nasiona marihuany

Przesadzać, czy zostawić??

Wyszukiwarka Forumowa:

Kojot194

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
112
Buchów
0
Witam. Mam dwa noname w małej doniczce i nie miałem czasu ich przesadzić bo robota, wycieczki itp. Jeden zaczął kwitnąć i nie wiem czy je przesadzać czy zostawić tak jak jest. Ten co kwitnie raczej nawet, zebym go przesadził to bardzo większy nie urośnie a jedynie może go trochę zachamować. Problem jest w odżywkach. Czy jeżeli będę lał na veg i kwitnienie to im się trochę nie popie****i?
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/81181/20170627_102041.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/81181/20170627_102032.jpg
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Pewnie że przesadź tylko nie podlewaj przed tym zabiegiem. Złap ostrożnie za rośliny i wyjmij je z doniczki. Jak się postarasz to nie uszkodzisz nawet korzonka więc nie powinny przystopować. Ta jedna dopiero zaczyna kwitnąć to jeszcze sporo może urosnąć. Na razie lej jeszcze coś z azotem to trochę opóźni flo. Pryśnij też asahi zniweluje ewentualny stres.
 

Kojot194

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
112
Buchów
0
Jeżeli się okaże, że druga panienka (o ile to panienka) to sezonówka to będę musiał leć jej jeszcze chwile azot. Może to trochę przeszkodzić tej kwitnącej?
 

michal1337

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2017
Postów
221
Buchów
0
Tylko uwazaj bo masz 2w1 korzenie mogly sie juz poplatac
 

michal1337

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2017
Postów
221
Buchów
0
Moim zdaniem nie powinno sie trzymac ich w jednej donicy i to tak blisko siebie. Co do nawozenia chyba z tym nie powinno byc problemu.
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
czy naprawde miałeś z tym problem zeby posadzić w dwóch doniczkach albo w ziemi? teraz to ciazko powiedziec co do nawożenia bedziesz lał na weg wychamujesz rozwój kwiatów nalejesz na flo zachamujesz wzrost nwm panie albo przesadz delikatnie spróbuj chociaz albo nwm lej cos zbilansowanego wysrodkujesz to moze jakos albo czekaj az druga zakwitnie
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Mi przyszło do głowy takie rozwiązanie gdyby ta druga to była sezonówka



Na razie po przesadzeniu ze 2tyg możesz lać jednej i drugiej na weg. Sezonówka jak coś puści korzenie w bok (będzie tam puszysta kupna ziemia to tak jej będzie łatwiej niż głęboko i w twardą spotową
 

Kojot194

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
112
Buchów
0
zawsze się nad tym zastanawiałem czy to nie jest tak, że jak roślina kwitnie to nie pobiera azotu tylko fosfor i potas? Bo wtedy bym mógł lać jedno i drugie na raz... Ktoś coś? Ewentualnie jako, że automat jest mały to może w miesiąc dojdzie a przez miesiąc nawet bez odżywek może bardzo sezonówka nie zostanie w tyle.
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Źle myślałeś :) Jak kwitnie i jak będziesz lał azot to będzie go pobierać i jeśli będzie go miała zbyt dużo to dojrzewanie topów się opóźni. .
Nie licz na to że ten automat ci w miesiąc dojdzie, dwa miesiące to minimum. Zrób dołek w takim kształcie jak ci narysowałem to będzie najlepsze rozwiązanie dla takich bliźniaków syjamskich, a na razie lej jeszcze na wega. Sezonówka jak będzie ciągła trochę nawozów na flo od auto to nic jej się nie stanie.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Trzeba koniecznie rozdzielić i przesadzić do osobnych donic, albo do gruntu. Po rozdzieleniu i udanym przesadzeniu należy podlać obficie. Takie trzymanie dwóch roślin razem nie ma sensu, bo będą sobie nawzajem zabierać pożywienie.
 

Kojot194

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2014
Postów
112
Buchów
0
To jak ja mam je teraz rozdzielić? Poprzerywać korzenie? Nawet żebym trzepał ziemią pół godziny to wątpie, że nie uszkodzę niczego przy oddzielaniu :pl:
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Trzeba koniecznie rozdzielić i przesadzić do osobnych donic, albo do gruntu. Po rozdzieleniu i udanym przesadzeniu należy podlać obficie. Takie trzymanie dwóch roślin razem nie ma sensu, bo będą sobie nawzajem zabierać pożywienie.


Nie słuchaj rolnikdolpasz i nie rozdzielaj ich bo narobisz tym więcej szkody niż pożytku. Masz tam bardzo małą doniczkę i do tego jeszcze ziemia nie nasypana po krawędź. Korzenie są już na pewno przerośnięte na maksa.
Jeśli zrobisz spory dół to rośliny nie będą sobie zabierać nawzajem pokarmu, korzenie rozejdą się na boki

Odznaka grouwer specjalnej troski o czymś świadczy. Jak chcesz komuś doradzać to się najpierw zastanów co piszesz bo w tym wypadku rozdzielenie narobi dużo szkody
 
Ostatnia edycja:
R

rolnikdolpasz

Guest
Nie słuchaj rolnikdolpasz i nie rozdzielaj ich bo narobisz tym więcej szkody niż pożytku. Masz tam bardzo małą doniczkę i do tego jeszcze ziemia nie nasypana po krawędź. Korzenie są już na pewno przerośnięte na maksa.
Jeśli zrobisz spory dół to rośliny nie będą sobie zabierać nawzajem pokarmu, korzenie rozejdą się na boki

Odznaka grouwer specjalnej troski o czymś świadczy. Jak chcesz komuś doradzać to się najpierw zastanów co piszesz bo w tym wypadku rozdzielenie narobi dużo szkody

Powiem Ci tak ; co grower, to inna teoria.

Jak Autor nie ma wprawnej ręki i nie czuje się na siłach, to niech nie przesadza.

Dla mnie co za problem podlać i wyciągnąć glebę z połączonymi roślinkami z doniczki delikatnie rozdzielić a korzonki nawet jak przy rozdzielaniu niektóre fragmenty odrostów bocznych korzenia się pourywają, to jak zrobisz to na miejscu docelowym (dołkach z kupną glebą) i szybko przesadzisz a potem podlejesz obficie, to wtedy roślina sobie poradzi.
Po kilku dniach od rozdzielenia i przesadzenia można dać małą dawkę czegoś na przyrost korzeni i myślę, że dało by radę to ogarnąć.

Pewnie jedna przy drugiej - nie rozdzielać jest bezpiecznie a zarazem najłatwiej, ale za to co do wielkości plonu może być mizernie, bo będą się na wzajem zacieniać i zabierać sobie pokarm.. Jedna z tych roślin słabsza mniejsza będzie zapewne bardzo mizerna. Ta wyższa sobie jakoś poradzi.

Jak Twoim zdaniem korzenie oplatające się pomiędzy sobą nie będą zabierać sobie pokarmu? Owszem słyszałem o sadzeniu w wielkich skrzyniach na kółkach tak, żeby korzenie oplatywały się nawzajem, ale i tak między roślinami musiał być jakiś odstęp a na pewno nie jedna przy drugiej.
 
Ostatnia edycja:

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
A co to za problem w miejscu docelowym wybrać duży dół nasypać sporo ziemi kupnej.Rośliny będą miały gdzie puszczać korzenie (brak miejsca na korzenie głównie ogranicza wzrost). Wystarczy odpowiednia dawka nawozu i problem będzie częściowo rozwiązany. Odnośnie zasłaniania się nawzajem wystarczy odpowiednia naginanie w przeciwne strony.
Przy tak małej ilości ziemi i sporych roślinach rozdzielenie bez uszkodzenia poprzeplatanych korzenie jest niemożliwe.
Takie rozwiązanie sprawi że obie rośliny będą rosły i dadzą przyzwoity plon.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół