nasiona marihuany

Pytania do lekarza medycznej marihuany GreenDoctor.pl

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
tak,, w ten sposób z półproduktu medycznego sporządza lekarstwo (sic!), serio?
Zgadza się. Susz konopi jest sprowadzany do Polski jako surowiec farmaceutyczny. Pewnie ma to związek z tym że łatwiej/taniej wprowadzić nowy surowiec farmaceutyczny niż wprowadzić lek do obrotu krajowego.
Więc farmaceuta z surowca farmaceutycznego wytwarza LEK i takimże go sprzedaje :)
 
Rejestracja
Mar 1, 2018
Postów
9
Buchów
4
Dzień dobry, chciałbym się doradzić z czego może być kaszel ale dopiero 3dni po waporyzacji? Zaraz po waporyzacji dobrze mi się oddycha. Ale czy to kaszel z:
1) waporyzacji (inhalacja niezbyt ciepłą parą)
2) astmy, bo lek przestał działać (w sensie mj)
3) alergii (nwm czy to możliwe)
 

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
218
@Green Doctor
Witaj
Powiedz mi jak jest z recepta na przewlekły ból pleców.
Skoliozę miałem stwierdzona kilka lat temu.
Kręg jest przesunięty.
Masaże, magnesy, igłowanie działa na kilka dni albo wcale.
Leków nie przyjmuje żadnych.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
@Green Doctor
Witaj
Powiedz mi jak jest z recepta na przewlekły ból pleców.
Skoliozę miałem stwierdzona kilka lat temu.
Kręg jest przesunięty.
Masaże, magnesy, igłowanie działa na kilka dni albo wcale.
Leków nie przyjmuje żadnych.
Przewlekłe zespoły bólowe to jedne z częstszych wskazań do stosowania medycznych konopi.

Dzień dobry, chciałbym się doradzić z czego może być kaszel ale dopiero 3dni po waporyzacji? Zaraz po waporyzacji dobrze mi się oddycha. Ale czy to kaszel z:
1) waporyzacji (inhalacja niezbyt ciepłą parą)
2) astmy, bo lek przestał działać (w sensie mj)
3) alergii (nwm czy to możliwe)
Nie jestem pewien czy jest sens doszukiwać się związku między kaszlem a waporyzacją suszu 3 dni temu.
 

PabloWRC1

New member
Rejestracja
Paź 5, 2022
Postów
3
Buchów
1
Witam. Jestem 4 lata po przeszczepie wątroby z powodu autoimmunologicznego. W internecie znalazłem artykuł o medycznej marihuanie, która może mieć pozytywny wpływ na leczenie immunosupresyjne. Z tą moje pytanie czy MM faktycznie może mieć taki wpływ i czy kwalifikowałbym się na taką terapię. Mogę jak coś przesłać dokumentację. (wypis ze szpitala po przeszczepie oraz aktualne wyniki morfologi oraz poziomu Tacrolimus). Dodam, że aktualnie jestem pod stałą opieką poradni chirurgi transplantologi.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Witam. Jestem 4 lata po przeszczepie wątroby z powodu autoimmunologicznego. W internecie znalazłem artykuł o medycznej marihuanie, która może mieć pozytywny wpływ na leczenie immunosupresyjne. Z tą moje pytanie czy MM faktycznie może mieć taki wpływ i czy kwalifikowałbym się na taką terapię. Mogę jak coś przesłać dokumentację. (wypis ze szpitala po przeszczepie oraz aktualne wyniki morfologi oraz poziomu Tacrolimus). Dodam, że aktualnie jestem pod stałą opieką poradni chirurgi transplantologi.
Prowadzę jednego pacjenta po przeszczepie nerki, pojawiają się doniesienia o wpływie kannabinoidów na układ immunologiczny, ale dane są zbyt słabej jakości by wyciągać daleko idące wnioski. Z pewnością nie należy odstawiać samodzielnie leków immunosupresyjnych, warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym transplantologiem o chęci wypróbowania takiego leczenia, jako ewentualny dodatek do standardowej terapii.
Same konopie nie powinny wpływać negatywnie na przeszczepiony narząd, ani powodować interakcji z takrolimusem. Z pewnością nie zalecane jest przyjmowanie CBD - może powodować znaczne zmiany stężenia takrolimusu we krwi.
 

PabloWRC1

New member
Rejestracja
Paź 5, 2022
Postów
3
Buchów
1
No właśnie chodzi mi o terapię uzupełniającą ponieważ, zdaję sobie sprawę, że leki immunosupresyjne będę musiał przyjmować do końca życia. Obecny lekarz, który mnie prowadzi jakoś nie za bardzo przejawia chęci do rozmawiania na temat MM (być może jest to spowodowane jego wiekiem jak i niechęcią do MM czy innych metod leczenia a może też niewiedzą na temat takowej terapii). Wielokrotnie próbowałem podjąć z nim ten temat ale szybko ucinał dyskusje bez podawania jakichkolwiek powodów. Tuż po przeszczepie, lekarz który go przeprowadzał wspominał o MM ale niestety nie mam możliwości kontaktu z nim. Dlatego chciałem się dopytać Pana. Czy ten pacjent którego Pan prowadzi odczuwa pozytywny wpływ takiej terapii?? I czy podjął by się Pan takowej terapii w moim przypadku?
 

rastaten

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 24, 2012
Postów
1,359
Buchów
534
Odznaki
2
Mnie intryguje fakt, że na opakowaniu medycznej marihuany jest napisane, że to kwiaty konopi siewnych (choć to konopie indyjskie tak?). Ktoś potrafi to wyjaśnić?
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
No właśnie chodzi mi o terapię uzupełniającą ponieważ, zdaję sobie sprawę, że leki immunosupresyjne będę musiał przyjmować do końca życia. Obecny lekarz, który mnie prowadzi jakoś nie za bardzo przejawia chęci do rozmawiania na temat MM (być może jest to spowodowane jego wiekiem jak i niechęcią do MM czy innych metod leczenia a może też niewiedzą na temat takowej terapii). Wielokrotnie próbowałem podjąć z nim ten temat ale szybko ucinał dyskusje bez podawania jakichkolwiek powodów. Tuż po przeszczepie, lekarz który go przeprowadzał wspominał o MM ale niestety nie mam możliwości kontaktu z nim. Dlatego chciałem się dopytać Pana. Czy ten pacjent którego Pan prowadzi odczuwa pozytywny wpływ takiej terapii?? I czy podjął by się Pan takowej terapii w moim przypadku?
Jeśli chce Pan spróbować takiej terapii to stan po przeszczepie nie jest przeciwwskazaniem, proszę o kontakt na kontakt@greendoctor.pl a myślę że znajdziemy jakieś rozwiązanie.


Mnie intryguje fakt, że na opakowaniu medycznej marihuany jest napisane, że to kwiaty konopi siewnych (choć to konopie indyjskie tak?). Ktoś potrafi to wyjaśnić?
to akurat łatwe - Cannabis sativa L to łacińska nazwa rośliny w klasyfikacji linneuszowskiej. Rzeczywiście często powoduje to niejasności.
 

Babaluga

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
121
Buchów
182
Jestem po przeszczepie i nie stety w miejscach gdzie wychodziły ze mnie rury ( dwa ) mam ( nie znam się na medycznych terminach ) bóle ( lekarz tłumaczył że to miejsca gdzie jest kilka nerwów razem ) i występują po operacjach tego typu. Brałem wszystkie możliwe przeciw bólowe aż wylądowałem na ketanolu ale to mi rozwala żołądek i że tak powiem kolokwialnie, gówno pomaga. Czy leżę czy stoję lub siedzę Napier..
Wiadomo że maria pomaga i od lat uprawiam po 6 krzaczków dla własnego użytku. Ale jest strach jak cholera do tego obawa że zostanę napiętnowany w środowisku pracy i nie tylko, o konsekwencjach prawnych nie wspomnę.
Aby pracować i normalnie funkcjonować bez palenia się nie obejdzie. Mam Vaporyzator który mocno oszczędza mi ale i tak nie starcza a przerwy między uprawami sięgają 2-3mc a wiadomo jak jest z suszem na ulicy ( moczenie, pryskanie itd ). Posiadam dokumentację medyczną.
Czy ktoś mógł by polecić sprawdzona klinikę która nie za miliony, a za normalną kasę przepisała by mi na te okresy gdy czekam na kolejny susz własny.
Z góry dziękuję.
Zdesperowany i obsrany przed kratami.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
znajdź MŁODEGO lekarza na NFZ pierwszego kontaktu - internistę (starsi Cię za ćpuna wezmą). Poromzaiwaj z nim ogólnie o twoim zdrowiu przedstaw jaka jest sytuacja. Na sam koniec wyjedź z tematem recepty na medzyczną marihuanę.

OSOBIŚCIE zrobiłem w ten sposób, i nie płacę rzadnych dodatkowych kosztów.
Wizytę u lekarza, czy receptę mam dzięki temu za darmo. Płacę jedynie za zioło w aptece
 

Babaluga

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
121
Buchów
182
znajdź MŁODEGO lekarza na NFZ pierwszego kontaktu - internistę (starsi Cię za ćpuna wezmą). Poromzaiwaj z nim ogólnie o twoim zdrowiu przedstaw jaka jest sytuacja. Na sam koniec wyjedź z tematem recepty na medzyczną marihuanę.

OSOBIŚCIE zrobiłem w ten sposób, i nie płacę rzadnych dodatkowych kosztów.
Wizytę u lekarza, czy receptę mam dzięki temu za darmo. Płacę jedynie za zioło w aptece
No niestety mam pecha a byłem u wszystkich w mojej przychodni, za każdym razie jak tylko zaczynałem temat marihuany medycznej zmiana lekarza do mnie diametralnie się zmieniała i ewidentnie byłem traktowany jako ćpun. Dla tego pytam o klinikę, mam dość tego oskarżającego spojrzenia. Świadomość lekarzy ( przynajmniej u mnie ) jest jeszcze gdzieś w latach 90.
Ale dzięki za radę 🤠👍.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
No niestety mam pecha a byłem u wszystkich w mojej przychodni, za każdym razie jak tylko zaczynałem temat marihuany medycznej zmiana lekarza do mnie diametralnie się zmieniała i ewidentnie byłem traktowany jako ćpun. Dla tego pytam o klinikę, mam dość tego oskarżającego spojrzenia. Świadomość lekarzy ( przynajmniej u mnie ) jest jeszcze gdzieś w latach 90.
Ale dzięki za radę 🤠👍.
greendoctor.pl :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół