nasiona marihuany

Przygotówka pierwszej uprawy af (Mars hydro 48 50x60x120)

Wyszukiwarka Forumowa:

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
Siemano!

Powoli przygotowuje sie do 1 uprawy indoor (mam za soba 2 lata uprawy outdoor), duzo siedze na tym forum dużo czytam ogladam, kompletuje caly osprzet itd, myslalem ze uda sie wyczytac wszystko jednak sie przeliczylem i musze podpytac was - profesionalistow:) dodam ze kazda podpowiedz, wyjasnienie bedzie dla mnie bardzo wazne ;)

na poczatek opisze "moje pudło" :D

-Box 50x60x120
-Mars Hydro Reflector48 48x5W
-Wentylator GT 100mm 170m3/h Filtr węglowy GT 250 m3/h 100/200mm
-nawilżacz "żabka" z allegro (dosc duzo miejsca zajmuje nawet nie wiedzialem ze ma az 22x22cm)
-stacja pogody z czujnikiem na kablu 1,5metrowym (temperatura, wilgotnosc powietrza)
-ziemia biobizz light mix
-nawozy 3pak biobizz indoor (bio bloom, bio grow, top max) + mikoryza + melasa przy kwitnieciu
-4 doniczki po 11l ale planuje wrzucic 3 donice z 3 pestkami bo nie zmieści mi sie nawilżacz
-(3 programatory czasowe, 2 elektorniczne jeden analogowy)
-mata weglowa generujaca co2
-papierki lakmusowe do sprawdzania ph
-chyba dokupie wiatrak mieszający w srodku

hmmm chyba wszystko....

teraz 300 pytań ;))


1.Jak poskładac wentylacje, przy gardle wylotowym u góry najpierw daje sie wentylator, potem przewód spiro czy jak to sie nazywa i na samym koncu filtr weglowy ? (wylot daje prosto do komina przez nieuzywany stary piec)
2.czy na takim boxie musze dawac wiatraczek wtłaczający oraz do srodka mieszajacy?? czy wystarczy otworzyc wlot powietrza na dole i zaslonic jakas siateczka zeby nie weszly jakies myszy czy cos?
3.elektryka... co z czym i ile godzin musi pracowac? na pewno na jednym programatorze bedzie leciec oswietlenie mars hydro 18/6h, ale ile godzin ma pracowac wentylator wyciagajacy (24h?), ile nawilzacz (jest regulacja mocy na nawilzaczu) a ile ewentualny wiatrak mieszajacy? i cos jeszcze?
4.Czy Mars hydro 48 w ZUPELNOSCI WYSTARCZY na cala uprawe (raczej 3 automaty + trening lst)?
5.w jaki sposob badac poziom ph tymi papierkami? w uprawie organicznej podobno nie jest to wazne... no ale ;)
6.na poczatek pestki wsadze do jakichs litrowych kubeczkow a po okolo tygodniu ? przesadzanie do donic 11l i podsypanie mikoryza tak?
7.mate weglowa co2 wystarczy przeciac na 4 i jeden kawalek powiesic nad nawilzaczem?

na pewno duzo pytan dojdzie tutaj wraz z skladaniem boxa i poczatkiem uprawy ;)

Mile widziane różne mądre podpowiedzi ;) bo moze o czyms zapomnialem, zle skompletowalem czesci itd dodam ze bede pozostawial roslinki bez opieki od poniedzalku rano do piatku wieczor (moj niedoswiadczony "pomocnik" bedzie podlewal w srode sama woda) a ja nawozy w zaleznosci od potrzeb w piatek sobote niedziele lub poniedzialek rano.

Pozdrawiam was i prosze o liczną dyskusje !! Dzieki!
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
1. u mnie jest filtr w boxie, do niego przyklejony wentylator, potem rura z ktorej wylazi przefiltrowane powietrze. dziala
2. mieszajacy musisz miec, a wtlaczajacego nie trzeba - wystarczy wlot pasywny
3. wszytskie wenty u mnie 24/h. co do zabki.. mam ta sama i tez box 60x60 i wsadzam 4x11l a zabka stoi poza boxem i rurka nawilza w srodku. nawilzacz chodzi u mnie bez programatora, jak braknie wody to sie wylacza i tyle :p nie musi chodzic caly czas.. na 3/4 mocy ~nawet 15h nie utrzyma.. a i trza go myc co jakis czas bo sie zakamienic moze i papatki :D
4. starczy i daj 4 :D
6. tak, tylko nie po tygodniu tylko jak wypelnia sie kubeczki juz korzeniami

i tak jak mowie, daj 4rosliny jesli masz/mozesz miec mozliwosci postawienia zabki obok :)
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
co do zabki.. mam ta sama i tez box 60x60 i wsadzam 4x11l a zabka stoi poza boxem i rurka nawilza w srodku. nawilzacz chodzi u mnie bez programatora, jak braknie wody to sie wylacza i tyle :p nie musi chodzic caly czas.. na 3/4 mocy ~nawet 15h nie utrzyma.. a i trza go myc co jakis czas bo sie zakamienic moze i papatki :D

na aukcji pisalo ze na max mocy nawilza do 50m2 powierzchni, wiec myslalem ze wystarczy na minimum dac moc, wpiac pod programator zeby chodzil np 12 godzin i zapas 4 litrow prawie starczalby od poniedzialku rano do piatku.... ale to chyba wyjdzie w praniu bo bede widzial jaka wilgotnosc bedzie w boxie...
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
moze i nawilza do 50m2 z tym, ze jak daje full to jak sie wchodzi po pare ladnych godzinach (~8?) do pokoju z boxem to az sie czuje jak sie "para" oddycha a nie powietrzem :p

a no sam sobie to ogarniesz juz.. ja w ktorejs poprzedniej uprawie, gdy myslalem, ze wysoka wilgotnosc jest baaardzo wazna i chcialem ciagle nawilzac to uzywalem tego programatora ze np chodzi 5min do 15min czy cos tam, ale nie trza, az tak ;)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Ja bym dokupił jeszcze calmag i pk 13/14 - pod ledami wychodzą braki w choooy.
pH naprawdę nie trzeba sprawdzać, ale jak już chcesz to robić, to sprawdzaj wodę z podstawki.
Przy przesadzaniu zrób dołek, nasyp mikoryzy i wsadź planta tak, żeby korzenie jej dotykały i porządnie podlej.
Zresztą na opakowaniu od mikoryzy wszystko powinno być opisane.

Pamiętaj, że nie możesz przesuszyć gleby przy mikoryzie, bo padnie...
U mnie niewiele brakowało, żeby tak się stało... :D Także pokaż pomocnikowi metodę ważenia donicy.
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
Ja bym dokupił jeszcze calmag i pk 13/14 - pod ledami wychodzą braki w choooy.


Również o tym czytałem jednak kilka osób mowiło ze to preparat dla frajerów ktorzy nie maja co z kasa robic itd poniewaz jakas "sól" z apteki o ile dobrze kojarze ma taki sam sklad a jest 10x tansza, musze o tym jeszcze raz przeczytac, a pk 13/14 łaczy sie razem z nawozami biobizz ? Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)!!
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Również o tym czytałem jednak kilka osób mowiło ze to preparat dla frajerów ktorzy nie maja co z kasa robic itd poniewaz jakas "sól" z apteki o ile dobrze kojarze ma taki sam sklad a jest 10x tansza, musze o tym jeszcze raz przeczytac, a pk 13/14 łaczy sie razem z nawozami biobizz ? Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)!!

Chodzi o sól gorzką (epson salt). :D Jak szkoda Ci hajsu, to powinna wystarczyć.
PK 13/14 możesz śmiało łączyć. Oczywiście z głową. Mnie się zdarza nawet robić nim opryski.
 
T

tabius

Guest
Tyle, że calmag wychodzi taniej. Oprysk z 2% soli to 20g/l koszt około 3zł paczka 25g. Calmag 2ml/l 24zł za 250ml
P.S
Oczywiście to cena apteczna bo na neci znaleźć można dużo taniej
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Tyle, że calmag wychodzi taniej. Oprysk z 2% soli to 20g/l koszt około 3zł paczka 25g. Calmag 2ml/l 24zł za 250ml
P.S
Oczywiście to cena apteczna bo na neci znaleźć można dużo taniej

Tylko, że w aptece masz jakościowo lepsze, pewnie coś w stylu CZ.D.A., a na necie możesz zostać przekręcony na jakość. Ale ba... to tylko rośliny, każdy dba o nie natyle na ile pozwala mu na to budżet. To tylko rośliny, a może aż rosliny, hmmm... Czy warto na nie wydawać pieniądze? Czy warto na nich oszczędzać? Czy warto je uprawiać? Hmmm, nie sądzę...
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
A co do doniczek. Podczas zabawy outdoor ważne jest aby sadzonki były w małych doniczkach bo nikomu nie chce się dymać na miejscówkę z sadzonkami w 11L doniczkach. W przypadku domowej zabawy w namioty to automaty sadzi się od razu w docelową donicę .
 
T

tabius

Guest
@Zulinho
Ja to nie wiem co warto. Ja kupiłem calmag. Oszczędniej bo tak leciałem do apteki jak były niedobory. Według mnie warto dokupić jakieś micro do zestawu bo przy leżący wywala braki. Ale czy naprawdę warto to autor tematu musi sobie odpowiedzieć sam.
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
A co do doniczek. Podczas zabawy outdoor ważne jest aby sadzonki były w małych doniczkach bo nikomu nie chce się dymać na miejscówkę z sadzonkami w 11L doniczkach. W przypadku domowej zabawy w namioty to automaty sadzi się od razu w docelową donicę .

no moze i tak ale ja planuje podsypać mikoryze dlatego przesadzenie jest chyba konieczne.

a co do Calmaga to skoro wychodzi taniej to sie go jednak zamówi ;)

Panowie bardzo prosze podpowiedzcie mi coś więcej co do mojego pytania nr1. ;) przypomne -> "1.Jak poskładac wentylacje, przy gardle wylotowym u góry najpierw daje sie wentylator, potem przewód spiro czy jak to sie nazywa i na samym koncu filtr weglowy ? (wylot daje prosto do komina przez nieuzywany stary piec)"
 

haro

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2017
Postów
56
Buchów
0
jak wylot dajesz do komina to ja bym się nie pie****ił z żadnymi filtrami, najwyżej mikołaj w grudniu będzie miał ładną niespodzianke
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
nieee no ziooom, musze zniwelowac zapach ;) pozatym zestaw mam juz kupiony, a czytalem ze duza ilosc wpadek jest wlasnie przez "olewanie" sprawy zapachu:/


Czy filtr weglowy moze dzialac w dwoch kierunkach?? tzn czy moze byc wlozony w boxie i za nim wentylator i przewod wentylacyjny? czy najpierw musi byc went,przewód i na koncu filtr?
 
Ostatnia edycja:

haro

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2017
Postów
56
Buchów
0
bez różnicy, i tak powietrze będzie przelatywało przez filtr, ja osobiście wybrałem wariant went->przewód->filtr(poza boxem)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół