nasiona marihuany

Pytanie dotyczące uziemienia hps 250W

Wyszukiwarka Forumowa:

Strusiu

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2012
Postów
335
Buchów
0
Siema. Dzis spaliłem zarówke osram plantastara mnialem ja 2 dni chcialem zobaczyc ile lampa pobiera watow i odlonczylem ja na chwile a po 30 sek, podlonczylem wtyczke do watomierza i tylko slychac bylo balast jak brzenczy :/ patrze na żarowe a pret odlamany. Morze to przez to uziemienie sie tak stalo ze żarówke h.. strzelił. tak jest podlonczone:
1%7E2.jpg

2%7E0.jpg
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
Uziemienie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE zabezpieczeniem i nie bierze czynnego udziału w działaniu urządzeń elektrycznych. Jeżeli w obwodzie uziemnienia byłoby jakieś napięcie to oznaczałoby to awarię.
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Połącz ze sobą te żółto-zielone przewody przy stateczniku i będziesz miał uziemienie ;] A Twoja lampa pewnie miała jakąś wadę czy coś bo te pręty tak łatwo się nie łamią...
Dobrze że HPSy są tanie jak barszcz :)
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
mam dokładnie taki sam balast do HPS 150W i tam jest wyraźnie narysowane że uziemienie jest na obudowie. Więc przyłączając przewody od gniazdka do balastu musisz pamiętać żeby L1 było do L1, N do N a uziom wpiąłem pod małą śrubkę na obudowie balastu.
 
G

Gość

Guest
Dokładnie zrób tak jak ofy napisał. Najlepiej przykręć do tej samej śruby. Uziemienie na obudowie lampy masz prawidłowo podłączone.
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół