nasiona marihuany

Przygotowanie gleby outdoor sezon 2018 (pierwszy sezon )

Wyszukiwarka Forumowa:

Szybki ślimak

New member
Rejestracja
Gru 29, 2017
Postów
3
Buchów
0
Jestem niepewny czy mam dobry plan na przygotowanie podłorza na outdoor pod automaty feminizowane.

-zamierzam robić dołki 50x50 a ziemie wezmę z przegu rzeczki jest ona bardzo żyzna (chyba czarnoziem)wzbogacić obornikiem bydlęcym granulowanym marki (biopon lub florovid) 2 l na dołek 3 tygodnie puźniej dodać dolomitu jakoś 3 szklanki (250mililitrów pojemności) i zaczczepić mikoryze uniwersalną (marki biopon).
czy wybrać inny oborni, jakieś uwagi?
czy to w ogóle będzie działać?

-w 14 dniu zycia rośliny wsadze w dołęk rośliny zamierzam podlewać ukorzeniaczem (root-juce biobizz).

-nawozy, na faze weg: biohumus na wzrost i mocznik lub azofoska, na kwitnienie: platon k lub burza kwiatów lub biohumus na kwitnienie.
czy na weg całkowicie odpuścić moczmik i azofoske i czy nie zniszczą mikoryzy
co wybrać na kwitnienie z tych trzech preparatów?

Moja pierwsza chodowla prosze o pomoc.
 
C

Chewbacca

Guest
Dołki 50x50 i rozumiem że jeszcze 50 w głąb, to wychodzi jakieś 125l. to trochę dużo jak na automaty<joint> Wystarczy po 20l. i będzie ok. Ja bym zamiast tych preparatów kupił ziemię w ogrodniczym i w razie potrzeby kupił tylko na flo coś w stylu burzy czy plantona. Automaty są dosyć małe i można więcej biedy sobie narobić tymi cudownymi preparatami. Bardziej się skup na dobrej miejscówie gdzie nikt nie wlezie poza Tobą i słońcem rzecz jasna:)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
10 - 20L wystarczy na automaty i musi być konkret miejscówka dużo słońca najlepiej cały dzień, ziemia będzie spoko dodaj perlit, spróchniałe drewno, 2 garści dolomitu i mała garść azofoski na kwitnienie z tego co wymieniłeś to burza kwiatów ewentualnie poszukaj sobie coś organicznego np. Atami. Poczytaj jeszcze o nawozach bo mało wiesz co potrzeba na weg a co na flow
 

Szybki ślimak

New member
Rejestracja
Gru 29, 2017
Postów
3
Buchów
0
Słońca będą miały sporo, tylko ze chce ziemie na spocie przygotować tak zeby wystarczała na następny sezon bo miejscóka jest spoko. Więc na przygotowanie ziemi patrze w sposób długo terminowy. Jeszcze poczytam coś o nawozoch.

---------- Post Zaktualizowany 15:49 ---------- Data pierwszego postu 15:48 ----------

I jeszcze rozmiar dołków pomiejsze.
 

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
Siema może trochę nie na temat ale w tym roku będę pierwszy raz startował z polautomatami mogli byście mi doradzić ile daje się ziemi pod te roślinki chodzi mi o to że jeżeli wsadzić je w doniczki ile potrzebują optymalnie ziemi żeby nie były karłami
 

RAYAN

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2015
Postów
520
Buchów
0
Sezonówki wkładałem w 35L i były ładne , ale to u siebie na terenie gdy codziennie mogłem doglądać , na spocie gdzies dalej jak masz zamiar byc raz na 2-3 tyg to szukaj jakiegoś lekko podmokłego terenu i fajnym czarnoziemem , wtedy tylko dolomit, azofoska, perlit , przekop i tyle :) jak masz ich tylko pare to sie postaraj lepiej i do mieszanki dodaj jakąś workową :) ja zawsze brałem compo sanne , bądz kronen lekkie podłoże mają rączki i lepiej mi sie je nosiło :D teraz maja promocje na przydomu.pl chyba po 15 zł za 40l.
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
w związku z podobnym tematem nie chce zakladać nowego, aby nie zaśmietać dlatego mam dwa pytanka:
Siemanko. Ile końskiej kupy na 100l ziemi ogrodowej? I czy 2 miesiące przed sadzeniem nie będzie za późno? Jeśli tak, to jaka dawne minimalna zastosować?


I jeszcze jedno pytanko. Chcę kupić ziemię sklepową, kilkadziesiąt worków i teraz pytanie ile taka ziemia może leżeć w workach na dworzu, aby nie straciła zawartych w srodku mineralow i własciwosci. Gosciu ze sklepu powiedzial, ze leży od jesieni... także z pół roku jak nie wiecej. Dlatego sie zastanawiam, czy nie lepiej upolować jakiejs swieżynki... hmmm czkekam na opinie! Pozdro!!!
 

Pochmurny

Active member
Rejestracja
Cze 18, 2006
Postów
41
Buchów
0
-zamierzam robić dołki 50x50

starczy 20-30 l

czy wybrać inny oborni, jakieś uwagi?
gówno jak gówno... ważne że gówno,

rośliny zamierzam podlewać ukorzeniaczem
nie sądzę aby pomogło, nie wysadzaj przed połową maja a wszystko pójdzie dobrze

chcesz organiczne palonko to nie słuchaj o azofoskach, burzy kwiatow i innej chemi.
pozatym jak zastosujesz chemie to zniszczysz mikoryze..
czytaj forum sporo o tym bylo
 

Buzdi

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2016
Postów
31
Buchów
0
Automacik 20l litrów starczy, i nie przesadzaj z dolomitem bo potrafi nieźle rośliny popalić szczególnie mogą sie po tym te młode nie pozbierać
Mi automaciki rosły na 15litrach ziemi z garścią dolomitu i styropianem, biohumusie na wegu i florovicie na flo i puchły aż miło <peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół