nasiona marihuany

przycinanie?

Wyszukiwarka Forumowa:

adinek

Active member
Rejestracja
Sie 20, 2005
Postów
44
Buchów
0
Mam pytanie czy przy hodowli indoor przycinamy roslinke?czy też nie. Bo nigdzie nie doczytalem tego i niewiem i jestem w kropce :) i jak przycinamy to ile razy należy to wykonac by osiągnąc znakomite plony ;]
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...dokaldnei ci nie poweim co masz robic....to zalezy jak chcesz zeby byla wysoka i jak ci sie rozrasta...tylko moge ci powiedziec na co uwazaj...
...nie przycinaj zbyt pozno...po6-7-8 tygodniu nie obcinac<zalezy od odmiany> wowczas moze to opoznic kwitniecie w skrajnych przypadkach calkowicie uniemozliwic...
...jak przycinasz uwazaj jak to robisz, bo mozesz uszkodzis odrosty ktore maja sie stac nowymi galazkami...przycinaj szczyty ktore na ok 2-3-4- cm oderwaly sie od ostaniej partii lisci...<ja przycialem zbyt nisko i jestem o dwie najlepsze galazki w plecy :evil: >

...zamiesc jakies foty...bedzie latwiej powiedizec czy przycinac i ile...

...jestem beginner w hodowli...ale juz troche nauczylem sie na wlasnych bledach :lol:
 
G

greenlife

Guest
nie przycinaj zbyt pozno...po6-7-8 tygodniu nie obcinac<zalezy od odmiany> wowczas moze to opoznic kwitniecie w skrajnych przypadkach calkowicie uniemozliwic...

i tutaj jestes w bledzie niby w jaki sposob czas przyciencia ma wplynac na kwitnienie zasada jest taka zeby nie przycinac krotko przed przelaczeniem na 12/12 gdyz roslina nie zdazy wytworzyc nowych odgalezien i caly proces sie zmarnuje natomiast jezeli prowadzisz rosline w vegu to mozesz ja ciac nawet po roku to niema roznicy wazne by byla w vegy


przycinaj szczyty ktore na ok 2-3-4- cm oderwaly sie od ostaniej partii lisci...<ja przycialem zbyt nisko i jestem o dwie najlepsze galazki w plecy
poco az tyle ??? uwazam ze to niepotrzebne trzeba poprostu byc ostroznym a nie robic na lapu capu i zapewniam ze nic zlego innym odrosta sie nie stanie wystarczy je delikatnei odchylic palcami i po klopocie one az takie bardzo delikatne nie sa

natomiast kiedy przycinac to ju zkwetsia indywidulalna ja jezeli to robie to nie wczensniej jak przy 4-5 internodzie
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...no tak w indorze to obojetnie...masz racje teraz sie nad tym zastonawilem...ale przy fotoper 24/0 jedynie...z tego wniosek taki ze przycinanie zalezy od budowy boxa...czy jest maly czy waski itd...
...<pomieszalo mi sie z moim outdorem, bo troche za pozno przycialem...i balem sie ze braknie im czasu, zeby sobie dokwitly przy dobrej pogodzie, <ale juz jest dobrze, maja drugi dzien floweringu>>

...co do miejsca przycinania...to dla poczatkujacego lepiej/bezpieczniej gdy szczyt pojdzie troche w gore...moze przesadzielm z 3-4 cm ale 1-2cm to mysle ze aukurat...pozdroo
 
G

greenlife

Guest
ale przy fotoper 24/0 jedynie
dlaczego przy 24/0 jedynie ?? a 18/6, 20/4 przeciez to bez roznicy jaki foto wazne by w vegu byla
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...do tej pory bylem przekonania ze przedluzyc mozna veg jedynie przy 24/0...no to mnie olsniles :wink:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Adinek sluchaj sie madrych ludzi... traktuj ich jak swoich sensei.

A w in door trzeba przycinac... po prostu trzeba. Niewiem jak mogles sie nad tym zastanawiac? Wiekszosc osob ma niskie noksy okolo metra w gore. (ja 70cm) Wiec musisz robic wszystko by roslina miala co najwyzej 60cm wyskosci, zeby nie spalila sie o lampe.

Chodujac w boxie zalezy wszystkim na paleniu. A zeby tego palenia bylo jak najwiecej to trzeba uzywac roznych technik przcinania itp. Ja ci proponuje przycicac jak proponuja powyzej... ale tesh zalozyc siatke w boksie z oczkami okolo 5cm na 5cm. To tez moze pomoc.
 

adinek

Active member
Rejestracja
Sie 20, 2005
Postów
44
Buchów
0
dzieki, chcialem sie dowiedziec bo nigdzie nie pisza o przycinaniu w jakichs artykulach ;] damy rade
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jest duzo artykulow na ten temat. Na kanabie jest kilka artykolow o roznych technikach przycinania.
 
R

Raper

Guest
A tak przy okazji to kiedy trzeba zminic czas naswietlania 12/12... Wszedzie o tym pisza ale nikt nie wspomnial kiedy ma to nastapic.
 

adinek

Active member
Rejestracja
Sie 20, 2005
Postów
44
Buchów
0
Raper najlepiej po 30 dniach . Wtedy roslinka zaczyna kwitnac gdy zmieniasz czas naswietlania na 12/12
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...po 30 od kiedy...? od wsadzenia do ziemi...?...moim zdaniem o wiele za krotko...zalezy od odmiany...ale nie predzej niz po 6-7 tygodniach...przelaczyc na 12/12...po 30 dniach mozna przelaczyc na 20/4 albo 18/6...
...nie mam indoora...ale z tego co sie orientuje to tak jakos powinno byc...
 
G

greenlife

Guest
to sie slabo oreintujesz bo gadasz jakies bzdury skoro nie masz indoroa to zachowaj teorie dla siebie
 

adinek

Active member
Rejestracja
Sie 20, 2005
Postów
44
Buchów
0
daj mu bana bo wporowadza w błąd ;] a chyba forum to powinno pomagac a nie szkodzic nie ? :)
 
R

Rider

Guest
ty qrwa sam sobie naluz bana na leb :salut: bo mie juz zaczynaja bolec twoje posty
:evil:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół