nasiona marihuany

Pytania do lekarza medycznej marihuany GreenDoctor.pl

Wyszukiwarka Forumowa:

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
@Green Doctor
Dziękuje za szybką odpowiedź, jest tak jak podejrzewałem.
Na ten moment kolega funkcjonuje normalnie, bóle i napięcia są niewielkie - na co dzień najbardziej dokuczają mu problemy z równowagą, bo obija się o wszystko i o wszystkich. Także raczej obniżenie mu funkcji poznawczych jest nie wskazane.

Sumarycznie terapia w jego obecnym stanie dałaby więcej negatywu niż pozytywu.
Poinformuje go że na cudowne powstrzymanie choroby przez MM nie ma szans, ale może złagodzić cierpienie jeśliby się pogorszyło.
Rzuciłem okiem też na te badania i prace nad wykorzystaniem w tym schorzeniu, niestety optymizmem to nie napawa.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Zaburzenia równowagi i oczopląs to jedne z najczęstszych objawów MS, nie ma to związku z obniżeniem funkcji poznawczych ale na to marihuana rzeczywiście nie pomoże.
Co do wyników badań ja mam inne odczucia - są dość obiecujące jeśli pamiętamy że preparaty medycznej marihuany to nie jest lek mający zadziałać przyczynowo i doprowadzić do wyzdrowienia - co w świetle obecnej wiedzy medycznej w MS nie jest do osiągnięcia. Są badania nad terapią genową ale powszechne jej zastosowanie w krajach takich jak nasz to daleka przyszłość.
 

Samotnik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
552
Buchów
112
A ja mam pytanie jak wygląda przedłużenie recepty jeśli lek się skończy?
Znów trzeba płacić 250 zł za wizytę?
 

kaczmar25

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2011
Postów
62
Buchów
6
Witam Pana Doktora.
Dziś miałem badania okresowe i na psycho-test miałem widzenie przestrzenne (takie w okularach z muchą w 3d później kwadraciki, kółeczka itp.)
Pierwsze takie rażące w oczy znaki to widziałem a połowę testu już nie. Jaram dużo a wzrok mam dobry a nawet bardzo dobry. Doktorka pytała o okulary i wady wzroku ale ja nie widzę żadnych problemów.
Czy palenie wpływa na widzenie przestrzenne? Czy szukać przyczyny dalej? Nie chcę mieć z czasem problemów z wzrokiem i badaniami do pracy.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Pytanie czy to był pierwszy taki test w życiu czy wcześniej wychodziły prawidłowe. Konsultacja okulistyczna tak czy siak nie zaszkodzi.

Co do wpływu MJ na widzenie przestrzenne - badania nad marihuaną są na takim etapie że nie jesteśmy w stanie na pewno powiedzieć czy ma wpływ na szeroko rozumiane funkcje poznawcze, a co dopiero tak szczegółowe badania. Badania często są sprzeczne, ale większość badaczy zauważa jednak pogorszenie koncentracji, uwagi, zdolności do podejmowania decyzji. Co ciekawe, nie zauważono wpływu używania marihuany na pamięć krótkotrwałą - tzw working memory. Badania in vitro sugerują działanie neuroprotekcyjne, badania na szczurach sugerują poprawienie pamięci krótkoterminowej - z drugiej strony wszyscy regularni użytkownicy zauważają zespół "dnia po", zwłaszcza przy nadmiernym spożyciu.

Zmniejszenie funkcji poznawczych to oczywiście możliwy skutek uboczny, ale zwykle opisywany w przypadkach wieloletniego, nadmiernego używania tzw "chronic, heavy cannabis users"; zwłaszcza jeśli takie spożycie konopi utrzymywało się w okresie dojrzewania. Większość lub wszystkie z tych objawów wycofują się po okresie abstynencji, ale w grupie "chronic, heavy users" którzy zaczynali przed okresem dojrzewania zmiany mogą być stałe. Nie jest rozstrzygnięte czy istnieje związek przyczynowo skutkowy - osoby z uszkodzeniami OUN mogą a priori być bardziej podatne na nadużywanie konopi vs nadużywanie konopi te zmiany powoduje.

 

Moonweed

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2022
Postów
41
Buchów
20
Czy palenie marihuany jest wskazane, jeśli ktoś doświadcza omamów słuchowych i żadne neuroleptyki nie działają, ale np. alkohol całkowicie redukuje głosy w głowie?
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Czy palenie marihuany jest wskazane, jeśli ktoś doświadcza omamów słuchowych i żadne neuroleptyki nie działają, ale np. alkohol całkowicie redukuje głosy w głowie?
Psychozy są silnym przeciwwskazaniem do używania marihuany pod jakąkolwiek postacią.
 

Moonweed

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2022
Postów
41
Buchów
20
Wiem, że to pytanie nie dotyczy stricte marihuany, ale i tak zapytam.

Jak się mają w takim razie psychozy do alkoholu? Psychiatrzy również zakazują picia, a u mnie to wyeliminowało te omamy słuchowe.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Konopia oddzialywuje na receptory kanabinoidowe, alkohol na kilka innych. Znajdź różnice.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Stwardnienie rozsiane jest obecnie niestety chorobą nieuleczalną

Przykro, wciąż ludzie, w dodatku lekarze są przekonani, że ta choroba jak i wiele innych nazwane są 'nieuleczalnymi'..
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Ok, to jak uleczysz stwardnienie?
Niestety tu już trzeba się umówić z kimś kto zna temat, moja mama po 2 latach od diagnozy pozbyła się tej choroby, jeśli by ktoś potrzebował chętnie dowiem się u kogo się leczyła. Z tego co wiem to głównie suplementacją witaminową i zmianą diety plus detoksykacja organizmu, nie 'lekami' działającymi tylko na dolegliwości jak to jest praktykowane..
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Pewnie witamina C, jakieś żołędzie i porost z Madagaskaru.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół