nasiona marihuany

Rośliny do oceny.

Wyszukiwarka Forumowa:

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Witam proszę o opinie na temat kondycji moich roślin, Z góry przepraszam za jakość zdjęć.
IMG_20230104_091402.jpg

IMG_20230104_165238.jpg

IMG_20230104_170323.jpg

Rośliny uprawiane w mieszance lightmix biobizz z kokosem i perlitem z dodatkiem dolomitu. Aktualnie mają ok 16 dni od jakiegoś czasu obserwuje pewne zmiany na liściach, szczególnie dolne partie zaczynają żółknąć i wyskakują brązowe plamki. Na jednej prawdopodobnie pogłębił się deficyt magnezu. Aktualnie swieci lampa DIY złożona z 14 sztuk CMU2236 ( pomysł @sub23 ) puszczonych na 0.7A w odległości 50 cm od szczytów. Przez dwa dni pryskane CalMagiem ale jakoś różnicy nie widze. Dodam ze nawozy to zestaw od biotabsa dopiero 3 dni temu wcisnąłem im tabletke do gleby, doniczki 1.5l.
 
Ostatnia edycja:

MrNobody

Well-known member
Rejestracja
Wrz 5, 2022
Postów
265
Buchów
158
Elo, wypadają na przelane, nic nie napisałeś o podlewaniu.
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Jaka wielkość doniczek?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,418
Buchów
4,548
Odznaki
13
Aktualnie mają ok 16 dni
doniczki 1.5l.
szczególnie dolne partie zaczynają żółknąć i wyskakują brązowe plamki
dobra teraz sam sobie odpwiedz na to

wypadają na przelane,
raczej nie

dwa dni pryskane CalMagiem
pryskaj kolejne razy najlepiej , na bank to pomoże , a co ty myslisz ze to odrazu działa?

Dodam ze nawozy to zestaw od biotabsa dopiero 3 dni temu wcisnąłem im tabletke do gleby
no chorera wie , yhm 1 tabletke na 1,5l ? hahaah no to tez potrzbuje jakies 2 tyg zeby cos tam zaczelo działac

i masz konto od 2014 r to nie widzisz co sie tam dzieje? czytales może przypadkiem na ile litrów daje sie jedna tabletke?
 
Ostatnia edycja:

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
dobra teraz sam sobie odpwiedz na to


raczej nie


pryskaj kolejne razy najlepiej , na bank to pomoże , a co ty myslisz ze to odrazu działa?


no chorera wie , yhm 1 tabletke na 1,5l ? hahaah no to tez potrzbuje jakies 2 tyg zeby cos tam zaczelo działac
K***aaa tego nie doczytałem... Tak właśnie mi wyglądało na za małe doniczki. A po tej tablecie może być ciekawie😅
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Tabletka raczej się jeszcze nie rozłożyła. Podlewam ok 300ml co dwa trzy dni. Na dniach przesadzę do 11l zobaczymy czy pomoże. Na szczęście górne pędy wyglądają na dobrze. Będę pryskał zobaczymy czy pomoże.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,418
Buchów
4,548
Odznaki
13
Tabletka raczej się jeszcze nie rozłożyła
wsadziles tabletke przed przesadzaniem hahaha?
Na dniach przesadzę do 11l zobaczymy czy pomoże
ty juz to przesadzaj nie widzisz co sie dzieje co ty tyle lat robisz na forum?
Na szczęście górne pędy wyglądają na dobrze
bo wyjadaja sie od dolu czlowieku
Będę pryskał zobaczymy czy pomoże.
ty chyba se z mnie jaja robisz? albo naprwde coś nie tak albo z mna albo z tobą , przeczytaj jeszcze raz .... nic pryskaj bo potrzeba czasu na działanie wszystkiego , skad ty sie tu wziełes?
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Skupiłbym się w pierwszej kolejności na przesadzeniu jak już o nim wspomniałeś. Powinny normalnie odbić jeszcze. Myślę, że jest jeszcze jak najbardziej sens ratować. Ale to w miarę szybko😅

I tak jeszcze z tym pryskaniem... Zaprzestań to po prostu robić nagminnie jak febil, bo po ch*j...?
Mi osobiście wystarczy, że raz w tygodniu spryskam po zgaszeniu światła na noc i TO TYLE
 

kredHa

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2022
Postów
180
Buchów
229
dobra teraz sam sobie odpwiedz na to


raczej nie


pryskaj kolejne razy najlepiej , na bank to pomoże , a co ty myslisz ze to odrazu działa?


no chorera wie , yhm 1 tabletke na 1,5l ? hahaah no to tez potrzbuje jakies 2 tyg zeby cos tam zaczelo działac

i masz konto od 2014 r to nie widzisz co sie tam dzieje? czytales może przypadkiem na ile litrów daje sie jedna tabletke?
wsadziles tabletke przed przesadzaniem hahaha?

ty juz to przesadzaj nie widzisz co sie dzieje co ty tyle lat robisz na forum?

bo wyjadaja sie od dolu czlowieku

ty chyba se z mnie jaja robisz? albo naprwde coś nie tak albo z mna albo z tobą , przeczytaj jeszcze raz .... nic pryskaj bo potrzeba czasu na działanie wszystkiego , skad ty sie tu wziełes?
:crazy:
:uff:
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Sprawa wygląda następująco, rośliny zostały przesadzone do docelowych 11litrowych doniczek. Mieszanka ziemi lightmix z kokosem i perlitem w proporcjach 4-1-1, dodano startrex i silicium flash . Pod korzeń podsypane mycotrexem i podlane bactrexem z orgatrexem, wszystko według zaleceń producenta. Wydaje mi się że sprawa wygląda lepiej, czubki roślin są zielone i wyglądaja zdrowo. Jedynie martwi mnie ich wygląd bo są dość niskie jak na swój wiek . Wiem że ich kondycja nie była najlepsza ale nie pną się do góry. Obawiam sie że lampa jest zbyt nisko i jest za mocna. Aktualnie świeci 45 cm od szczytów . Pszypomnę że na 9 roślin przypada 14 cmu2236 puszczonych na 0.7A według projektu kolegi @sub23. Dzisiaj jedną skręciłem na 0.5A i podniosłem na 60cm od szczytów, jutro rano skręcę resztę i zobaczymy jaki będzie efekt. Na forum jestem długo , ale to moja pierwsza uprawa indor, także proszę o wyrozumiałość. Dodam że po przesadzeniu zostały opryskane asahi i straciły głowy. Fotki z dzisiaj.


IMG_20230109_143444.jpg

IMG_20230109_143456.jpg
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,626
Buchów
7,195
Odznaki
11
Dobrze jest, to ze sie krzacza to ja bym powiedzial ze nawet na plus, czego maja Ci rosnac w gore, przyjdzie na to czas a mianowicie indukcja i poczatek flo.
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Dobrze jest, to ze sie krzacza to ja bym powiedzial ze nawet na plus, czego maja Ci rosnac w gore, przyjdzie na to czas a mianowicie indukcja i poczatek flo.
Czyli zostawić lampy tak jak były? Wszyscy świeca 60-80% mocy lampy ( podobnej wydajnością do mojej) do czasu indukcji. Oglądając relki wnioskuję że te 330W to trochę za dużo dla młodych roślin. Tak jak pisałem nie mam doświadczenia z uprawa domu, także wolę posłuchać bardziej doświadczonych growerow.
 

MrNobody

Well-known member
Rejestracja
Wrz 5, 2022
Postów
265
Buchów
158
Moja rada to daj lampę pod sufitem i po tygodniu sam zobaczysz efekty chyba, że lubisz karły xD daj im odrobinę luzu to żywe istoty.
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
680
Buchów
1,025
Odznaki
2
Proszę moderatorao zmianę tytułu na. Krzaki do oceny i przeniesienie wątku do działu indor/początkujący.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół