nasiona marihuany

Pytanie o czas - ile trwa kalibracja?

Wyszukiwarka Forumowa:

Matka Polka

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2013
Postów
70
Buchów
1
Witajcie kochani.
Dawno mnie tu nie było...

Chcę rozpocząc zabawę w aero i chce zainwestowac w jakiś miernik.

Zastanawia mnie ile czasu zajmuje w ciągu jednego grow cycle kalibracja wszystkiego, chodzi o pomiary VPD, temp, etc. Czy oplaca sie inwestowac w taki miernik (Pulse One/Pro, GrowSensor, etc)? Dużo mogę zaoszczędzic, jeśli chodzi o czas?
I na co powinnam zwrócic uwagę podczas zakupu takiego miernika - co jest najważniejsze/najpotrzebniejsze?

Będę BARDZO wdzięczna za waszą pomoc!
 

Matka Polka

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2013
Postów
70
Buchów
1
Aha i jeszcze jedno, jaką NIESYNTETYCZNĄ odżywkę polecacie do aero?
 

ocean green

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2021
Postów
84
Buchów
135
Wygląda to na zaawansowaną stację pogody z timerem na oświetlenie. Na pewno pomocne i fajne do kontroli warunków. Na tym forum widziałem też opinie, że wilgotności nie trzeba kontrolować :) Osobiście staram się na nią zwracać uwagę, ale bez tego też będziesz mieć plony, tylko może nieco mniejsze, albo nie największe z możliwych. Pamiętaj też, że VPD to jedna ze składowych, kolejnym jest np parametry pożywki.
 

Matka Polka

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2013
Postów
70
Buchów
1
Wygląda to na zaawansowaną stację pogody z timerem na oświetlenie. Na pewno pomocne i fajne do kontroli warunków. Na tym forum widziałem też opinie, że wilgotności nie trzeba kontrolować :) Osobiście staram się na nią zwracać uwagę, ale bez tego też będziesz mieć plony, tylko może nieco mniejsze, albo nie największe z możliwych. Pamiętaj też, że VPD to jedna ze składowych, kolejnym jest np parametry pożywki.
Dzięki!
Co grower to inna opinia, zaczynam myślec, że hydro będzie lepszym rozwiązaniem, bo na budowanie aero nie mam czasu. Zastanawia mnie jedynie ile czasu mogę zaoszczędzic poprzez zakup takiego miernika...
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,116
Odznaki
2

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,116
Odznaki
2
Stąd, że nadal piszesz, że NA TYM FORUM są opinie :) Spoko, jak czytałeś to dobrze :)
 

SleepyGnom

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
101
Buchów
276
Na tym forum widziałem też opinie, że wilgotności nie trzeba kontrolować :) Osobiście staram się na nią zwracać uwagę, ale bez tego też będziesz mieć plony, tylko może nieco mniejsze, albo nie największe z możliwych.
Z wilgotności uczyniłeś sobie idee fix i zarzucasz innym, że 'nie zwracają uwagi' i 'nie kontrolują'. Nie mam pojęcia jaka jest wilgotność w moim boxie ale na weg wrzucam nawilżacz a na flo osuszacz. To znaczy, że jestem ignorantem wilgotności?
Jaki ty masz miernik RH? I jak możesz to podrzuć foty z tych 'największych z możliwych' plonów osiągniętych dzięki kontrolowaniu jednego parametru..
 

ocean green

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2021
Postów
84
Buchów
135
Z wilgotności uczyniłeś sobie idee fix i zarzucasz innym, że 'nie zwracają uwagi' i 'nie kontrolują'. Nie mam pojęcia jaka jest wilgotność w moim boxie ale na weg wrzucam nawilżacz a na flo osuszacz. To znaczy, że jestem ignorantem wilgotności?
Jaki ty masz miernik RH? I jak możesz to podrzuć foty z tych 'największych z możliwych' plonów osiągniętych dzięki kontrolowaniu jednego parametru..
Nie przypominam sobie abym agresywnie lansował swoje zdanie, wybitnie negując doświadczenia kolegów. Kulturalnie relacjonuję co czytam, nic ponad to. W neutralnych słowach napisałem co widziałem na forum, kompletnie nie było tam nic o mojej ocenie tego faktu, co więcej prosiłem o więcej informacji :) Nie sądzę żebym miał agresywną postawę na forum w temacie wilgoci, a takie odnoszę wrażenie po tym komentarzu :) Każdy sobie eksperymentuje i z chęcią nauczę się z Twojego doświadczenia, prosiłbym jednak o nieco bardziej konstruktywny ton. Jeśli uraziłem kogoś moimi wypocinami o wilgoci, to oficjalnie przepraszam, ale to nie było intencjonalne....moje posty mają na celu wymianę myśli, a w perspektywie przyrost wiedzy i nic ponad to. Odnośmy się do faktów, chyba najdalej tak zajedziemy. Peace.

Temat poza tym był o VPD a nie wilgotności per se i tego dotyczyła moja odpowiedź. Nie mam edukacji rolniczej, ale skoro czytam, że VPD reguluje transpiracje, co z kolei reguluje wegetację, to dość naturalnie się nasuwa, że wilgoć jest ważna. Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie którzy jej nie sprawdzają i git :) jestem zwolennikiem upraszczania wszystkiego, więc pomysł jak najbardziej mi się podoba.

Uprzejmie melduję, też bez bicia, że jestem początkującym więc nie posiadam wielu fotek tych do***anych topów. Po prostu wnioskuję, że przy lepszej wegetacji są lepsze plony.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół