nasiona marihuany

Psilocybe cubensis vol. 7 - Orissa India - wiosna ach to Ty - OPEN SPOR by tomekk.

Wyszukiwarka Forumowa:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Właśnie zalałem żyto wodą z dodatkiem 5gr dolomitu oraz 5 gr siarczan wapnia 2 hydrat. Postanowiłem nie mieszać substratów,nie kombinować,wytrwać bez zakażeń ;)

DSC02688.jpg
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
K*rwa j*bana!!!!
Inaczej tego nie mogę określić :(
Byłem dziś w inkubatorze i znowu się okazało że kolonizacja nie ruszyła i wszystkie słoiki można w kosz wyrzucić....

DSC02737.jpg


DSC02738.jpg


Nie wiem czy kultura na miodzie nie jest zakażona choć nie wykazuje żadnych objaw zakażenia. @tomekk bardzo chce się wywiązać z open spor'a więc jutro po raz kolejny moczę ziarno. Nie wiem gdzie popełniam błąd.
@BZK , @Waran z Komody jakieś pomysły?

@Waran z Komody jak trzeci raz mi nie skolonizują słoiki to bym się uśmiechnął do Ciebie o pompkę Orissy żeby jeszcze raz kulturę zrobić.
Pozrdro!
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... jak coś to pisz a kultura się znajdzie :tiphat:

Jak mi się trafia taka czarna seria to robię restart... nowe słoiki, pokrywki... generalka inkubatora itd.
:tiphat:
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siemano. Niestety i u mnie czarna seria. Praktyczne wszystko do wy***ania. No coś mi poteznie nie idzie. Chce zrobić mala przerwe. Przemyśleć. Podejść do tego inaczej. Coś robię źle ale jeszcze nie do końca wiem co... pozdro i z fartem!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Panowie, spróbuje zrobić tak :
- zdezynfekuje czystym etanolem słoiki + pokrywki
- wrzucę słoiki i pokrywki do szybkiego na 2h
- zdezynfekuje inkubator czystym etanolem

Mam też 3 świeże kultury na miodzie z nowymi odmianami i spróbuje oprócz orissy zaszczepić substrat. Zobaczymy czy problem nie tkwi czasem w kulturach. @Waran z Komody jak to nie przyniesie pozytywnego efektu to wymieniam sprzęt i uśmiecham się do Ciebie po kulturę orissy, będę miał coś na wymianę, będzie Pan zadowolony ;)

@tomekk tak więc robię trzecie podejście do Twojego straina ;) Wish me luck:tiphat:
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Nie wiem jak to.z.wami jest ja robię bez maski bez rękawiczek bez większej sterylizacji i wszystko rusza po 2-3dniach dziś wrzucę fotki jak idzie to na pęczaku - jeczmieniu
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Nie wiem jak to.z.wami jest ja robię bez maski bez rękawiczek bez większej sterylizacji i wszystko rusza po 2-3dniach dziś wrzucę fotki jak idzie to na pęczaku - jeczmieniu
I to właśnie mnie rozwala najbardziej. Niby ma być wszystko sterylizacja tip top a tu jednak... miej wy***ane a będzie Ci dane. A jeszcze Ty bez szybkiego lecisz :p chyba też tak zaczne dzialac. Tak czy inaczej trzymamy Rolniku kciuki za Ciebie!
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Ostatnie trzy słoje zaszczepiłem dokładnie 19 i juz dzis widze ze pierwsze plamki białego się porobiły , ale też przypomnę ze temperatura oscyluje w granicach 20 - 22C.
 

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
Rolnik nie wykluczam, że strzykawka mogła być spieprzona, niekoniecznie coś po Twojej stronie. Jesteś uparty xD
U mnie leci dobrze jak narazie. Szczepiłem ciastka i kukurydzę i ładnie obrasta.
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
Rób wszystko dokładnie i powoli według wskazówek to musi się udać, a wiadomo najważniejsza sterylność i szybkość przy zaszczepianiu ;) pozdro
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Rolnik nie wykluczam, że strzykawka mogła być spieprzona, niekoniecznie coś po Twojej stronie. Jesteś uparty xD
U mnie leci dobrze jak narazie. Szczepiłem ciastka i kukurydzę i ładnie obrasta.
Strzykawka nie była spieprzona bo zrobiłem z niej kulturę, jedną pompkę posłałem dalej i leci na tym grow więc wychodzi na to że pompka/kultura są ok.
Nie kolonizuje mi też B+ oraz McKennaii więc coś jest ewidentnie spieprzone. Zrobiłem nowe kultury z printów i na dniach też będę szczepił żeby sprawdzić czy będzie ok.
Dziś zaszczepiłem 5 słoików orissy i zaraz lecę je wrzucić w inkubator.
POZDRO!

DSC02742.jpg
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Masakra, grzybowe fatum ostatnio wszechobecne... Mi padła tacka z g.mamutami :/ pierwszy pin wyskoczył razem z plechą.. Bleeee.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
@BZK nie zachwyciły mnie mamuty :(
Za to przeprosiłem się z matiasami (mój foch trwał pół roku) :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół