nasiona marihuany

Pytania do lekarza medycznej marihuany GreenDoctor.pl

Wyszukiwarka Forumowa:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Buchów
5,239
Odznaki
9
@GreenDoctor.pl witam mam pytanie.
Żona mi zasłabła i okazało się że ma poważne problemy z sercem (arytmia,wizja rozrusznika).Zastanawiam się czy i jak można jej pomóc konopiami.Czy medyczniak jest dla niej?Może olej CBD?Dużo jest tego na rynku a ja nigdy nie stosowałem medyczniaka i olejów.
Wiem że bez wyników badań to błądzenie po omacku ale żona póki co jest w szpitalu a po wyjściu będziemy szukać kariologa do drugiej opinii.
Czy mógłbyś mnie naprowadzić w którą stronę produktów konopnych skłaniać się?Czy możesz polecić jakiegoś dobrego kardiologa (Śląsk/WWA/ŁDZ).
Dziękuję!

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
237
@GreenDoctor.pl witam mam pytanie.
Żona mi zasłabła i okazało się że ma poważne problemy z sercem (arytmia,wizja rozrusznika).Zastanawiam się czy i jak można jej pomóc konopiami.Czy medyczniak jest dla niej?Może olej CBD?Dużo jest tego na rynku a ja nigdy nie stosowałem medyczniaka i olejów.
Wiem że bez wyników badań to błądzenie po omacku ale żona póki co jest w szpitalu a po wyjściu będziemy szukać kariologa do drugiej opinii.
Czy mógłbyś mnie naprowadzić w którą stronę produktów konopnych skłaniać się?Czy możesz polecić jakiegoś dobrego kardiologa (Śląsk/WWA/ŁDZ).
Dziękuję!
Przy zaburzeniach rytmu absolutnie odradzałbym konopie - THC poprzez działanie na układ sercowo-naczyniowy zwiększa tętno, może obniżać ciśnienie krwi, co może doprowadzić do zaostrzenia choroby. Nie stosowałbym ani THC, ani CBD. Jeden z najlepszych ośrodków kardiologicznych w kraju (albo i Europie) to Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Buchów
5,239
Odznaki
9
Przy zaburzeniach rytmu absolutnie odradzałbym konopie - THC poprzez działanie na układ sercowo-naczyniowy zwiększa tętno, może obniżać ciśnienie krwi, co może doprowadzić do zaostrzenia choroby. Nie stosowałbym ani THC, ani CBD. Jeden z najlepszych ośrodków kardiologicznych w kraju (albo i Europie) to Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Bardzo dziękuję za cenne informacje!

ceu

Well-known member
Weteran
Buchów
1,388
Dobra. To jak już bym został pacjentem medycznej to czy jak dostanę receptę na medyczną maryśke, to czy mogę ją zrealizować w czeskiej aptece i czy też należy mi się wtedy refundacja.

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
237
Dobra. To jak już bym został pacjentem medycznej to czy jak dostanę receptę na medyczną maryśke, to czy mogę ją zrealizować w czeskiej aptece i czy też należy mi się wtedy refundacja.
Nie. Nie.

U

Usunięty 86364

Guest
@GreenDoctor.pl
Witam, jestem stosunkowo nowym pacjentem MM po konsultacji w klinice i mam w rodzinie lekarza, który może mi wypisywać recepty Rpw "pro familiae". Czy istnieje jakiś limit recept na tydzień/miesiąc, który może mi on wypisać??? Chcę ustalić jaka odmiana ma na mnie najlepsze działanie terapeutyczne, a w aptekach mamy obecnie spory wybór. Czy może on mi więc wypisać w ciągu paru dni, nie wiem, nawet 10-12 recept po 10-15 g, które zrealizuje w powiedzmy 2 tygodnie w różnych aptekach?

Przyprawka

Ona bije brawa a ty bijesz sobie kuca
Buchów
519
Odznaki
2
Jestem pacjentem już z wykazaną przez lekarza specjalistę potrzebą spożywania konopi (bóle kręgosłupa), moje pytanie brzmi czy prawnie lekarz rodzinny jest wstanie wypisać receptę na medyczną a jedyne co ich blokuje to wiedza oraz nie chęć, czy jednak potrzebuje jakieś zezwolenia do wypisywania takich leków ? Mój lekarz zakrywa się brakiem odpowiednich pozwoleń na wypisywanie konopi.. a jednak możliwość konsultowania się z lekarzem rodzinnym a nie prywatnym znacznie zmiejszy koszty leczenia :)

bingobum

Well-known member
Buchów
377
Odznaki
2
@GreenDoctor.pl
Witam, jestem stosunkowo nowym pacjentem MM po konsultacji w klinice i mam w rodzinie lekarza, który może mi wypisywać recepty Rpw "pro familiae". Czy istnieje jakiś limit recept na tydzień/miesiąc, który może mi on wypisać??? Chcę ustalić jaka odmiana ma na mnie najlepsze działanie terapeutyczne, a w aptekach mamy obecnie spory wybór. Czy może on mi więc wypisać w ciągu paru dni, nie wiem, nawet 10-12 recept po 10-15 g, które zrealizuje w powiedzmy 2 tygodnie w różnych aptekach?

żaden zdrowo rozsądkowo myślący lekarz się na to nie zdecyduje, bo szybko może mu to ściągnąć kontrolę na głowę; tłumaczenie, że takie ilości pisał "na próbę" będzie potraktowane jako niepoważne i łamiące rozporządzenie o wystawianiu recept na leki psychotropowe i być może też ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (tego akurat nie jestem na 100% pewien)

bingobum

Well-known member
Buchów
377
Odznaki
2
Mój lekarz zakrywa się brakiem odpowiednich pozwoleń na wypisywanie konopi.. a jednak możliwość konsultowania się z lekarzem rodzinnym a nie prywatnym znacznie zmiejszy koszty leczenia :)
na MM potrzebna jest specjalna recepta na środki odurzające, część lekarzy nie chce ich wystawiać (trzeba załatwić w NFZ, a później prowadzić jeszcze rejestr)- skoro lekarz odmawia wystawienia takiej recepty, to go przecież nie zmusisz

U

Usunięty 86364

Guest
żaden zdrowo rozsądkowo myślący lekarz się na to nie zdecyduje, bo szybko może mu to ściągnąć kontrolę na głowę; tłumaczenie, że takie ilości pisał "na próbę" będzie potraktowane jako niepoważne i łamiące rozporządzenie o wystawianiu recept na leki psychotropowe i być może też ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (tego akurat nie jestem na 100% pewien)
Czy byłbyś tak uprzejmy wskazać gdzie jest mowa o ilości w rozporządzeniu? Na pewno nie będę nikogo namawiał do działania wbrew ustawie, po to ona jest aby regulować te sprawy, natomiast ja niczego konkretnego nie mogę tam znaleźć, a szukałem. Stąd moje pytanie do @GreenDoctor.pl który siedzi w temacie.

Dodam jeszcze, że z tego co ja przeczytałem w Internecie to można przepisać ilość, która będzie odpowiadać 90-dniowemu zapotrzebowaniu pacjenta. Natomiast jedni mają przepisane 0,2g 3x dziennie, inni mogą mieć 0,5g 3x dziennie, a jeszcze inni nawet 1,5g 3x dziennie. Czyli wychodzi na to, że zapotrzebowanie dla ostatniego pacjenta może wynieść 4,5g x 90 dni = 405 gram. Wychodzi 135g miesięcznie i choć szczerze wątpię żeby ktoś miał na to fundusze, bo lek jest nierefundowany to ciekaw jestem co mówi o tym polskie prawo.

Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 86364

Guest
Znalazłem Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, które wprowadza obowiązek sprawdzania konta IKP pacjenta oraz zarządza limit 300 e-recept dla 80 pacjentów w ciągu 10 -godzinnego dnia pracy lekarza.

Ciekaw jestem jak @GreenDoctor.pl się do tego ustosunkuje.

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Buchów
237
Znalazłem Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, które wprowadza obowiązek sprawdzania konta IKP pacjenta oraz zarządza limit 300 e-recept dla 80 pacjentów w ciągu 10 -godzinnego dnia pracy lekarza.

Ciekaw jestem jak @GreenDoctor.pl się do tego ustosunkuje.
To była głośna sprawa w wakacje, obecnie obowiązujące przepisy opisałem dokładnie na https://greendoctor.pl/blog-dla-pacjentow/zmiany-w-wizytach-recepturowych-od-02-08-2023/

Tak, każdy lekarz może wypisywać recepty na leki Rpw, tylko część nie chce i nie potrafi ;)

Nie ma limitu na dawkę dzienną, na jednej wizycie można wypisać leku na 90 dni terapii.

MrNobody

Well-known member
Buchów
148
Takie pytanie, czy położna z uprawnieniami do wystawiania recept profamilia może przedłużyć receptę na medyczną? Dodam że system gabinet.gov dopuszcza wystawienie takiej recepty. Pytanie czy takie wystawienie jest zgodne z prawem i czy nie będzie miała z tego powodu konsekwencji?

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół