nasiona marihuany

Pytania do lekarza medycznej marihuany GreenDoctor.pl

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
241
Kontynuacja wątku w którym starałem się odpowiadać na pytania i wątpliwości użytkowników na temat medycznej marihuany - jeśli macie jakieś pytania dotyczące wskazań/przeciwskazań do leczenia lub inne wątpliwości dotyczące medycznej marihuany postaram się podzielić swoją wiedzą i punktem widzenia osoby znajdującej się zwykle po drugiej stronie biurka/telefonu/kamerki internetowej

pierwotny wątek na https://forum.haszysz.com/threads/prowadzę-klinikę-konopną-ask-me-anything.129216/page-3

Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rajski żniwiarz

Well-known member
Buchów
1,471
Odznaki
7
Czy odpowiednim i wystarczającym wskazaniem do leczenia się MM był by udokumentowany zabieg rekonstrukcji ACL i przebytej kilku miesięcznej rehabilitacji, dokładnie chodzi mi o silne bóle kolana które towarzyszą np przy zmnianie pogody, ale też przy codziennym funkcjonowaniu. Czy z taka historia leczenia mogłbym starać się o recepte MM ?

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Buchów
199
Stary, możesz iść do pierwszego lepszego centrum leczenia marihuany leczniczej, i dostajesz receptę od ręki, wystarczy powiedzieć że bujasz się od lat z depresją i pomaga Ci maria - dostajesz recepte, nie potrzebne są żadne udokumentowane zabiegi/operacje chuje muje dzikie węże.

Siano na lade, recepta do łapy ot cała filozofia.
Pozdro

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
241
Czy odpowiednim i wystarczającym wskazaniem do leczenia się MM był by udokumentowany zabieg rekonstrukcji ACL i przebytej kilku miesięcznej rehabilitacji, dokładnie chodzi mi o silne bóle kolana które towarzyszą np przy zmnianie pogody, ale też przy codziennym funkcjonowaniu. Czy z taka historia leczenia mogłbym starać się o recepte MM ?
Jeśli mimo operacji ból się utrzymuje i klasyczne leki nie pomagają to jak najbardziej są wskazania do próby leczenia za pomocą MM.

Stary, możesz iść do pierwszego lepszego centrum leczenia marihuany leczniczej, i dostajesz receptę od ręki, wystarczy powiedzieć że bujasz się od lat z depresją i pomaga Ci maria - dostajesz recepte, nie potrzebne są żadne udokumentowane zabiegi/operacje chuje muje dzikie węże.

Siano na lade, recepta do łapy ot cała filozofia.
Pozdro
To prawda że nie są bezwględnie wymagane zaświadczenia/poświadczenia o chorobach. Relacja lekarz-pacjent opiera się (jeszcze) na wzajemnym zaufaniu więc jak ktoś przychodzi z problemem to zabawa w detektywa nie jest pierwszym odruchem lekarza.

A to że są miejsca gdzie jak zechcesz sobie zrobić mixa z klonazepamu, aurory i fentanylu w plastrach, dasz siano na ladę i dostaniesz receptę od ręki to swoją drogą; ale raczej traktowałbym to jako margines i patologię niż powszechną praktykę.

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Buchów
199
Zgadza się, ale ja do marginesu się nie odniosłem, tylko na swoim przykładzie i ogólnikowo piszę, że nie potrzebne są żadne zaświadczenia/inne papiery dotyczące przebytych chorób żeby ww. receptę uzyskać.
Ja akurat wybrałem się na taką wizytę, trwała ona 30min i była to kompletnie szczera gadka prawie jak z kumplem, akurat doktor stosunkowo 'młody', prawie mój rocznik to dało się nawet pożartować, a uzyskanie recepty nie było żadnym problemem.
Są miejsca w których zapisujesz się na internetową wizytę która nawet może się nie odbyć i dostajesz receptę jak nie chcesz się w ogóle w to zagłębiać i chcesz tylko papier, wszystko zależy od podejścia i potrzeb 'pacjenta'.

U

Usunięty 57104

Guest
Witam jakiś czas temu miałem wypadek między innymi wybiłem dość niefortunnie bark i od tej pory żyje z chronicznym bólem owego barku czy mogę się starać o medyczną marihuanę? żadne leki oraz rehabilitacje nie pomagają z bólem po prostu nie da się normalnie funkcjonować posiadam dość obszerną dokumentację z leczenia nie wspomnę o urazie czaszki, złamanym nosie z którym też mam do dziś problemy z oddychaniem pozdrawiam.

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
241
Witam jakiś czas temu miałem wypadek między innymi wybiłem dość niefortunnie bark i od tej pory żyje z chronicznym bólem owego barku czy mogę się starać o medyczną marihuanę? żadne leki oraz rehabilitacje nie pomagają z bólem po prostu nie da się normalnie funkcjonować posiadam dość obszerną dokumentację z leczenia nie wspomnę o urazie czaszki, złamanym nosie z którym też mam do dziś problemy z oddychaniem pozdrawiam.
Przewlekłe zespoły bólowe w przypadku braku poprawy po rehabilitacji oraz typowym leczeniu przeciwbólowym są jednym z częstszych i lepiej udokumentowanych wskazań do leczenia za pomocą MM. Problemy z oddychaniem po złamaniu nosa prawdopodobnie będą wymagać septoplastyki lub operacji plastycznej nosa i przegrody nosa, na to MM niestety nie pomoże.

U

Usunięty 57104

Guest
Rozumiem lecz bardziej chodzi mi o bark przez to wszystko moje życie jest znacznie utrudnione przykładowo nie mogę nawet wziąć mojej córki na ręce ponieważ ból jest tak silny oraz ruchy są znacznie utrudnione byłem już u wielu lekarzy którzy przepisywali mi co to nowe środki uśmierzające ból oraz przeciwzapalne skutkuje to tym że nie pomaga dosłownie nic a raczej nie nalezę do ludzi tzw. hipochondryków którzy wmawiają sobie że jak to boli pozdrawiam.

KajmanNoNWO

Well-known member
Buchów
171
Witam
Czy spożywanie marihuany jest jakoś szkodliwe dla osób z łuszczyca?

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
241
Witam
Czy spożywanie marihuany jest jakoś szkodliwe dla osób z łuszczyca?
Pojawiają się wręcz doniesienia o pozytywnym wpływie używania konopi przez pacjentów z łuszczycą, prawdopodobnie ma to związek z przeciwzapalnymi właściwościami THC i CBD oraz tym, że receptory układu endokannabinoidowego znajdują się także w skórze, gdzie wpływają na dojrzewanie i proliferację keratynocytów (komórek skóry). Widoczne łuszczenie skóry u osób z łuszczycą jest bezpośrednio spowodowane nadmierną proliferacją komórek obecnych w skórze właśnie; sama przyczyna choroby nie jest do końca poznana. (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27164964/ ,https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30542832/ )
Oczywiście to bardzo wczesne doniesienia, reakcje organizmu mogą być różne ale jest szansa że MM może być w przyszłości jedną z opcji terapeutycznych w łuszczycy i łuszczycowym zapaleniu stawów.

WeedBaron

Emeryt
Buchów
515
Dla dorosłej osoby chorej na SM (stan się pogarsza, a choroba postępuje mimo rehabilitacji i zażywania tradycyjnych leków), a do tego cukrzyka z nabytą łagodną cukrzycą jaką MM by doktor polecił? Interesują mnie też dawki, czyli jaka wartość CBD ma być w suszu do mieszania z tym THC i jakie proporcje zakładając sposób przyjęcia przez waporyzacje? Jaka jest sugerowana temperatura waporyzacji dla SM? Oczywiście nie oczekuje odpowiedzi w stylu rozpiski co i jak, chodzi mi bardziej o to odpowiedź na zasadzie czy byłby doktor coś w stanie zaradzić i profesjonalnie doradzić / poprowadzić takiego chorego w terapii, że tak to ładnie ujmę wyczerpać temat dla osoby z SM - Pierwszy raz mającej styczność z marihuaną jakąkolwiek.

Nie ukrywam że szukam obecnie najlepszego specjalisty dla mojego kolegi, ale jakoś ciężko mi wytypować żeby się nie naciął i zniechęcił.

Ostatnia edycja:

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
241
Dla dorosłej osoby chorej na SM (stan się pogarsza, a choroba postępuje mimo rehabilitacji i zażywania tradycyjnych leków), a do tego cukrzyka z nabytą łagodną cukrzycą jaką MM by doktor polecił? Interesują mnie też dawki, czyli jaka wartość CBD ma być w suszu do mieszania z tym THC i jakie proporcje zakładając sposób przyjęcia przez waporyzacje? Jaka jest sugerowana temperatura waporyzacji dla SM? Oczywiście nie oczekuje odpowiedzi w stylu rozpiski co i jak, chodzi mi bardziej o to odpowiedź na zasadzie czy byłby doktor coś w stanie zaradzić i profesjonalnie doradzić / poprowadzić takiego chorego w terapii, że tak to ładnie ujmę wyczerpać temat dla osoby z SM - Pierwszy raz mającej styczność z marihuaną jakąkolwiek.

Nie ukrywam że szukam obecnie najlepszego specjalisty dla mojego kolegi, ale jakoś ciężko mi wytypować żeby się nie naciął i zniechęcił.

Stwardnienie rozsiane jest obecnie niestety chorobą nieuleczalną, leki i rehabilitacja mogą tylko spowolnić rozwój choroby i złagodzić jej skutki. Leki na bazie THC/CBD używane w MS głównie są badane pod kątem dwóch uporczywych objawów: spastyczności (spasticity) czyli zwiększonego napięcia mięśniowego oraz bólu. Większość poważnych badań na ten temat odbywa się w USA, gdzie do użytku w badaniach klinicznych najczęściej dopuszczane są syntetyczne kannabinoidy (Dronabinol, Nabilone) albo ekstrakty z roślin zawierające wystandaryzowane dawki substancji czynnych (np dostępny w Polsce Sativex). "Poważnych" badań z udziałem suszu raczej się nie prowadzi z uwagi na trudności w dokładnym ustaleniu przyjętej dawki.
Żeby nie zanudzać: są już dostępne wyniki wielu dobrze zaprojektowanych, kontrolowanych placebo z podwójnie ślepą próbą które pokazują że stosowanie kannabinoidów u pacjentów z SM, przynosi poprawę zarówno w zakresie sztywności mięśni jak i zgłaszanych dolegliwości bólowych. Oczywiście mówimy o działaniu objawowym, zmniejszającym dolegliwości i poprawiającym jakość życia; nie jako leku który ma się pozbyć choroby. Kannabinoidy w SM są traktowane jako ew dodatek do terapii mający podnieść jakość życia, nie jej zamiennik.

Jeśli chodzi o przełożenie tych wyników na polskie realia:

1) wszystkie ww preparaty mają stosunek THC:CBD ok 1:1 (Sativex THC-CBD 27 mg+ 25 mg,co ciekawe mimo że jest to nieprawdopodobnie drogi lek, dostępny tylko w warunkach importu docelowego z zagranicy, to właśnie jego jedyna rejestracja jest w celu zmniejszania spastyczności mięśni w SM właśnie). Ten stosunek THC:CBD wydaje się być istotny. Brak jednoznacznych badań na ten temat.

2) Kannabinoidy są lekami dobrze tolerowanymi a ryzyko przedawkowania jest niewielkie, dlatego w omawianych badaniach pacjenci najczęściej byli zachęcani do samodzielnego dawkowania w dość szerokich granicach. Średnia dawka dzienna wynosiła 40 mg THC + 40mg CBD, podzielona w kilku dawkach. Warto zwrócić uwagę że nie było to włączane od razu, tylko ta dawka średnio była osiągana po ok 3-4 tygodniach. Maksymalna dopuszczalna dawka w badaniu wynosiła 120mg THC i 120mg CBD na dzień. Łatwa matematyka nam pokazuje że daje to wartości od ok 200mg suszu np Aurora 20 do nawet 600mg suszu na dzień, w kilku dawkach podzielonych w ciągu dnia. (Stosując odmiany bogate w THC a niskie w CBD należy również pamiętać o dodaniu CBD - czy to pod postacią suszu CBD dostępnego powszechnie czy wszelkiej maści olejków)
Jeśli chodzi o temperaturę to zalecana jest 180-200, ale w tej materii nie mam jakiegoś dużego doświadczenia.

Co do odmian - jak wyżej wspomniałem do badań raczej używa się syntetycznych kannabinoidów lub ich ekstraktów, nie wiem jak to sie ma do genetyk indica/sativa/hybrid, nie mówiąc o konkretnych odmianach - tego nikt nie bada i biorąc pod uwagę ich ilość nigdy to się nie stanie.
Najistotniejsza wydaje się być ilość THC i CBD oraz ich wzajemny stosunek, a czy to będzie indica/sativa czy hybryda wiele zależy od oczekiwań pacjenta i jego preferencji.

Żeby nie było zbyt różowo: okazuje się że używanie MM przez pacjentów z SM wiąże się z obniżonymi funkcjami poznawczymi, również opisywany jest Cannabinoid Hyperemesis Syndrome, po raz pierwszy opisany w 2004 roku, występujący po wielu latach używania konopi - objawia się nasilonymi wymiotami.

Ostatnia edycja:

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół