nasiona marihuany

Pytanie o decarbo

Wyszukiwarka Forumowa:

DrStein

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
182
Buchów
12
Witam,
zamierzam zrobić sobie olejek (ekstrakcja spirytusem) i pytanie - czy warto i w zasadzie po co robić dekarboksylację suszu? Zrobiłem kiedyś nalewkę na spirytusie to była taka piz*a że 2 dni do auta nie mogłem wsiąść... a niby bez dekarbo samo THCA ma nic nie trzepać... nie rozumiem.

Swoją drogą - czy jak jest dobrze scurringowany temat to warto go trzymać w zamrażarce -20 dla wydłużenia żywotu?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Witam,
zamierzam zrobić sobie olejek (ekstrakcja spirytusem) i pytanie - czy warto i w zasadzie po co robić dekarboksylację suszu? Zrobiłem kiedyś nalewkę na spirytusie to była taka piz*a że 2 dni do auta nie mogłem wsiąść... a niby bez dekarbo samo THCA ma nic nie trzepać... nie rozumiem.
Swoją drogą - czy jak jest dobrze scurringowany temat to warto go trzymać w zamrażarce -20 dla wydłużenia żywotu?

1. Olejek _ do spożycia ? Do palenia ? Czy spożycie będzie w jakiś produktach obrabianych termicznie przed ? ciastka ? _ do spożycia na zimno bez dalszej obróbki termicznej -> dekarbo. Kolejne _ jak usuwasz EtOH z olejku _ na gorąco ? jeśli tak _ dekarboksylacja jest etapem produkcji _ czy całkowita czy nie _ poszukaj badań _ wpływ temp i czasu na _ są dostępne.

2. Nalewka.
Po dekarbo zapewne kopało by zdecydowanie lepiej bo THCA by przeszło w "całości" w THC.

może to ? ; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5064247/ Fajny art _ masz podane wszystko _ wyniki badań _ chromatografia _ wpływ przechowywania na skład _ stężenia EtOH na to co i jak przechodzi do _ nie sadzę abyś cokolwiek lepszego od tego znalazł. NCBI _ polecam raczej "pierdół" i opinii z sufitu tam ni ma. Im nowszy atr. tym lepiej _ czego by nie szukać.

Quality Control of Traditional Cannabis Tinctures: Pattern napisał:
4.3. Influence of Heating

The temperature impact on the decarboxylation was first shown by Turner & Mahlberg [16] where the drying at 37 °C compared to 60 °C yielded higher acid levels. The accelerated decarboxylation was found to start above 90 °C. As the optimum temperature for the decarboxylation of THCA to THC, Dussy et al. [17] proposed 150 °C (70% yield).

In this study, pasteurization of tinctures at 70 °C for two hours or heating at 80 °C for 20 min caused up to a 20% reduction in CANtot or THCtot values, but changes were mostly below 10%. Heating had no effect on decarboxylation and changed only moderately overall tincture patterns. These qualitative and quantitative changes may be tolerable if treatments with increased temperature are necessary for production purposes. Together with the 3 months of comparison between shelf vs. fridge, this is in line with early reports where primarily light more than temperature (below 65 °C) and exposure to oxygen were found as critical factors [35,36].

A jeśli chodzi o stabilność _ tlen i temperatura + światło. Mrożenie na pewno nie zaszkodzi. Chyba było całkiem sporo ludzi mrożących ;). Ja byłem za a na jakiej podstawie nie pamiętam.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
do spożycia na zimno bez dalszej obróbki termicznej -> dekarbo.
Jak to zrobić, aby finalny produkt był jak najzdrowszy? Patryk z kanału Pod Mikroskopem twierdzi, że najlepiej dekarboksylować nadkrytycznym CO2 lub oliwą z oliwek, zawierającej kwas oleinowy, dzięki czemu można dekarboksylować w temperaturze poniżej 100°C.


Interesuje mnie temat dekarboksylacji oliwą. Ma ktoś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół