nasiona marihuany

Psylocybinowa przygoda- Cubensis B+

Wyszukiwarka Forumowa:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Zatem powodzenia... na pewno będę zaglądał :tiphat:

Ps. dopiero teraz doczytałem, że okrywa 1,5-2... jest to pocieszenie

Myślę, ze nawet 2-2.5cm było. No nic, pozyjemy zobaczymy, a teraz ide szukac szklanek pe er elek;p
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Ps2. Muszę się przyznać, że źle zinterpretowałem Twoje zdjęcia... myślałem że tacki są wystawione do owocnikowania... czyli tak jak uważałeś było dobrze... bez wachlowania
Ja zawsze jak robię rez... mieszam skolonizowane ziarno z wermem... wrzucam do tacek... czekam aż przerośnie werm i dopiero okrywam :tiphat:

Tu aktualnie przerastające werm A++



Ps3. tez kupiłem brązowy ryż i będę mielił jutro... PF Teki w szklankach 410ml z pepco
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Tak sie zastanawialem ostatnio, na spod tego pudelka tez wrzucasz perlit? Zastanawialem sie pierwotnie czy tez nie zrobic jednego duzego ciastka.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Nie... wrzucam bezpośrednio substrat na zasadach monotuba...

Ale czytałem jak Gość dawał 5cm perlitu i wlewał 2cm wody... na to substrat
Niestety nie próbowałem :tiphat:
Jeszcze
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
IMG_20210222_201931.jpg

IMG_20210222_202016.jpg

IMG_20210222_202044.jpg

IMG_20210222_202003.jpg


W jednym sloiku jest ładny obłoczek, w drugim duzo bardziej zbity twor na dnie plywa.
W jednym i drugim sloiku przegapilem troche farfocli z okrywy. Dopiero po sterylizacji ogarnalem, ale to chyba nie jest zaden wiekszy problem?
Sloiki maja okolo 10 czy 12 dni.

Wszystko gra? Moge, ktorys juz uzyc do zaszczepiania?
Pozwole sobie zawaloc specow
[MENTION=94047]Rolnik_Małorolny[/MENTION] [MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION]
 

ziomeq

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2008
Postów
418
Buchów
1,872
Odznaki
2
Jak sie nie mylę to ten pierwszy chyba lipka
ja podobne wyrzucilem , jakby sie "zważyło"
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Siema [MENTION=76761]GardenicPower[/MENTION],
wg mnie ok, jak robię kulturę na miodzie to czasami właśnie mam albo ładną mętną meduzę albo taką z farfoclami na dnie. Obydwa rodzaje pozwoliły zaszczepić substrat bez zakażenia. Póki nic nie pływa po powierzchni i nie wykazuje oznak zakażenia (nie pleśnieje albo nie ma dziwnych nalotów) to wg mnie jest ok.

Co to znaczy że przegapiłeś farfocle z okrywy?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Użyłem słoików gdzie okrywę sterylizowalem, o ile sloiki wymyłem to na zakrętce w wacie zostało kilka okruszkow torfu który przegapiłem. Teraz gdzie nigdzie jakby meduza obrosła te kruszynki. Nie ma żadnych dziwnych przebarwień na tym czy coś.
 

ziomeq

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2008
Postów
418
Buchów
1,872
Odznaki
2
W moim przypadku był brzydki zapach , znaczy wręcz smród z tego słoiczka , ale nie szczepiłem nim więc nie wiem, dopiero się uczę, więc nie wprowadzam w błąd, przepraszam !
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Zauważyłem że dużo zależy też od miodu. Czasami robią mi się takie farfocle ale póki co (odpukać) nie zdarzyło mi się zakazić kultury na miodzie :D Z farfoclami czy bez kultura spełniała swoje zadania.
Wydaje mi się że te okruchy/brud mimo że jest w kulturze to został wyjałowiony w procesie sterylizacji ;)
 

ziomeq

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2008
Postów
418
Buchów
1,872
Odznaki
2
ja tym razem kupiłem od producenta naturliś , i w jednej meduzce zrobiły się właśnie farfocle, miałem wyrzucić ,ale skoro kot mówi że sie nada to spróbujem :D , pozdro
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
No to spróbujemy. Przypomnijcie mi bo tematu znaleźć nie mogę. Na ciastka zmielony ryż i werm? Cos jeszcze wziąć bo po sklepie właśnie ganiam :p
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
No to spróbujemy. Przypomnijcie mi bo tematu znaleźć nie mogę. Na ciastka zmielony ryż i werm? Cos jeszcze wziąć bo po sklepie właśnie ganiam :p

Nie robiłem ciastek ale znalazłem taki przepis :
"3/4 szklanki wermikulitu, 1/4 szklanki mąki z brązowego ryżu i 1/4 szklanki wody".
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Nie robiłem ciastek ale znalazłem taki przepis :
"3/4 szklanki wermikulitu, 1/4 szklanki mąki z brązowego ryżu i 1/4 szklanki wody".

tak i jeszcze... woda :D

No i super. Wszystko jest. Miałem co prawda w głowie 10% mączki ale powinno styknac. Wziąłem 12 szklanek 390ml i 3 opakowania ryżu. wiec powinno być na styk. Planuję zrobić tyle na ile miodu zostanie i mieć przy ewentualnym zakażeniu zapas. Ewentualnie dokupię po prostu jeszcze jedno pudło :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół