nasiona marihuany

przelałem?

Wyszukiwarka Forumowa:

adinek

Active member
Rejestracja
Sie 20, 2005
Postów
44
Buchów
0
w nocy podlewajac moja rosline balkonowa , wody nie zalowalem. lalem i lalem. po poludniu chcialem obadac roslinke patrze a jeden krzak w wodzie stoi, woda nie wsioknela w glebe tyle nalalem... :( oczywiscie wode wylalem. i teraz roslinka jakby liscie miala tak w dol zrobione. co jest? ale krzak piekny fotke pokaze wam;] szczyciki kozackie. z 8 szczytow na krzaku . yo
 
R

Rider

Guest
...wydaje mi sie ze od namiaru wody... za duza wilgoc mocno przesiakla wodom i liscie staly sie ociezale i poszly w dol ...spila sie :p jakas mozna racjonalnie to wyjasnic :) hymmm a co teraz mozan z tym zrobic wysuszyc, odwodnic heh :p zeby wszystko wrucilo do normalki?

[ Dodano: 2005-09-22, 23:49 ]
...trzeba pomuc bo kazda konopia jest cenna :D :wink: peace
 
G

greenlife

Guest
za duza wilgoc mocno przesiakla wodom i liscie staly sie ociezale i poszly w dol
heheh a to dobre troche z palca wyssana ta teoria

a powaznie to jest to typowe przelanie rosliny woda poprosty poddusila korzenie a objawem tego sa oklapniete liscie pozostaje ci tylko czekac i nie podlewac rosliny az wszystko wroci do normy

powiedz czy masz dziory w dnie doniczki bo wydajemi sie ze nie jezeli nadmiar wody pozostal a nie wyplynol dolem

jezeli tak jest to kolosalny blad

pozdr.
 
G

Guest

Guest
no to roslina poszla pod nuż i do gara. nie udalo sie uratowac...z dnia na dzien liscie miala coraz bardziej zwiedniete jakies. jeszcze jedna roslinka zostala i bedzie ok :d 8 szczytow :D elo a makamba dobra wyszla...
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
hehe, ludzie nie podlewajcie roślin bo one za duzo pija i potem są ociezałe :D
Ja proponuje w takich przypadkach, oczywiscie jak najszybciej doprowadzic ziemie do normalnej wilgotnosci, a pozatym wydaje mi sie ze pomocne moze byc intensywniejsze wentylowanie pomieszczenia/boxa, do czasu az roslinki nei wydobrzeja. Mozna tez sprobowac zwiekrzyc troche ilosc swiatla, choc osobiscie nie ejstem specjalnie przekonany...
Generalnie lepiej zapobiegac niz leczyc, wiec jak pisal greenlife, doniczka obowiazkowo z dziurami, no i umiar :)
 

mietek

Member
Rejestracja
Lis 14, 2005
Postów
16
Buchów
0
Nie wiem czy to podduszanie korzeni to dobra teoria. W hydroponice (nie bubblerze) korzenia cały czas są w wodzie i jakoś się nie podduszają. Mi się wydaje że roślina ciągnie za dużo wody i liście rogią się za ciężkie.
 
G

greenlife

Guest
Nie wiem czy to podduszanie korzeni to dobra teoria. W hydroponice (nie bubblerze) korzenia cały czas są w wodzie i jakoś się nie podduszają.

to chyba malo znasz sie na hydroponice bo w rzeczywistosci korznie nigdy nie sa caly czas w wodzie, woda zawsze jest tylko okresowo a korzenie albo sa w jakims medium typu keramzyt albo rosna wolno a woda tylko przeplywa prze nie. Takie hydro miedzy innymi nazywa sie "ebb and flood"
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Greenlife ma racje oczywsicie... w hydroponice woda caly czas przeplywa, a korzenei ne icale sa w wodzie... nigdy nie sa cale w wodzie przeciez, nawet w bublerze..
 
D

docent

Guest
Witam, mam chyba podbny prloblem, lecz obawiam sie ze mojej roslinki juz nie uratuje...sparawa wyglada mniej wiecej tak: na poczatku koncowki lisci zaczely schnac, zolknac i wywijac sie do gory.Teraz juz prawie cala roslina jest juz sucha i strasznie wyplowiala, wszystkie listki w gornej partii opadly i uschly, zostalo pare zielonych w dolnej partii.Wydaje mi sie ze juz jest musztarda po obiedzie ale caly czas mam nadzieje na jakis cud :] czy jest to mozliwe ze wlasnie poprzez nadmierne podlanie stalo sie tak jak opisalem?czy jest jeszcze jaks szansa na uratowanie mojej dziewczynki???POMOZCIE PROSZE!!!
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
To już po sprawie... twoja konopka już odjeżdza w swiat wiecznej baki w niebie :D
hehe ale na powaznie to juz jej nie wyratujesz... chyba ze jakies nowe odkrycie botaniczne dokonasz ;D
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
!!!

moze troche byc za pozno ale zawsze mozesz sprobowac przesadzic rosline to znaczy wyciagnac z korzeniem otrzepac go z ziemi lub predzej blota i prezesadzic do nowej bez podlewania!!!!!!!!! jak sie uda to po jutrze jest wiesz jaki dzien i gdzie trzeba isc ???
ps; ale to tylko jak sie uda powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół