nasiona marihuany

Roślinki nie rosną w górę

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sbn

Guest
Mam problem z moimi 2 roślinkami. Jenda NL druga WW z cannabis.fr.
ładnie wykiełkowały, przesadziłem do ziemi, wyszły.
NL urosła do około 4-5 cm, WW do około 3cm.
Wtedy obniżyłem światło do 7-8 cm i przestały rosnąć w górę.
Ładnie się rozwijaj, listki rosną są nawet spore a na wysokość nawet nie drgną.
Pomyślałem że może mam za blisko światło. Podniosłem do 15 cm.
Poczekałem kilkanaście godzin, nie ruszyły się. Teraz podniosłem do kilkudziesięciu, nie ruszyły. Przesadziłęm do innej ziemi, nie ruszyły.
Hm. co zauważyłem. Ziemia jest ciepła i bardzo szybko schnie (suche powietrze i duze ciepło z tych świetlówek).
Co mogę jeszcze zrobić ? Jak je ruszyć do góry.
P.S. Foto. 24/0 teraz przestawiłęm 18/6.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Hehe nie amrtw sie Nl i WW charakteryzuja sie tym ze na poczatku rosna niskie i krzaczast... gęste małe krzaczki z ładnymi zielonymi liściami ;) wyglada jak mała "sałata" na początku ... zostaw tak jak jest za 10 dni powinny sie wyciagac w góre ;) spokojnie... uwazaj na te ciepło i wysychanie ziemi... nie powinno byc za cieplo w boxie... ;) uwazaj żebyś nie przelał bo istnieje duże ryzyko że je stracisz
 
S

Sed

Guest
sbn napisał:
Ładnie się rozwijaj, listki rosną są nawet spore a na wysokość nawet nie drgną.
Pomyślałem że może mam za blisko światło. Podniosłem do 15 cm.
Poczekałem kilkanaście godzin, nie ruszyły się. Teraz podniosłem do kilkudziesięciu, nie ruszyły. Przesadziłęm do innej ziemi, nie ruszyły.
Człowieku czy ty jesteś poważny?? o to właśnie chodzi żeby uzyskać niskie krzaczaste rośliny i powinieneś się cieszyć że ci nie ciągną w góre chyba że chcesz jakiegoś wyciągniętego chabazia :wink:
 
S

sbn

Guest
Poprostu się przestraszyłem bo przestały trosnąć jak kombinowałem z tym światłem:]
WW jest ładna zielona (sałata :p) ale coś jest nie tak z nl. Jest starsa o 1 dzień a jest dużo mniejsza, liście się zwijają w dół i mająpururowy nalot. Gdzieś wyczytałem że to brak fosforu, podlałem wodą z biohumusem ale jakoś narazie nie pomaga, i ta nl jest naprawdę kiepska. WW ma już 3 pięterko a Nl utkęłą na zwiniętych listkach drugiego.

Co mogę jeszcze poradzić ?
 
M

marcin80

Guest
Ja myśle że nie wolno ci tak majstrować przy tych roślinkach bo możesz im zaszkodzić ... i myśle że wielu groverów chciało by mieć taki problem jak ty ... inni nażekają że mają patyki bez liści a ty na to że się za bardzo rozkrzewiają :tongue:
 
S

sbn

Guest
Heh z WW to był panika, jest naprawdę łądna, ale nl nie ruszylą się od 5 dnia ani troszkę. Mam na myśli i na wysokość i wielkość liści. Poprostu stoi w miejsci te purpurowe zwiające się listki ...
 
S

Sed

Guest
sbn napisał:
Jest starsa o 1 dzień a jest dużo mniejsza, liście się zwijają w dół i mająpururowy nalot. Gdzieś wyczytałem że to brak fosforu, podlałem wodą z biohumusem ale jakoś narazie nie pomaga, i ta nl jest naprawdę kiepska. WW ma już 3 pięterko a Nl utkęłą na zwiniętych listkach drugiego.
Może poprostu za dużo podlewasz albo ziemia jest zła.
 
S

sbn

Guest
Nie podlewam dużo, podlewam jak ziemia jest naprawdę sucha i to nie na powierzchni.
Ziemia jest o ph 6-7, z dodatkiem perlitu (proporcja 5/1 lub 4/1), i troszkę dolomitu.
W tej samej mieszance jest WW i z nią nie ma takich problemów. Zresztą przesadzałem już NL i nie pomoglo.
Macie jeszcze jakieś pomysły ?

Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół