nasiona marihuany

Przekaźnik czasowy - podlewanie

Wyszukiwarka Forumowa:

deska

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2013
Postów
60
Buchów
4
Cześć,
wiem, że był podobny temat, ale tam nikt nie zaproponował takiego rozwiązania.

Potrzebuję sterownik/programator który raz na dzień lub na dwa dni włączy się na ok 30 sek do 2 min w zależności od wielkości doniczek. - chodzi o podlewanie Coco w otwartym systemie Drain to waste

Widziałem podobne posty gdzie sugerowano rozwiązania z raspberry czy arduino - czapki z głów dla których to ogarniają, moim osiągnięciem jest to, że wiem z grubsza co to.... dalej czarna magia.

-zwykły programator mechaniczny ma cykl 24h i najmniejszy interwał 15 min - więc odpada podwójnie
-droższe programatory mają interwał 1min (może by przeszło) , ale słyszałem różne opinie o ich niezawodności i nie wzbudzają mojego zaufania.

- Pamiętam, że kiedyś słynny kolega Volvo (btw. czemu jego wątek został usunięty/ukryty ???) pochwalił się jakimś przekaźnikiem czasowym który stosował w aero gdzie co do sekundy sobie ustawiał pompę -proste i tanie rozwiązanie
mocowany był na szynie DIN i miał 2 czy 3 malutkie pokrętła - taka konstrukcja mnie przekonuje, tylko jak patrze to jest ich 1000 różnych modeli i nie mam pojęcia który byłby najwygodniejszy do takie ustawienia jak potrzebuję - jednocześnie podłączenie tego z pomocą dr Google to chyba szczyt moich elktryczno-elektronicznych możliwości
Wyglądał mniej więcej tak:
pol_pm_Przekaznik-czasowy-wielofunkcyjny-styki-2P-Un-230V-i-24V-I-2x5A-1-modul-PCU-510-DUO-F-F-21932_6.jpg


- opcja numer 2 Widziałem jeszcze chyba u kogoś taki przekaźnik wielofunkcyjny - kosztuje grosze i wydaje mi się, że też spełniłby oczekiwania

images



Czy ktoś mógłby polecić jakiś konkretnie model który sprawdzi się do takie ustawienia jak pisałem wyżej.
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
taki najzwyklejszy programator z sekundnikiem ogarnie Ci takie coś, idz do casto albo brico, max 40zł, przez tyle lat działania z programatorami może miałem ze 2 przypadki kiedy poprostu sie zepsuły a tak chulają az miło, mozna im zaufać
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół