nasiona marihuany

Przenawożenie czy raczej jest głodna

Wyszukiwarka Forumowa:

LeonZett

Member
Rejestracja
Wrz 17, 2017
Postów
7
Buchów
1
Sprawa wygląda tak, odmiana to:
Cindy Blue (Fem), 4 tydz. flo, temp 24 dzień,18 noc
Ziemia All mix 11l + na Flo 1Biotabs i cały zestaw
Pierwszym objawem były blade liście i wciąż nie które są, więc Azot dałem Biogrow
Drugim objawem jest postępujące fioletowe przebarwienia (fotki,nie mylić z krzakiem obok,bo to inna odmiana)
Obstawiłem, że to potas, więc szybka akcja i 2 razy co tydzień dostała po litrze do doniczki, 1tydz.-po 2ml/1l Biobloom i Topmax + 2ml Bactrex, 2tydz.- 4ml/1l Bloom i Top + 2ml Bac
A objawy postępują, oceńcie sami. Co robić ? To chyba raczej nie wgląda na fioletowe feno :unsure: ?







 

bgr93

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2021
Postów
36
Buchów
7
Sprawdzałeś może pH wypływu? Sam właśnie przerabiam podobną sytuację i przy dzisiejszym podlewaniu okazało się, że u jednej z dziewczynek wypływ byl na poziomie 5ph co powoduje zablokowanie lub w znacznym stopniu ograniczenie przyswajania minerałów z pożywki. U mnie zaczęło się od żółknięcia liści do wysypywania ciemnych drobnych plamek. Na dniach będę robić płukanie z zawyżoną wartością pH aby nieco podnieść pH gleby przynajmniej do poziomu 6.0, mam nadzieję, że się uda bo pierwszy raz zderzam się z taką sytuacją. Dodam, że przez cały grow wszystko było ok (jestem w 7/8 tygodniu).
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Daj jej coś z przewaga azotu .
 

LeonZett

Member
Rejestracja
Wrz 17, 2017
Postów
7
Buchów
1
Dzięki, dam jej jeszcze azotu, sprawdzę pH, choć niby biotabs nie wymaga, a co z fosforem ( pomyliłem się i napisałem potas).
 

LeonZett

Member
Rejestracja
Wrz 17, 2017
Postów
7
Buchów
1
Elo, sprawdziłem pH wydaje się ok, co sądzicie?
woda jaką jest podlewane

Woda po podlaniu

Zrobiłem oprysk z biobloom i topmax oraz podlałem a tak wyyglada teraz

 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Musisz mieć tam zimno chyba,że tak zmieniają kolor?
 

bgr93

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2021
Postów
36
Buchów
7
U mnie sytuacja podobna choć moje liście bardziej jakieś plamiaste kropki mają i ogólnie od tygodnia mizernieją. Podlewam w okolicach pH 6.5 a przy wypływie wczoraj miałem 5.5 a tydzień temu miałem jak u Ciebie w okolicach 5.8 i nie idzie ku lepszemu. Na weekend mam w planach podsypać je dolomitem plus wymieszać z wodą i zalać. Może uda się odkwasić ziemię bo u mnie chyba w tym leży problem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jak lejesz pH 6 i spada Ci pH do 5 to musisz mieć pH mniejsze od 6 ewidentnie. na flo raczej powinno być trochę wyższe pH

soil-ph-chart-marijuana-sm.jpg


P, Mg i Ca?
 

bgr93

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2021
Postów
36
Buchów
7
@Żul skoro już tu jesteś to zapytam czy jeśli spadło mi pH ziemi do okolic 5.5 to czy podsypanie oraz zalanie dolomitem powinno pomóc?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Woda najczesciej ma ph powyzej 7 dlatego na flo nie ma sensu jej regulowac tylko lac odstaną.
Jesli medium ma zaniżone ph przepływu to samo podlewanie woda bez regulaci tez powinno pomóc.
Pamietajcie ze nawozy na flo obnizaja ph...
 

LeonZett

Member
Rejestracja
Wrz 17, 2017
Postów
7
Buchów
1
@CUBE dobre spostrzeżenie i odczyt to potwierdza pH spada z nawozami na flo. Sprawdziłem wodę w krainie mam pH 7, po odstaniu Spada do 6,8 a po ozonowaniu spada do 6,34 i taką podlewam, więc teraz na flo przestanę chyba ozonować wodę, aby pH było wyższe
@Żul ile tego dolomitu żeby podnieść to ph
 

bgr93

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2021
Postów
36
Buchów
7
Ja parę dniu temu dawałem 1 łyżkę/1litr ziemi. Tylko, że mi została końcówka ziemi i wymieszałem ją z dolomitem według powyższych proporcji licząc cała objętość swojej doniczki i podsypałem tak na 3cm około. Po pierwszym zalaniu pH na wylocie było wyższe o 0.1, jak to dalej będzie to zobaczymy ?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,327
Buchów
4,336
Odznaki
13
@CUBE dobre spostrzeżenie i odczyt to potwierdza pH spada z nawozami na flo. Sprawdziłem wodę w krainie mam pH 7, po odstaniu Spada do 6,8 a po ozonowaniu spada do 6,34 i taką podlewam, więc teraz na flo przestanę chyba ozonować wodę, aby pH było wyższe
@Żul ile tego dolomitu żeby podnieść to ph
garsc posyp na wierzch i podlej albo daj to do wody do podlewania , trudno to przedawkowac :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół