie ze to by bylo dobre! zadne tam duperele do rybek tylko woda z biohumusem ktory uzulepnia w niej niedobory.
zeby planty nie mialy za duzo pierwiastkow w sobie mozna zmiejszyc ilosc nawozu w wodzie np. pol nakretki na litr i podlewac takim mixem.
pozdro! :tongue:
 

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
Nic od dolomitu nie będzie ja posypałem po ziemi i dobrą garść do wody podlałem i wszystko ok

21-05-2006, 09:19
Dzisiaj, 00:55

Kolejny rekord padł :sunny:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Diesel

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2009
Postów
134
Buchów
0
tylko po co ciągle stosować dolomit ?? ja rzadko stosuje sporadycznie i wszystko jest zawsze ok ... :zombi:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół