nasiona marihuany

Przygotowanie spota w styczniu/lutym

Wyszukiwarka Forumowa:

electric

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2022
Postów
33
Buchów
9
Siema

Czy jest sens przygotować spot w styczniu/lutym? Tzn jako tako przekopać i użyźnić. Myślałem dać obornik i azofoski trochę. Nie jestem idealnym ogrodnikiem, bo np miałem sezony, ze tylko wrzucałem je do ziemi i tyle.

Jak widać mamy „wczesna wiosne”, ziemia nie jest zmarznięta, pogoda na plusie i pomyślałem, żeby teraz to zrobić, a na wiosne tylko desant.

Te nawozy itp przetrzymają do wiosny w ziemi?
 

ntaniel

Member
Rejestracja
Paź 6, 2013
Postów
24
Buchów
8
Przekop z obornikiem i dorzuć trochę hydrożelu , skoro rzadko bywasz to im wyjdzie to na dobre .
 

Ayahuaska

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2020
Postów
1,274
Buchów
3,979
Przekopac można teraz, dodać dolomitu, ewentualnie cos na rozluznienie gleby jeśli jest zbita. Nawozy 2 tygodnie przed desantem iż do tego czasu niewiele z nich zostanie.
 

Sokole Oko

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
396
Buchów
42
Wg mnie dodanie dolomitu teraz mija się z celem, bo deszcze i tak zmienią zasadowość ziemii, tymbardziej, ze sniegi dopiero przed nami. To wydaje się logiczne.

Osobiście polecam przygotowanie spota w marcu. Sam chodze w połowie marca wykopac odpowiednie dołki, przywożę ziemię, mieszam ją z azofoską(polecam sypką a nie w granulacie, szybciej się rozpuszcza), dodaje perlitu i to jest moja mieszanka na Outa. Nie ma co się spinać, to tylko out. Na tydzien przed wysadzeniem ide na spota, posypuje ziemie dolomitem i daje deszczom zrobić swoje. Zastanawiam się czy w tym roku nie dodać hydrożelu, bo stan wód gruntowych coraz niższy i lata są coraz bardziej suche.
Nawozy stosuje regularnie podczas podlewania.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Możesz przekopać z dolomitem i np. zrębkami drzew liściastych.One rozluźnią glebę.Pozniej w marcu obornik i przekopać.Jeśli dajesz hydrożel to musisz go dobrze wymieszać z podłożem bo w innym przypadku będziesz miał problemy z korzeniami (przerabiałem to).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół