nasiona marihuany

Pytania do lekarza medycznej marihuany GreenDoctor.pl

Wyszukiwarka Forumowa:

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Greendoktorze czy to prawda że rso podane doodbytniczo nie będzie działać psychoaktywnie ale będzie znosić np ból miesiączkowy?

O ile dobrze kojarze w filmie Run from the cure był poruszony wątek podania p.r.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Jeśli substancje aktywne przy podaniu doodbtyniczym wchłoną się do krwioobiegu wtedy już raczej nie ma znaczenia droga podania, ale niespecjalnie zgłębiałem ten temat w swoich rozważaniach. Wiem że Bartek Z. aka Konopny Farmaceuta w aptece w katowicach przygotowywuje czopki zawierające THC.
Nie jestem zwolennikiem podawania jakichkolwiek leków tą drogą wychodząc z założenia że praktycznie każdy innym sposób podania jest lepszy, ale podejrzewam że działanie powinno być porównywalne jak przy podaniu doustnym.
 

kotek65

Active member
Rejestracja
Lis 27, 2020
Postów
39
Buchów
41
Kontynuacja wątku w którym starałem się odpowiadać na pytania i wątpliwości użytkowników na temat medycznej marihuany - jeśli macie jakieś pytania dotyczące wskazań/przeciwskazań do leczenia lub inne wątpliwości dotyczące medycznej marihuany postaram się podzielić swoją wiedzą i punktem widzenia osoby znajdującej się zwykle po drugiej stronie biurka/telefonu/kamerki internetowej

pierwotny wątek na https://forum.haszysz.com/threads/prowadzę-klinikę-konopną-ask-me-anything.129216/page-3
Hej
Czy znasz jakieś istotne interakcje Marii z lekiem "Aryzalera" Syn (dorosły i autystyczny) to zażywa a zastanawiam się, czy zwykły joint by mu nie pomógł, gdy jest pobudzony?
Buch z Tobą :)
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Hej
Czy znasz jakieś istotne interakcje Marii z lekiem "Aryzalera" Syn (dorosły i autystyczny) to zażywa a zastanawiam się, czy zwykły joint by mu nie pomógł, gdy jest pobudzony?
Buch z Tobą :)
Aryzalera zawiera substancję czynną arypiprazol; poza nasileniem senności i problemów z koncentracją nie powinno być istotnych interakcji.
Konopie są stosowane jako doraźnie działający lek przeciwlękowy, uspokająjący, ale w tym zastosowaniu raczej zalecałbym mikrodawkowanie (np 1 wdech z waporyzatora niż cały joint) i stosowanie odmian z podgatunku indica, najlepiej z mniejszym stężeniem THC i ze stosunkiem THC:CBD 1:1 lub suplementacji CBD czy to za pomocą suszu do waporyzacji czy olejków doustnych.
 

Ogon

New member
Rejestracja
Lut 6, 2023
Postów
3
Buchów
1
Dzień dobry @GreenDoctor.pl , mam pytanie odnośnie skutków ubocznych po użyciu suszu.

Co może być powodem tego, ze na początku po inhalacji jest naprawdę dobrze, ale po upływie 30-40 min zaczynam czuć się bardzo ciężko. Czuje taki ciężar na klatce i co dziwne, w prawym boku w okolicy jelita/wątroby. Kolejnego dnia od rana czuje się taki mocno „wczorajszy, zmulony” a dodatkowo dalej towarzyszy mi uczycie ciężkości na klatce i w okolicy wątroby. Miałem kiedyś usuwany pęcherzyk żółciowy i czy to może mieć coś wspólnego?
Czy może być tez tak, ze dawka która przyjmuje jest za wysoka i poziom thc w suszu jest zbyt wysoki? Z tego co wiem, to obecny susz to indica około 20% thc.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,723
Buchów
3,640
Odznaki
6
Niektórzy mieszają sobie z cbd 🤔 bo możliwe, że za mocna dawka dla Ciebie..

Ale jak masz przepisany lek od doktora, to i jego się pytaj..
 

Ogon

New member
Rejestracja
Lut 6, 2023
Postów
3
Buchów
1
Jasne, skonsultuje ze swoim lekarzem przy kolejnej wizycie, ale po prostu napisałem tutaj, bo może ktoś miał podobnie :)

Zapisane na łuszczycę i zaburzenia snu, ale nie przez Green Doctora - napisałem w tym temacie, bo wydawało mi się bardzo rzetelne jako źródło :D
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,723
Buchów
3,640
Odznaki
6
Noo jak widzisz, jeszCe Green Ci nie odpisał...

To czekaj ,jak ciśnienia nie ma...
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Może być, że za mocne zioło dla Ciebie. Zmniejsz dawkę i obserwuj. Jak będziesz palił indicę to będziesz zmulony i senny. Czyli się zgadza. Ta ciężkość nie musi być związana z paleniem, ale palenie uwypukla odczuwanie ciała. Poczytaj sobie o terpeneach. Od nich zależą właściwoeści lecznicze.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Dzień dobry @GreenDoctor.pl , mam pytanie odnośnie skutków ubocznych po użyciu suszu.

Co może być powodem tego, ze na początku po inhalacji jest naprawdę dobrze, ale po upływie 30-40 min zaczynam czuć się bardzo ciężko. Czuje taki ciężar na klatce i co dziwne, w prawym boku w okolicy jelita/wątroby. Kolejnego dnia od rana czuje się taki mocno „wczorajszy, zmulony” a dodatkowo dalej towarzyszy mi uczycie ciężkości na klatce i w okolicy wątroby. Miałem kiedyś usuwany pęcherzyk żółciowy i czy to może mieć coś wspólnego?
Czy może być tez tak, ze dawka która przyjmuje jest za wysoka i poziom thc w suszu jest zbyt wysoki? Z tego co wiem, to obecny susz to indica około 20% thc.
Wygląda na objawy przedawkowania THC - zalecane dawkowanie na początku to 1 wdech za waporyzatora, zmieszane w stosunku 1:1 z CBD.
Też konopie nie każdemu pomagają, ale na początku zmniejszył bym dawkowanie.
 

Ogon

New member
Rejestracja
Lut 6, 2023
Postów
3
Buchów
1
Wygląda na objawy przedawkowania THC - zalecane dawkowanie na początku to 1 wdech za waporyzatora, zmieszane w stosunku 1:1 z CBD.
Też konopie nie każdemu pomagają, ale na początku zmniejszył bym dawkowanie.
Dziękuje za odpowiedź. Dokładnie tak też mi lekarz powiedział, żeby obniżyć jeszcze dawkę i teraz faktycznie 1 wdech i ewentualnie po 30 min jeszcze jeden. Będę testował :)
 

shitesho

New member
Rejestracja
Kwi 5, 2023
Postów
2
Buchów
0
Cześć @GreenDoctor.pl ! Czy to problem, jeśli poproszę o nowy receptę, zanim poprzedni się skończy? Wydaje mi się, że 0,3 dziennie to dla mnie za mało i zabraknie mi zioła wcześniej niż przepisano.
Jeśli poproszę o nowy przepis, czy wpłynie to negatywnie na moją dokumentację medyczną? Czy to może być powód do wszczęcia postępowania? Dziękuje!
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Cześć @GreenDoctor.pl ! Czy to problem, jeśli poproszę o nowy receptę, zanim poprzedni się skończy? Wydaje mi się, że 0,3 dziennie to dla mnie za mało i zabraknie mi zioła wcześniej niż przepisano.
Jeśli poproszę o nowy przepis, czy wpłynie to negatywnie na moją dokumentację medyczną? Czy to może być powód do wszczęcia postępowania? Dziękuje!
Nie, to nie problem.
Nie ma to wpływu na dokumentację medyczną; o jakim postępowaniu mówimy? D:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół