nasiona marihuany

Pytanie co na kwitnienie LED vs HPS ?! ile lumenów dają ledy?

Wyszukiwarka Forumowa:

WhiteBoyCarl

Active member
Rejestracja
Sty 7, 2016
Postów
41
Buchów
0
Witam wszystkich. Założyłem ten temat, abyście mogli popisać się swoją wiedzą i pomogli mi wybrać co będzie lepsze. Chodzi o to, że mam już namiot 120x120 i lampę MH. Pozostaje pytanie co kupić na kwitnienie. Co będzie lepsze i dlaczego? 600W HPS vs 348W Phytolite LED?

https://grower.com.pl/pl/p/Panel-PhytoLED-NX2-Phytolite,-FULL-CYCLE-wzrost-kwitnienie-348265W/3067

vs

https://grower.com.pl/pl/p/Lampa-zarowka-sodowa-600W-Philips-Green-Power/314 + Adjust Wings


Ogromnym plusem ledów jest oszczędność na zużywanym prądzie, ale nigdzie nie mogę znaleźć ile lumenów tak naprawdę te ledy mają. Bardzo bym prosił o pomoc, co Wy byście na moim miejscu dokupili na kwitnienie? Dodam, że ew. uprawa będzie w chłodnym pomieszczeniu, więc raczej nie powinno być problemów z temperaturą. Pozdrawiam serdecznie mordeczki ujarane =) i bardzo proszę o pomoc, a nie odpowiedzi w stylu 'temat wałkowany setki razy'. Peace. :salut:
 
D

DarkMessiah

Guest
jak to jest chlodne pomieszczenie to ile ono ma stopni ? Przy ledach nie bierze sie pod uwage lumenow tylko Par.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Tak jak kolega Dark pisze, w ledach nie liczysz lumenow tylko PAR. Tym panelem a tym bardziej za takie pieniadze bym nie zawracal sobie glowy. To sa monohrymatyczne(kolorowe) ledy starszej generacji. Dioda 3w.. do tego nie masz opisane jaka wydajnosc tego oswietlacza.
Niby masz wszystkiego potrzebne barwy na oba cykle i na pewno pod tym urosna rosliny ale jesli chcesz sie bawic w ledy za takie pieniadze poszukaj sobie paneli na power ledach cob. Np spectrolight na diodach citizen clu-058 za podobne pieniadze a efekt bedzie o wiele lepszy.
Natomiast jak piszesz ze pomieszczenie nie jest ogrzewane ,sklanial bym sie w strone lamp HPS .
Wszystko zalezy od Ciebie i bierz pod uwage ze uprawa pod ledem rozni sie nieco od uprawy pod hpsem.
 

WhiteBoyCarl

Active member
Rejestracja
Sty 7, 2016
Postów
41
Buchów
0
Zimą w nocy jest około 14-16, w dzień max 18, w lato max 20 w dzień. Myślałem o HPSie bez cooltube'a jakiś dodatkowy wiatrak na lampę tylko.

---------- Post Zaktualizowany 19:35 ---------- Data pierwszego postu 19:30 ----------

Na pierwsze opcje zdecyduje się na hps'a, a potem się zobaczy jak będzie więcej pieniążków :) dziękuje bardzo za pomoc, szkoda, że buchów nie mogę dać.

A teraz tak trochę offtop, co myślicie o elektronicznych miernikach poboru prądu? Możliwe jest, że elektrownie zgłaszają na policję po wykryciu przejście z 18/6 na 12/12? Taki miernik mierzy wszystko co do sekundy, osobiście jeszcze takiego nie mam, ale co jak mi zamontują? Będzie się trzeba przerzucić na agregat? Co myślicie?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wiatrak skierowany na lampe zbyt wiele Ci nie da niestety...Temperatury bez tragedii, dogrzal bym tylko pare stopni w nocy i tyle.
Spod hpsa zdejmiesz o wiele wiecej niz spod takiego leda jak nam pokazales ale kosztem nieco wiekszego zuzycia pradu.

Heh .. z tymi miernikami to nie przesadzaja bo twoj odkurzacz czy pralka wiecej pradu zezre :D
Nie mowiac o czajniku takze jaki agregat Panie... lol
Policje to by wezwali jak byc go odpalil dopiero..
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Zimą w nocy jest około 14-16, w dzień max 18, w lato max 20 w dzień. Myślałem o HPSie bez cooltube'a jakiś dodatkowy wiatrak na lampę tylko.

W takich warunkach zapomnij o LED, będzie za zimno. Idz w HPSA.
 

WhiteBoyCarl

Active member
Rejestracja
Sty 7, 2016
Postów
41
Buchów
0
Heh .. z tymi miernikami to nie przesadzaja bo twoj odkurzacz czy pralka wiecej pradu zezre :D
Nie mowiac o czajniku takze jaki agregat Panie... lol
Policje to by wezwali jak byc go odpalil dopiero..

No wiem trochę paranoja, ale wiesz to, że w domu jest sporo urządzeń i niektóre czerpią bardzo dużo prądu to nie znaczy, że taki miernik może nie wykazać paru ciekawych rzeczy. Gdzieś czytałem, że w Norwegii chyba w ten sposób policja działa i znajdują uprawy (jeśli fakenews możecie mnie chłostać :D) a co do agregatu na hałas sobie mogę pozwolić, na przypał od elektrowni już nie ;D
 
D

DarkMessiah

Guest
zadne agregaty hehe nie sadze ze moga to wykryc tak latwo szczegolnie przy malym poborze prady musieli by robic naloty kazdemu kto ma akwarum :D terrarium. Mozesz skozystac z periodu 12/1 czyli 12h swiatla 5.5h ciemni 1h swiatlo 5.5h ciemni na veg a potem 11/13 . hps bedzie leprzy jak masz zimno a w lecie cooltube montujesz i jest miodzio
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół