nasiona marihuany

Rośliny zostawione na samopas

Wyszukiwarka Forumowa:

ŁukaszEnko

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2021
Postów
10
Buchów
5
Siemano załoga !

Mam plan zaopatrzenia się w 6 roślin pół automatycznych i 4 rośliny sezonowe na 2022r.

Plan wygląda tak:

Sadzę rośliny w doniczkach 20l w połowie kwietnia i trzymam je u siebie do czerwca.

W czerwcu lądują na spota do 40l dołków i siedzą tam do momentu ścinki. Na spota pójdę dopiero we wrześniu sprawdzić czy żyją.

Ziemia:

Sklepowa z dodatkiem hydrożelu, perlitu i torfu kokosowego.

Nawozy:

Obornik bydlęcy podsypany pod rośliny.

Rośliny:

I tutaj chcę żebyście pomogli mi doradzić jakie rośliny wybrać. Chciałbym żeby to były rośliny, które będą silnie wytrzymałe na ciężkie warunki, żeby dały duży plon.

6 pół automatów.

4 sezonówki.

Pomiędzy nimi może posadzę jakieś automaty .

Cały projekt to test czy rośliny dadzą sobie radę w takich warunkach i proszę doradzić mi w jakich proporcjach dać hydrożel, perlit i torf.



Liczę na dużo odpowiedzi! Pozdro!
 

mariobro

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2021
Postów
9
Buchów
0
Z ciekawości, jak chcesz zapewnić nawodnienie roślinom? Moje roślinki, do których gleby także dawałem perlit i hydrożel, to w czerwcu po tygodniu mojej nieobecności zdychały z powodu braku wody i suszy, w końcu od końca maja do około końca wakacji słońce grzeje najmocniej, a o temperaturze to już nie wspominam. Jeśli pisząc "w takich warunkach", masz na myśli brak ich nawadniania i liczenie na matkę naturę, to w najwytrzymalszych odmianach sukcesu raczej nie osiągniesz. :/
A jak o odmiany chodzi, to Mazar/Auto Mazar, Master Kush, Night Queen i inne podobne, które są wytrzymałe na gorące i suche klimaty, wszystko możesz w internecie sprawdzić.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
A jak o odmiany chodzi, to Mazar/Auto Mazar, Master Kush, Night Queen i inne podobne, które są wytrzymałe na gorące i suche klimaty, wszystko możesz w internecie sprawdzić.

proszę nie pleść i przestać oglądać internet ;) chyba że się mylę i mi pleśnieją przez gorący i suchy klimat ?

Chciałbym żeby to były rośliny, które będą silnie wytrzymałe na ciężkie warunki, żeby dały duży plon.

każdy by takie chciał .
na razie popatrz relacje,poczytaj ,to będziesz miał już jakieś zdanie o tym bałaganie :)
tematów o tym bez liku ,jak czasu do out22


rośliny sadzisz w małych doniczkach 1 maja a 15 na spota i w glebe .i będzie to samo a może i lepiej a już na pewno łatwiej

i spoko jak dobrze przygotujesz,znasz miejsce,nie zarośnie to możesz zostawić i przyjść we wrześniu .można się zdziwić jak się uda
 

mariobro

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2021
Postów
9
Buchów
0
proszę nie pleść i przestać oglądać internet ;) chyba że się mylę i mi pleśnieją przez gorący i suchy klimat ?



każdy by takie chciał .
na razie popatrz relacje,poczytaj ,to będziesz miał już jakieś zdanie o tym bałaganie :)
tematów o tym bez liku ,jak czasu do out22


rośliny sadzisz w małych doniczkach 1 maja a 15 na spota i w glebe .i będzie to samo a może i lepiej a już na pewno łatwiej

i spoko jak dobrze przygotujesz,znasz miejsce,nie zarośnie to możesz zostawić i przyjść we wrześniu .można się zdziwić jak się uda
Ziomek szuka roślin na samopas, wspomniałem tylko automaty, które wytrzymują temperatury wysokie i susze, kolo chce je u siebie już zaczynać w kwietniu, i nie wiem jakby miały spleśnieć, skoro to nie sezony, które będą dochodzić po najcieplejszych okresach, polecane w internecie są, ale i mój ziomek sadził auto mazary i początek czerwca je wystawiał na outdoor, spota odwiedzał około raz na tydzień i naprawdę były git. Najlepiej samemu sadzić i testować, bo z tym co napisałeś w kwestii internetu, to tak jak w kwestii forum, nikt tutaj mi nie polecał auto ww na outdoor, każdy pisał, że będzie to marnie wyglądać itd. a magia taka, że white widow najlepiej z każdego urosło i dało najlepsze kwiatki ;p
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
Mam plan zaopatrzenia się w 6 roślin pół automatycznych i 4 rośliny sezonowe na 2022r.

mariobro .. przeczytaj ,kolega nie pyta o automaty

A jak o odmiany chodzi, to Mazar/Auto Mazar, Master Kush, Night Queen i inne podobne, które są wytrzymałe na gorące i suche klimaty,

z auto polecasz mazar af tylko ,co do af to wsszystkie się u nas nadają

pisze żebyś nie plótł bez zastanowienia bo polecasz Mazar, Master Kush, Night Queen i podobne a to sezony na dodatek pózne,niepewne i nikt tego nie sadzi
 

mariobro

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2021
Postów
9
Buchów
0

mariobro .. przeczytaj ,kolega nie pyta o automaty



z auto polecasz mazar af tylko ,co do af to wsszystkie się u nas nadają

pisze żebyś nie plótł bez zastanowienia bo polecasz Mazar, Master Kush, Night Queen i podobne a to sezony na dodatek pózne,niepewne i nikt tego nie sadzi
Mialem na mysli akurat automaty ale tylko przy jednym napisalem auto, wiec wybacz moj blad, a lukaszenko napisal, ze miedzy nimi auto tez bedzie sadzilk, a co do auto jeszcze to niekoniecznie wszystkie na samopas, ja mialem rozne odmiany i niektore w czerwcu po kilku dniach usychaly bez nawadniania, niektore szly dalej, ale raz w tyg chociaz wypadaloby je odwiedzic, mowie to z doswiadczenia wlasnego i znajomych gdzie wlasnie odmiany na takie klimaty i u nas w czerwcu po jakims czasie usychaly bez kontroli przez susze, wracajac jeszcze do samego tematu to tez fajnie byloby spota ogrodzic czyms, zeby zwierzyna nie zniszczyla roslin, bo przez czas od czerwca do wrzesnia to moze tam multum saren, dzikow, zajacow itd przejsc, a tylko to jest trwale na tak dlugi okres czasu, bo inne sposoby typu mocz ludzki, preparaty itd dzialaja jakis czas, a neiktore az nie napada deszcz
 

ŁukaszEnko

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2021
Postów
10
Buchów
5
Problem z nawadnianiem długoterminowym mam załatwiony
W ziemię dookoła krzaka wkopuje 3 duże wiadra z wodą. W pokrywkach od wiader robię dziury. Robię jedną dużą dziurę i przeplatam na dno wiadra jakąś szmatę żeby dobrze wchłaniała wodę. Szmata musi łączyć dno wiadra z korzeniami rośliny. Roślina w ten sposób dostaje wodę w nie za dużym stopniu.
Nie jest to oczywiście sposób na nawodnienie na kilka miesięcy bo po pewnym czasie woda się skończy (liczę że z 1.5 mies będzie to działało). Jest to sposób od znajomego, który mówi że używa tego gdy ma jakieś długie wyjazdy z pracy i nie może podlewać swoich roślin na outdoor.
Kolor zielony - roślina
Kolor biały - korzenie
Kolor czerwony - wiadro
Kolor różowy - szmata
Kolor niebieski - woda

 

Lookashenkoo

New member
Rejestracja
Wrz 24, 2021
Postów
1
Buchów
0
Witam wszystkich! Co by kto nie mówił jeśli nie chcesz by cały Twój wkład (finansowy i emocjonalny) nie poszedł na marne, chcąc nie chcąc musisz tam zajrzeć chociaż ten jeden raz w tygodniu. Sledz pogodę i przy mocniejszych upałach odwiedzaj spot, bo niestety jak nie dasz piciu to będzie licho. Odwiedzaj pod koniec dnia by nie lac wody, gdy słońce w zenicie. A jeśli naprawdę musisz ograniczać wizyty do minimum to może warto ( teraz to wymyśliłem :):)) posadzić jakiegoś pomidora który nie wzbudzi podejrzeń w pobliżu domu i obserwować jak on znosi pogodę. Może to da jako takie wyobrażenie co mam że dziać się TAM :). Mam za sobą kilka outów i uwierz: czasem przyjdzie sarna i coś po obgryza, czasem burza zrobi bałagan i wizyta na miejscu zbrodni pozwoli na jakieś poratowanie sytuacji. Lepszy rydz niż nic. Co jak co ale jednak planujesz przedsięwzięcie i włożysz w to trochę pracy i ryzyka a więc szkoda by na jesień okazało się że operacja się udała, ale pacjent zmarł.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Nie sadź w donicach to nie będziesz musiał podlewać wcale.
Kiedyś uprawiałem out to na spotach bywałem 3 razy. Raz by posadzić, drugi raz na początku flo by zrobić selekcję i na jesieni by zebrać. Co miało przetrwać to przetrwało, złodziei tak jak i ścieżek nie było.
 

ŁukaszEnko

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2021
Postów
10
Buchów
5
Nie będę sadził w donicach tylko bezpośrednio w glebie. Glebę przekopie na jesień z obornikiem bydlęcym, wapnem, azofoską, dolomitem. Ten sam proces wykonam na wczesną wiosnę + dodam torf kokosowy i hydrożel.

O wkład finansowy w nasiona nie martwię się ponieważ nasiona mogę mieć za darmo.
Wypróbuję ten sposób z wiadrem z wodą co polecił mi znajomy. Podobno takie coś działa przez cały sezon i wodę do wiadra trzeba dolać dopiero na nowy sezon :D.
Może ten sposób pomoże tym co muszą nosić duże ilości wody na spota.

Jeśli możecie to dajcie znać jakie dobre odmiany na nasz klimat załatwić :
6 pół automatów
4 sezony
Automaty - dam 10 auto Mazar

Na sezonach i fastach zrobię trening FIM
 

BmwM3

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2011
Postów
148
Buchów
17
Spokojnie można tak zrobić, wg mnie chodzenie co tydzień na spota na oucie nie jest wgl konieczne.
Przygotuj dobrze dolki i nie ma sie co martwić o podlewanie. Ja zawsze tak robię, tygodniowe sadzonki lądują na spocie, potem wbijam zobaczyć czy wszystko jest ok po około tygodniu, podsypuje azofoska i później pojawiam się na spocie mnie więcej jak zaczynają indukować podsypuje czymś na flo i wracam już tylko na ścianke.
 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
125
Przygotuj dobrze dolki i nie ma sie co martwić o podlewanie. Ja zawsze tak robię, tygodniowe sadzonki lądują na spocie, potem wbijam zobaczyć czy wszystko jest ok po około tygodniu, podsypuje azofoska i później pojawiam się na spocie mnie więcej jak zaczynają indukować podsypuje czymś na flo i wracam już tylko na ścianke.
tylko ze plecha moze wtedy odebrac nam caly plon
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
Zrób dobrą ziemię, zainteresuj się sciółkowaniem gleby.
Podlewanie masz z głowy, spot też tak nie zarośnie.
W tym roku tak zrobiłem. Ani razu nie podlałem mimo całego czerwca bez deszczu.
Nawóz podany raz na początku, burza kwiatów osmocote.
Jedynym problem to ślimaki. Na początku radził bym zainteresować się granulatem, poczytaj też o działaniu miedzi.
W aktualnych fotorelacjach używają.
Mimo wszystko radzę się pojawić na spocie w połowie cyklu, bądź po jakichś kataklizmach - co by wiedzieć co się dzieje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół