nasiona marihuany

Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA

Wyszukiwarka Forumowa:

grubydemon

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2011
Postów
68
Buchów
0
Kot w jaki sposob przechowujesz pylek? Wyczytalem rozne sposoby, zdecydowalem sie na mrozenie az gdzies wyczytalem ze w chwili rozmrozenia pylek straci wlasciwosci... ?
Dodatkowo mam pytanie czy lepiej zapakowac wysuszone bananki w calosci i porozgniatac je pozniej gdy pylek potrzebujemy czy zapakowac do przechowania sam pylek?

Po oprysku azotanem srebra w stezeniu 500 a moze i 1000mg/l i jednokrotnym oprysku jednego topa schermil sie w koncu. Hermienie jak najbardziej miejscowe. Dlugo czekalem na bananki pewnie dlatego ze w poznym flo pryskalem...
 
S

sub

Guest
grubydemon napisał:
Po oprysku azotanem srebra w stezeniu 500 a moze i 1000mg/l i jednokrotnym oprysku jednego topa schermil sie w koncu. Hermienie jak najbardziej miejscowe.

Efekty uboczne?
Masz podobnie zwinięte liście?
Pisałeś o czernieniu: i o 5 tygodniu kwitnienia:

http://wiki.haszysz.com/index.php/Azotan_srebra
366.jpg


Można prosić o fotkę? -> przydała by się kolejna do hasła azotan srebra w wiki.
 
Ostatnia edycja:

darekotfusz

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2010
Postów
255
Buchów
0
Witam. Śpieszę z info - roślinka zaczęła się hermić :) tylko nie wiem czy cała się nie shermi a ja chciałem S1 zrobić ;/. Czyli na White Masterze nie było widać żadnych efektów ubocznych po zastosowaniu sts. Za około tydzień zrobie fotki, teraz widać kulki w topach jak po 8 dniach u kota, u mnie jest to 14 dni, może przez to, że pryskane od razu jak pokazała preflowery :). Jeśli rewersja bd na całej roślince to chyba poświęcę jakiegoś automata. Pozdrawiam
 
D

delete

Guest
Kot w jaki sposob przechowujesz pylek? Wyczytalem rozne sposoby, zdecydowalem sie na mrozenie az gdzies wyczytalem ze w chwili rozmrozenia pylek straci wlasciwosci... ?
Dodatkowo mam pytanie czy lepiej zapakowac wysuszone bananki w calosci i porozgniatac je pozniej gdy pylek potrzebujemy czy zapakowac do przechowania sam pylek?

w zamrażalniku trzymaj, pyłek zamrozony nie traci właściwości, ja używałem, mroziłem znowu i nadal działał. możesz trzymać sam pyłek, możesz i z bananami, jak ci wygodniej.
 

StaryZgred

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2008
Postów
633
Buchów
0
tutaj ja troche poteoretyzuje, jesli zamrozimy pylek to wiadomo ze osiadzie zawsze jakis szron, przy rostopieniu z kolei wytraci sie jakas tam ilosc wody, a jak chyba wszyscy wiemy wilgoc niszczy pylek, wiec jak to w koncu jest?
i mam drugie pytanie, bo w boxie kisze sobie takiego badyla z durbana, patyk jak h*j ale chce go wlasnie stsm potraktowac,powiedzmy ze nawet zrobilem mu maly test swiatelkiem, tzn przez jakies 2 tygodnie mial ogromne rozmachy w ilosci godzin swiatla. Mialem z***any timer i raz sie swiecilo 6 h raz 18 raz 20 raz przez 2 dni wogole jak poszedlem w balet:freak2: o dziwo zadnych bananow nie ma, choc to dopiero poczatek kwitnienia i tu pytanie, pojde do normalnego sklepu chemicznego, pie***le to to zamawiac gdzies z neta jak w miescie mam od hu*a i ciut ciut sklepow z odzczynnikami, kupie tam ten azotan i tiosiarczan, ( o ile beda mieli ) tylko zostaje jedno ale, jakby sie hamica pytala do czego mi to to co by mozna jej sciemnic? do czego mozna uzywac tych odczynnikow? a i czy ta za***ana sk***iala ci*a z tego sklepu normalnie to sprzeda osobie fizycznej? nie potrzeba jakis firm czy czegos?
 
D

delete

Guest
tutaj ja troche poteoretyzuje, jesli zamrozimy pylek to wiadomo ze osiadzie zawsze jakis szron, przy rostopieniu z kolei wytraci sie jakas tam ilosc wody, a jak chyba wszyscy wiemy wilgoc niszczy pylek, wiec jak to w koncu jest?

no tez tak czytałem, Orion pisał gdzieś na forum. ja pyłku z jednego worka użyłem bodajże 3 krotnie za każdym razem wyciągając i wkładając z powrotem do zamrażalniku, wilgoć się nie dostała, cały czas był sypki, nieskawalony.

popatrz w wikipedi do czego te odczynniki służą, np. azotanem możesz srebrne sztućce czyścić, tiosiarczanu jako utrwalacza w fotografii używać.
 

Cricket

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2011
Postów
94
Buchów
1
po oprysku (5dni temu) roslina cała zrobiła się żółtawa, jasna i ma brązowe plamki na listkach to jest normalne po tym STS 1:3? tyle, że ja używałem thiosiarczan sodu z wodą. Włoski dalej rosnął, a toreb nie ma nic. trzeba chyba czekać? mam nadzieje, ze z tych włosków będzie kilka nasion S1 :peace::yeahh:
 

grubydemon

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2011
Postów
68
Buchów
0
Pylek jednak "wytrzepe" z banankow, bedzie schludniej. Ponizej przebieg feminizacji samym azotanem srebra w dawce "na oko" :/ ale teraz wiem ze dawka byla minimum 1000mg/L. Troche za duzo, teraz zamierzam uzyc duzo mniej i opryskac z dwa razy. Oprysk wykonalem malym atomizerem only na szczyt starajac sie nie popryskac lisci. Jak juz wczesniej napisalem hermienie jak najbardziej miejscowe. Na srodkowej czesci lodygi znalazlem jeden meski kwiat ktory jest krotko mowiac lichy. Co do pylku to wyglada na to ze jest pylny bo nalozylem go na dolny top rosliny i widac ze wloski sie zeschly... Co do ilosci pylku to nie ma go jakos duzo ale wazne jest to ze wyglada na plodny.

Chyba dzien po oprysku:


Po okolo 7 dniach:


Po okolo 9 dniach:


Po niecalych 3 tygodniach:


Po DOBRYCH 4 tygodniach:





Co do podanych "czasów" przy zdjeciach to nie sa one super dokladne a same zdjecia tez nie sa piekne gdyz byly robione i telefonem i przecietnej klasy kompaktem...
 
S

sub

Guest
grubydemon napisał:
same zdjecia tez nie sa piękne

Są bardzo dobre :) |To nie jest konkurs world press foto.|

Zdjęcia wzbogaciły wiki : http://wiki.haszysz.com/index.php/Azotan_srebra

ps: Jakby jeszcze Ktoś z "testerów" miał: podobnie zebrane foty po AZOTANIE SREBRA: samym - było by miło gdyby się podzielił. Fot po STS jest multum :> // chlorek kobaltu także - najchętniej z pełnym opisem procedury : //

Są także : poszukiwane dodatkowe zdjęcia - po procedurze forumowej STS: aka -> wysokich stężeniach :. - Najmilej widzane "po-klatkowe" w odstępach tygodniowych np: | do wiki - trza lekko uzupełnić - i to tak aby dało się mniej więcej porównać skuteczność - o ile to możliwe: i na ile to możliwe.|
 
Ostatnia edycja:

Bebok2000

Member
Rejestracja
Maj 29, 2011
Postów
15
Buchów
0
Pytanko

Mam do was pytanko takie jedno małe a mianowicie zakupiłem wczoraj sobie nasionka automatów jedno femi a drugie reg mam nadzieję że reg okaże się męskim ziółkiem bo chciałbym posadzić oba krzaczki obok siebie i jeśli już męski krzaczek będzie miał pyłek zebrać go pędzelkiem i dać na roślinkę femi i w ten sposób zrobić nasionka i teraz moje pytanie brzmi czy da się w ten sposób to zrobić ???:spalony:

TAZIO EDIT:OFF TOP!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

grubydemon

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2011
Postów
68
Buchów
0
Mam do was pytanko takie jedno małe a mianowicie zakupiłem wczoraj sobie nasionka automatów jedno femi a drugie reg mam nadzieję że reg okaże się męskim ziółkiem bo chciałbym posadzić oba krzaczki obok siebie i jeśli już męski krzaczek będzie miał pyłek zebrać go pędzelkiem i dać na roślinkę femi i w ten sposób zrobić nasionka i teraz moje pytanie brzmi czy da się w ten sposób to zrobić ???:spalony:
Oczywiscie ze tak, ale nie ma to nic wspolnego z feminizacja i jest to najzwyklejsze zapylenie wystepujace w naturze a wiec staniesz sie posiadaczem pestek REG
 

Cricket

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2011
Postów
94
Buchów
1
kurde widze sie nie dowiem od was heh... ale ponawiam pytanie jedna roslina została potraktowana STS z przepisu tego 1:3, mineło juz ok 7-8dni, roslina jesrt zółta brązowe plamki na listkach ma, a jajec nic nie widać... mam czekac jeszcze moze sie pokazą czy zrobic jeszcze jeden oprysk? ewentualnie jakby nie zmieniła się płec to czy nadaje się do palenia taka roslina potraktowana tym STS'em? z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam Cricket.:bounce:
 
S

sub

Guest
Cricket napisał:
z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam Cricket.:bounce:

1: Imo. Srebro które jest w roślinie po oprysku nie stwarza realnego zagrożenia dla "zdrowia i życia" w wypadku palenia. Nie robiłbym z tego przetworów do jedzenia.

2: odpowiedzi są TU:

http://wiki.haszysz.com/index.php/STS_przepis_forumowy -> nie ma w Twoim wypadku tak szybko: | po azotanie np: wcześniej niż po 2 tygodniach nie było nic widać - czasem dłużej - czemu ?? mnie nie pytaj - nie STS ale analogia niedaleka jest |

patrz wiec: http://wiki.haszysz.com/index.php/STS_-_przepis:_by_Czaczo

a tam:

Czaczo napisał:
cały zabieg trwa mniej więcej od 7 do 20 dni w tym okresie powinny się pojawić już kwiaty męskie,które w bardzo krótkim czasie zaczną uwalniać polen, czasami jest potrzebna mala pomoc, niektóre z kwiatków mogą się same nie pootwierać, należy i pomoc hehe

następny: http://wiki.haszysz.com/index.php/STS_procedura_z_overgrow.com

Robi sie to generalnie 3-4 tygodnie przed data zapylenia roslin. Po tym okresie beda gotowe do zapylenia. Czas reakcji moze nieznacznie sie roznic w zaleznosci od odmiany. Wiecej szczegolow mozna ustalic w czasie okresu proby z wlasnymi odmianami.
Podczas moich prob minelo 26 dni do pierszego zapylenia. 30-35 dni wydaje sie byc optymalne do celow planowania.

Patrz także: http://wiki.haszysz.com/index.php/Feminizacja

oraz: watek: https://www.forum.haszysz.com/robimy-nasiona-feminizowane-fotorelacja-t30724.html :)

tu: jest zarys: tak zwanego przepisu ogórkowego: https://www.forum.haszysz.com/robimy-nasiona-feminizowane-fotorelacja-t30724p12.html ... a to jest oparte miedzy innymi na tym: https://www.forum.haszysz.com/development-and-maintenance-gynoecious-lines-cucumber-t31258.html - i kilku innych -- oczywiście dla --> http://wiki.haszysz.com/index.php/Ogórek_siewny

tam podaja i 2 razy: i porównója skuteczność | u ogórka oczywiscie |

2. Chemical induction of staminate flowers for the maintenance of gynoecious lines

Thirteen treatments including control treatment were evaluated under randomized block design in four replications. Two concentrations of cach chemical i.e. GA3 (gibberellic acid) 500 and 1000 ppm, SN (silver nitrate) 200 and 400 ppm and STS (silver thiosulfate) 6 and 9 mM were applied once or twice and only water was the control treatment. The first chemical application started at 23 days after sowing and subsequent application at 7-day interval. All chemical solutions were prepared with deionized water and applied about 5 ml./plant.

Już to było : jak chcesz powtórz: zobaczysz co będzie. Jak nie chcesz czekaj Cierpliwie. Po 1:3 forumowego nie powinno być raczej roślin co nie pokazują bananów | możliwe, ze i takich co zmieniają płeć nie całkowicie .. a może nie? wróżka nie jestem :) sprawdzisz będziemy wiedzieli |
 

Uncle Sam

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2011
Postów
84
Buchów
0
Sub, czemu ty takie długie posty piszesz? Kiedyś mi się je jeszcze chciało czytać ale już straciłem apetyt :D
możliwe ze nie jako jedyny
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół