nasiona marihuany

Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Cześć Beka. ;)

Policz mniej więcej ile srebra zostaje w roślinie po oprysku.
Powiedzmy, że jest to 2-4 mg. Na - ile gram suchej masy ? - i ile z niej to łodygi - liście..

Możesz po tym zakładać, że 99,9% z tego srebra zostanie w popiele.
I do płuc dotrze może... 0,1% tego co jest obecne w - zielsku.

... się zastanów czy - "warto ryzykować" i palić.

...W samej żywicy nie będzie go wcale.
 

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
Aby otrzymać roztwór 0.02m STS

0.4gAgNO3/23ml

2.3gNa2S2O35H2O/92ml

Chciałbym, żeby po pierwszym oprysku pojawiły się bannany. Może rozcienczyc odrazu w stosunku 1:2, bo podobno problemy są z sativami odmiany to maroc i grapefruit. Jak myslicie po jakim czasie od oprysku zaczną pylić? Nie jest już chyba za pózno
 
Ostatnia edycja:

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
własnie wzorowałem się na tym przepisie, ale tam za duza ilosc bazy wychodzi a mi nie jest potrzeba az tyle. Pomniejszyłem tak aby były zachowane proporcje takie same zarówno odczynnika chemicznego ja i wody, w ktorym jest poczatkowo rozpuszczony.

1.7g/100ml =0.017 u mnie 0.4g/23ml=0.017

9.92g zamiast 6.32 bo (wodny) /400ml=0.248 u mnie 2.3g/92ml=0.25

chyba bedzie git?


Z ciekawosci zapytam czy wystaczylo poprostu zachować odpwiednie proporcje wagowe a ilosc wody w ktorym rozpuszczmy juz nie jest tak wazna?
 
S

sub

Guest
własnie wzorowałem się na tym przepisie, ale tam za duza ilosc bazy wychodzi a mi nie jest potrzeba az tyle. Pomniejszyłem tak aby były zachowane proporcje takie same zarówno odczynnika chemicznego ja i wody, w ktorym jest poczatkowo rozpuszczony.

1.7g/100ml =0.017 u mnie 0.4g/23ml=0.017

9.92g zamiast 6.32 bo (wodny) /400ml=0.248 u mnie 2.3g/92ml=0.25

chyba bedzie git?

Bedzie. Ja nawet nie przeczytałem tego - jedynie widząc 0.4 pomyślałem o przepisie rodem z OG - nie wiem nawet czemu tam jest 0,5g
Oczywiście - można w dowolny sposób manipulować tym tak aby proporcje się zgadzały.

masz bucha za mą slepote - i - potraktowanie posta na zasadzie -- znowuuu... to było 200.000 x - i jest tam..

Z ciekawosci zapytam czy wystaczylo poprostu zachować odpwiednie proporcje wagowe a ilosc wody w ktorym rozpuszczmy juz nie jest tak wazna?

Nie jest - byle by - wyszło 1 mol azotanu srebra i 4 mole tiosiarczanu. | ten ostatni bywa - w niektórych - przepisach - stosowany w większym nadmiarze jeszcze - nawet do 1:8 -> mohan ram np: ten od artów naukowych o zmianie płci konopi ? chyba .. nie che mi sie sprawdzać - czy nie mylę z tymi od ogórków - gdzieś w tej stercie doświadczeń ze stosowaniem tego jako - środka zmieniającego płeć - ogórka- znalazły się dane wskazujące na to, że zwiększenie proporcji do 1:8 spowoduje pewnym niewielkim ale zauważalnym zmniejszeniem skuteczności |
Warto przy okazji sprawdzić także rozpuszczalność soli jak się chce robić super stężone bazy.

Ważne jest tylko aby wiedzieć ile tego jest - i ile zrobić bazy - żeby roztworu o założonym steżeniu do oprysku wyszło - tyle ile chce się użyć.
Stężenia z przepisu forumowego są - bardzo wysokie. Jest to skopiowane z danych dla ogórka siewnego.

... Można także - mniej więcej policzyć ile cieczy warto dać na roślinę - do zmiany płci pojedynczego odrostu wystarcza przy podaniu na merysterm - około 50-100 mikrogramów - liczone na jony Ag raczej? bez większego znaczenia.

Jeśli niewielki krzak AF dostaje około 1-2 mg - to raczej zmienia płeć w całości.

A wracając do tego:

thj napisał:
Może rozcienczyc odrazu w stosunku 1:2, bo podobno problemy są z sativami odmiany to maroc i grapefruit. Jak myslicie po jakim czasie od oprysku zaczną pylić? Nie jest już chyba za pózno

Ile czasu? - ja daje minimum 3 tygodnie. Inni dają mniej.

Masz to out?
można je pryskać i mieć pewność, że będzie pyłek momencie na tyle odpowiednim żeby dało się nim zapylać. Nie wiem czy w takim wypadku nie zastosowałbym techniki - ze 3 słabsze w tygodniowych odstępach.

Problem w tym, że po jakiś 6-7 tygodniach od oprysku przestaje to działać - i rośliny przejdą powoli - na program żeński. Tu imo w wypadku oprysków na oucie może być czasem problem. Jeśli by spryskać zbyt wcześnie - to zanim - nastąpi szczyt kwitnienia - wiec moment gdy najwięcej pyłku by się przydało - ilość bananów spadnie.
 
Ostatnia edycja:

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
zrobilem dzis sts, dodajac kropelkami ze strzykawki azotan to pentahydratu, Pod koniec zaczał sie wytracać biały osad ktory zaraz przekształcił sie w ciemny/czarny i opad na dno a cały roztór zmienil kolor na taki wody z ciemym popiolem. Mieszałem w opakowaniach po jogurtach, mozliwe ze została jakas drobina jogurtu i przez to sie tak stało, niby myłem dokładnie....sam juz nie wiem . Azotan ktory kupilem zawierał tez z kilka takich okruchow brudu. Poprawny kolor bazy powinnien byc chyba przezroczysty

Zmieszałem z wodą w stęzeniu 1:4 i spryskalem dzis jedna gałązke. Jutro jade na drugiego spota i mysle czy nie zrobic bazy na nowo tej wylać? Jak pryskacie stsem rosliny to trzeba zakladac rekawiczki czy juz nie jest żrące w takim stęzeniu . Ja robiłem to golymi rękami.
 

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
nie jest żrące ale brudza się rece pozniej ciezko to domyc musisz szorowac mocno
 
S

sub

Guest
thj napisał:
Poprawny kolor bazy powinnien byc chyba przezroczysty

Idealnie przezroczysty - zrób test z większą ilością tiosiarczanu.
Daje się go nadmiar - nie powinno się nic wytrącić.
Swego czasu - po podobnych doniesieniach zrobiłem test na posolonej wodzie. ..
I także wyszło - przezroczyste.
 

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
pewnie masz racje bo wytracilo sie pod koniec jak dodawalem azotanu srebra. , czyli bylo za malo triosiarczanu, waga 0.1 dokladnosci mogla zle wskazac. dzis lub jutro zrobie nowa baze i dam znac co i jak. Pytanie ten sts co sie wytracił osad poskutkuje co dziś spryskalem czy powtorzyc jutro nowym?


Edit zrobilem dzis i wyszlo przezroczyste, wytworzyla sie na dnie drobna ilosc osadu prawie niezauwazalna. Powtórzyć oprysk na roslinie co była spryskana wczesniejszym roztowrem? Mysle dodac dzis z krople ludwika i zrobic ponowanie roztow 1:4
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
thj napisał:
Pytanie ten sts co sie wytracił osad poskutkuje co dziś spryskalem czy powtorzyc jutro nowym?

Zapewne działać to będzie - o wiele słabiej - zakładałeś - i tak kilka oprysków - poczekałbym jednak, przynajmniej kilka dni.

To jak silnie działa zależy od ilości srebra w postaci - "rozpuszczalnej" : jeśli wylatuje z roztworu - aktywność spada : czy spadła do zera: pojęcia nie mam.

thj napisał:
Mysle dodac dzis z krople ludwika i zrobic ponowanie roztow 1:4

Środek powierzchniowo czynny raczej tuż przed opryskiem. Dodanie czegokolwiek więcej - nie zwiększy trwałości/ wręcz przeciwnie - a gotowy STS - ma ograniczoną - | r. azotanu ma w zasadzie nie ograniczoną jeśli jest po ciemku - na forum robiono testy - z bardzo starymi roztworami - i działały po prawie roku? |
 

breathe the pressure

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2011
Postów
112
Buchów
0
Hej mam pytanko: jeśli będę opryskiwał 1 wybraną gałązkę srebrem koloidalnym, to czy nie pohermię całej rośliny? zależy mi tylko na shermieniu jednej konkretnej gałązki. Dodam, że plant to Durban Poison reg, która pokazała żeńskie preflowery. Jest to plant o bardzo silnych genach.
 
S

sub

Guest
Hej mam pytanko: jeśli będę opryskiwał 1 wybraną gałązkę srebrem koloidalnym, to czy nie pohermię całej rośliny? zależy mi tylko na shermieniu jednej konkretnej gałązki. Dodam, że plant to Durban Poison reg, która pokazała żeńskie preflowery. Jest to plant o bardzo silnych genach.

Silnych genach? Ale co to znaczy ;)

Nie wiem czy na forum ktoś to robił - ale na IC - w wątku CS - z tego co pamiętam to chyba ? Tak.

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Kategoria:Nasiennictwo

--> w kategorii to: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Srebro_koloidalne_-_otrzymywanie_elektroliza

A w arcie link: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=60610&highlight=coloidal+silver

temat ma prawie 100 stron...
A zalecenia - najczęściej - powtarzane co do ilości oprysków - są z niego wyciągnięte - i wrzucone do artu w wiki.
Są i tacy co opryskują - kilka razy dziennie np: przez 5 dni.. z rzędu.. albo co dwa dni .. po kilka razy dziennie - 5 razy.. i inne tego rodzaju wariacje. Tego w wiki nie ma. | przynajmniej na razie|

Pewnie się i da na jednej gałęzi - bez efektów na reszcie - tyle, że wymagać to będzie wielu wizyt. ..
Ag jest w tym w formie jonów Ag+ - wiec tak samo jak w wypadku azotanu srebra - przemieszczanie się tego w roślinie jest powolne - i działanie jest o wiele bardziej ograniczone do samego miejsca podawanie niż przy sts. | tak naprawdę tak robione CS - jest "roztworem" tlenku srebra - z odrobiną innych różności których obecność nie ma znaczenia|
 

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
odwiedziłem wczoraj spoty po 2 tyg od spryskania raz roztworem sts 1:4

na pierwszym galazka maroca ( oprysk roztworem wytraconym- nieudadnym? bez dodatku ludwika) liscie powyginane bannany nie pojawiają sie


na drugiej miejscowce gałazka grapefruita (oprysk juz roztworem klarownym z dodatkiem ludwika) bez zmian nawet liscie nie powykrecane. Może coś z***ałem...


Dodam ze uzywałem opryskiwacza zwyklego, moze było zrobic to spryskiwaczem od perfum aby pojawila sie mgielka i lepiej rozeszla
no cóż poczekamy jeszce tydzien jak cos damy
sam azotan srebra bo chce tylko miejscowo, niechce shermic calego krzaka(rosliny po 180cm) Jakie dać steżenie 0.5g/0.8g srebra na litr wody? Jedna/dwie krople z dodatkiem ludwika nalozyc patyczkiem od uszu jednorazowo/ z powtorzeniem na drugi dzien? na merysterm wierzchołkowy najwyzszego szczytu (moze tez być boczna gałązka?)

sory za lenistwo bo pewnie juz powtarzały sie pytanie ale wk***iłem sie m na grape nie powyginalo nawet lisci, boje sie ze seedy jesli wogole beda nie zdarza dojrzec i nie chce juz niczego spieprzyc..


z fartem
 

Marihuanator

Banned
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
873
Buchów
0
Jednorazowy oprysk to niewiele. Ja nie robię oprysku tylko zostawiam zamoczoną wybraną gałązkę na kilka minut w roztworze, kilkukrotnie w odstępach kilkudniowych (co 3-5 dni).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół