nasiona marihuany

Przepis na Bimber

Wyszukiwarka Forumowa:

nokia5200

Well-known member
Rejestracja
Sie 11, 2007
Postów
56
Buchów
0
Czy może ktoś wrzuci przepis na bimber bardzo by mi się przydał najlepiej z fotkami :jocolor:
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
metoda 1410.
Do bimbru na upartego nie potrzebna jest żadna aparatura. Jednak będzie bardzo syfiasty. Destylować możesz metodą garnkową i poprzez częściowe zamrożenie
 

zaraza

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2006
Postów
46
Buchów
0
rozwijając 1410 to 1 kostka drożdży 4 kilo cukru 10 litrów wody :] i nie potrzeba drogie sprzętu wszytko da rade zrobić samemu może być tylko problem z chłodnica :]
 

nokia5200

Well-known member
Rejestracja
Sie 11, 2007
Postów
56
Buchów
0
Zastosowałem metode 1437 czyli

Z PRZECIERU POMIDOROWEGO, CUKRU I DROŻDŻY
Jest to zmodyfikowany "1410" na "1437". 1kg cukru, 4l. wody, 3dkg. drożdży i 7dkg. przecieru pomidorowego. Wymieszać, postawić w ciepłym miejscu na „musowanie", powino wyobić w ciągu 2-3 tygodni, przedestylować.

Już po pierwszej godzinie zaczeły mi się tworzyci bombelki ale nic nie idzie
A czy rórka która prowadzi od zacieru do pustej butelki ma byci uszczelniona
 
D

delete

Guest
Ale pytanie głupie ;p Nie ma być uszczelniona, żeby połowa uciekła i się nie skropliła
 

X_voodoo_X

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2007
Postów
102
Buchów
1



Puchne z tego jak zly :sunny: :sunny: :sunny:

uwazaj ziomek :sunny:
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
1 kg wydrylowanych wiśni, 1kg cukru, 1 litr miodu, 1l wody, 1l spirytusu
najpierw wiśnie z cukrem i wodą na 4 tyg w słoiku szczelnie, potem spirytus i na 4 tyg szczelnie i na koniec miod i na 4 tyg szczelnie a potem nalewka babuni na okazje, prywatki, stypy, zjazdy muzyki country, na nocki przy wędce, czy opicie rejestracji wsk'i.
polecam!!!
 
D

delete

Guest
Mam takie coś w domu, chyba każdy z mojej rodziny to robi ;p Wczoraj u wujka wypiłem trochę, pyszne to jest :D Nalewki to staropolskie trunki pierwszej klasy (oczywiście nie mówię tu o nalewce za 5zł)

PLEASE DONT READ THIS you will die in seven days if you dont post this comment on 10 topic in the next hour. if you do tomorrow will be the best day of your life
 
P

Palisanto

Guest
Jak dla mnie metoda '1410' jest zupełnie nie udana i przestazała. Równiez uzywanie drozdzy piekarskich które produkuja znacznie więcej fuzli od szczepów do tego przeznaczonych a także padaja od stosunkowo niskiej zawartości alkoholu. Nie lepiej zastosować drozdze winiarskie ?
Cena za paczke drozdzy uniwersalnych od Zamojskich to jakies 1,20zł do tego pożywka za drugie tyle. Na drozdazach winnych mozna osiągnąc znacznie wieksze stęzenie alkoholu niż na piekarskich które przy okazji pozostawiaja w nastawie nieprzyjemny zapach.

Podsumowywując: piekarskie do pieczenie, winne do butli.

Można też użyc drozdzy aktywnych które sa wygodniejsze w użyciu niż np. te od Zamojskich gdyż nie trzeba przygotowywac MD (matki drozdzowej) a tylko je uwodnić i wlac do baniaka. Drodze aktywne ze szczepem bayanus mozna kupić wysyłkowo, ale często zaczynaja sie pojawiac normalnie w sklepach. Odradzam popularne drozdze Biowinu gdyz sa słabej jakości i często nastawy na nich nie startuja, wolno pracuja lub nie dofermentowywuja cukru do końca.

Przygotowywjąc nastaw trzeba pamiętać o podstawowych zasach higieny a także przydatnym może okazac sie odkazanie sprzetu pirosiarczynem potasu. Zarazenie sztychem octowym to napewno nie jest to co chciałbys uzyskac :p

Chyba nie musze wspominac, że całość musi byc w balonie zamknietym szczelnym korkiem z rurką fermentacyjna?
 

nokia5200

Well-known member
Rejestracja
Sie 11, 2007
Postów
56
Buchów
0
Po ilu dniach ma się zaczynać przelewać z zacieru do pustej butelki :flower: :jocolor:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
nokia5200 napisał:
Po ilu dniach ma się zaczynać przelewać z zacieru do pustej butelki :flower: :jocolor:
Jak przestanie fermentować.
Pamiętajcie jeszcze, żeby podczas destylacji wylać niewielką część wódki, która skropli się zaraz na początku - to metanol.

Gdzie można zamówić te drożdże aktywne?
 
P

Palisanto

Guest
Robisz zacier, czekasz około 6 tygodni przy duzych nastawach az zakończy się fermentacja cicha, czekasz na sklarowanie lub nie i wlewasz do destylarki. Na 30 litrów zacieru trzeba wylac 50-100 ml pierwszego co sie skroli, tzw. ślepuszka ;)
 
D

delete

Guest
W gorzelni, proces od wrzucenia zboża do czegoś do kraniku z którego leci spiritus (200L na godzinę!) trwa 3 dni ;d

Zborze leci do gara, gotuje się godzinę w 120st
potem sie miesza na papkę
leci do beczek, dodaje się drożdży
potem leci do dużych bek i fermentuje 3 dni
potem się destyluje w kolumnie z 8m
I obok za szybką leci z kraniku spirytus :]
 

Bulka

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2007
Postów
279
Buchów
1
Czytając ten temat niewiem dokladnie jakiego przepisu uzyc by miec male ilosci :) 4fun
Oto zdjecia mojego destylatora domowej roboty :) z 750 ml wody z kranu wyszlo z 2 kieliszki wody destylowanej



Jakiego przepisu uzyc najlepiej waszym zdaniem zeby sie nadal do produkcji co2 i bimberku :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół