nasiona marihuany

Rano czy wieczorem

Wyszukiwarka Forumowa:

wilkustaf

Member
Rejestracja
Mar 22, 2006
Postów
22
Buchów
0
Dostalem wczoraj pare nasionek od kolegi i niechce mi sie bawic w robienie sadzonek bo juz jest w miare dobra pogoda, wsadze je na 3 godziny do wody potem na cala noc na wate i jak wykielkuja to odrazu na moja miejssowe ale wlasnie niewiem kiedy najlepiej je posadzic do ziemi rano czy wieczorem, czytalem gdzies ze wieczorem ale noce jeszcze nie sa za cieple.
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Posadź rano będzie lepiej dla nasionka, bo będzie ciepło. Aha i słyszałem od mojej babci, że nie można roślinki podlewać w nocy, bo ona w nocy jakoś odpoczywa...
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
jak posadzisz w ciepłą noc to jeszcze lepiej bo w nocy nasiono powoli wydostanie sie na powieszchnie ziemi a razno juz zacznie puszczac listki i słonce ładnie przysmali i gitez
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
A ja słysząłem że najlepiej sadzać - przesadzać jak jest pełnia księżyca. Ale nie wiem czy ktoś poprostu puścił taką fame czy tak jest naprawde :|
 

wilkustaf

Member
Rejestracja
Mar 22, 2006
Postów
22
Buchów
0
Mam jeszcze jedno pytanie jak juz wsadze nasionko do ziemi to przez pierwszy tydzien jak czesto podlewac??
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Podlewaj gdzieś co 2-3 dni... Najlepiej to sprawdzaj czy ma sucho czy wilgotno :)
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Zależy na jakiej ziemi sadzisz czy jest tam wilgotno czy nie :)
 
D

delete

Guest
Protektus napisał:
A ja słysząłem że najlepiej sadzać - przesadzać jak jest pełnia księżyca. Ale nie wiem czy ktoś poprostu puścił taką fame czy tak jest naprawde :|

ja tez slyszalem o tym bo i tak jest jutro sprawdze w ksiazce o ogrodnictwie bo do poszczegolnych roslin warzyw itp sa podzielone rozne fazy ksiezyca podobno te takie sadzenie ma tam jakis wplyw
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Ok to jak już oblukasz wszystko to napisz co i jak :)
 

wilkustaf

Member
Rejestracja
Mar 22, 2006
Postów
22
Buchów
0
Kupilem ziemie w ogrodniczym o ph 5,5-6,5, ale byla jakas droga bo zaplacilem za 20 litrow 6zł. Ale na opakowaniu pisze ze ona jest juz z jakimys nawozami i ze przez pierwsze 3 miesiace nie trzeba wogole nawozic
 

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
wilkustaf napisał:
Kupilem ziemie w ogrodniczym o ph 5,5-6,5, ale byla jakas droga bo zaplacilem za 20 litrow 6zł. Ale na opakowaniu pisze ze ona jest juz z jakimys nawozami i ze przez pierwsze 3 miesiace nie trzeba wogole nawozic
to fajnie, ale co to wnosi do tematu?
 

hany

Member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
6
Buchów
0
Znalazlem pare ciekawych informacji na temat Faz Ksiezyca zaczerpniete z serwisu ogrodnik amator :tongue:

Są dwa czynniki mające duży wpływ na wegetację roślin. Pierwszy to pogoda a drugim jest Księżyc, dlatego przy wykonywaniu rożnych prac w ogrodzie należy uwzględnić fazę w jakiej znajduję się nasz satelita.

Fazy Księżyca:
Nów - trwa trzy dni: razem z dniem przed datą nowiu i dniem po dacie nowiu.
I kwadra - to okres od nowiu, kiedy Księżyc jest niewidoczny aż do oświetlenia połowy powieszchni - Księżyca przybywa.
II kwadra - okres od oświetlenia połowy powierzchni Księżyca aż do pełni, kiedy Księżyc jest całkowicie widoczny - Księżyca przybywa.
Pełnia - trwa 3 dni : razem z dniem przed datą pełni i dniem po dacie pełni.
III kwadra - okres od pełni, kiedy księżyc jest całkowicie widoczny do zakrycia połowy jego powierzchni - Księżyca ubywa.
IV kwadra - czas od widoczności połowy powierzchni Księżyca do nowiu, kiedy Księżyc staje się niewidoczny - Księżyca ubywa.

Prace ogrodnicze w zależności od fazy księżyca:
- Gdy Księżyca ubywa (III i IV kwadra)
Najlepszy czas na sadzenie, przesadzanie i cięcie drzew. Rośliny szybciej się regenerują i przyjmują w nowym miejscu a przycięte rośliny tracą mniej soków. W czasie gdy księżyca ubywa część nadziemna rośliny jest mało wrażliwa na uszkodzenia.
W czasie III i IV kwadry zaleca się siew i sadzenie roślin cebulowych, motylkowychi korzeniowych, zwalczanie chwastów chorób i szkodników.
Jest to odpowiedni czas na zbiory owoców i warzyw przeznaczonych do dłuższego przechowywania - będą dłużej świeże. Również ścięte kwiaty będą dłużej świeże jeżeli zostały zebrane w czasie gdy księżyca ubywa.
- Gdy księżyca przybywa (I i II kwadra)
W tym czasie należy przeprowadzać siew i sadzenie warzyw liściowych oraz drzew i krzewów owocowych. Jest to też dobra pora przygotowanie sadzonek do ukorzeniena, szczepienie oraz czynności pielęgnacyjne związane z glebą - zasilanie i podlewanie. Korzenie roślin są w tym czasie najmniej wrażliwe na wszelkie uszkodzenia.
Jeżeli w tym czasie przeprowadzamy cięcie to nie powinno być ono zbyt intensywne bo może to spowodować nadmierny wyciek soku z rośliny.
Najlepsza pora na zbiór owoców i warzyw do bezpośredniego spożycia - w tym czasie mają największą wartość odżywczą i są najsmaczniejsze.
Dobra pora na zbiór ziół i roślin przyprawowych - są bardziej aromatyczne i skuteczne.
- Gdy Księżyc jest w pełni
Wysiew warzyw: brukselki, kapusty, marchwi cebuli i rzodkiewki. Dobra pora na sadzenie ziemniaków, pomidorów itd. Najoodpowiedniejsza pora na nawożenie roślin i zabiegi pielęgnacyjne takie jak pielenie, zwalczanie chwastów i szkodników, okopywanie, przerzedzanie wschodzących roślin.
W czasie pełni nie należy przeprowadzać cięć drzew i krzewów, szczepień i przyszczykiwań.
- Nów Księżyca
W czasie nowiu można najskuteczniej zwalczać choroby roślin oraz szkodniki im zagrażające. Jest to też odpowiednia pora na niszczenie chwastów, usuwanie chorych pędów i przyszczykiwanie pędów. Prace powinny być przeprowadzane na dzień przed lub dzień po kulmninacji nowiu.
w czasie pełni nie zaleca się wysiewania i wysadzania roślin oraz wszelkich prac, które mogłyby uszkodzić korzenie (np. okopywania).

no i jetesmy madrzejsi o pare glupot hehe :salut:
 

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
fajne to o ksiezycu
 
C

Canabis_16

Guest
:scratch: Rano jest zimna gleba bo w nocy jej temperatura spada i rano jest jeszcze nienagrzana... Wieczorem jest ciepła ale w nocy temperatura znów spada... :thumleft: Może wsadz pestki w południe..... Ziemia jest już dość ciepła, a zanim jej temperatura spadnie minie troche czasu... Roślinki powinny wyjś z ziemi następnego dnia w południe. :cheers: TAK wymyśliłem... Ale nigdy tego nie stosowałem... Możesz sprubować.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół