nasiona marihuany

przyszłość działu alkohole

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Propagacja dzikich drożdży to wyższa klasa, na razie omawiamy zerówkę;) O tyle ryzykowna że nie wiadomo co nam zdominuje- drożdże dające ciekawe smaki, czy bakterie albo inne "robaczki" które się namnożą wcześniej od drożdży.
Pytanie jakie alkohole lecznicze, może nie ma sensu dawać osobnego działu, tylko w ramach działu 3)wina oraz 4)destylaty (nalewek itd) zrobić poddział "lecznicze"

Wtedy chyba w każdym dziale o alkoholach musiałby być taki poddział. Czy to ma sens przy niewielkim ruchu w tych działach? Nie wiem.
 

sofcik

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2011
Postów
197
Buchów
0
da się jeszcze gdzieś dorzucić dział warsztat a w nim wszystkie sztuczki odnośnie sprzętu do wyrobu alkoholi własne konstrukcje materiały, metody czyszczenia itp?
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Niniejszym nowy podział wszedł w życie. Wydaje mi się że podział oparty na technologii będzie bardziej logiczny. Przedziały procentowe nie są tak istotne jak technologia, dlatego cydr jest w winach, zaś poważnie zastanawiałem się czy dać tam wino hibiskusowe.
Bo generalnie chciałbym żeby tego typu napoje fermentowane oparte na cukrze białym a nie przeznaczone do destylacji raczej się znalazły w napojach niskoalkoholowych.
Piwo to dział tylko dla napojów ze słodu albo z dominującym jego udziałem (także z ekstraktów słodowych)
Miody pitne na tej samej zasadzie, choćby to był dziesiątak. W alkoholach twardych podział jest chyba jasny i nie wymagający, z tym że nalewki z MJ to także inne nalewki mocno psychodeliczne, zaś w nalewkach bez MJ mogą się znaleść nalewki z chmielu czy piołunu które ktoś może uznawać za psychoaktywne... Nie ja;)
Absynt konsekwentnie znajduje się w destylatach.

---------- Post Zaktualizowany 22:39 ---------- Data pierwszego postu 21:09 ----------

da się jeszcze gdzieś dorzucić dział warsztat a w nim wszystkie sztuczki odnośnie sprzętu do wyrobu alkoholi własne konstrukcje materiały, metody czyszczenia itp?
To będzie sukcesywnie realizowane, ale nie w formie osobnego działu tylko w każdym z działów stosownie do technologicznych specyfik tego działu. Informacje techniczne uniwersalne dla wszystkich będą w dziale ogólnym. https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?92776-wstępniak-czyli-ABC-fermentacji-alkoholowej
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół