nasiona marihuany

Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Kocie jak idą testy Chlorku kobaltu?
Widać jakieś efekty, może jakaś konkluzja w temacie?
Myślę, że mógłbyś zachęcić tym do rozpoczęcia testów na własną rękę.
Pozdrawiam.

aaaarrrgghhh....

napisałem stronę wcześniej że dam znać. pierwszy oprysk zrobiłem tydzień temu, dziś poprawka, napiszę jakie efekty, cierlpliwości, to jest grow, nie podgonię niczego, czekac trzeba.
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
boni jak czesto pryskasz af??? powiedz jeszcze sredni czas pokazywania sie jajek, po oprysku:):)
 
D

delete

Guest
boni jak czesto pryskasz af??? powiedz jeszcze sredni czas pokazywania sie jajek, po oprysku:):)

AF nieAF nie ma różnicy, jak zrobisz stężenie 1:3 do i jeden oprysk wystarczy, banany po ok 3 tygodniach, ale tu mogą być wahnięcia w zależności od odmiany.
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
AF nieAF nie ma różnicy, jak zrobisz stężenie 1:3 do i jeden oprysk wystarczy, banany po ok 3 tygodniach, ale tu mogą być wahnięcia w zależności od odmiany.



dokladnie takie strzezenie zrobilem

5ml a
5ml b

co dalo 10ml plus 35ml wody. Oprysk zrobilem wczoraj. Wlsoki pokazala tydzien temu. W razie czego mam jeszcze na jeden oprysk ktory chce wzkonac za tydzien, ale czy to jest dobry pomysl??
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Na wszystkich krzakach na których stosowałem STSa pryskane liście są dość dziwne... Zaczęły się ostro zmieniać po ostatnim oprysku - w tym samym czasie też dodałem lampę UVB więc się zastanawiam czy może zachodzić jakaś reakcja? W końcu azotan srebra zaleca się trzymać w ciemni a tu prawie że prawdziwe światło... Liście jak by się pozwijały, powyginały, niektóre czernieją na końcówkach.
 
D

delete

Guest
moze być że to przez uvb, ja jutro małego uploada zrobię, liście w bardzo dobrej kondycji, żadnych większych zmian.
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Przy pierwszym i drugim oprysku liście strasznie zżółkły. Tym się nie przejmowałem bo kiedyś w soft secrecie pisali o STSie z polishseeds.com i opisywali właśnie że ostro żółkną i wracają do normy po jakimś czasie... U mnie kolor też wrócił, ale coś z nimi nie tak. No cóż, o ile SUB oświecając nas o tym jakie zachodzą tam reakcje z powodu wsadzenia UVB się nie wypowie - o ile jakieś zachodzą - to będę po prostu się przyglądał.
 
S

sub

Guest
DeathAdder napisał:
No cóż, o ile SUB oświecając nas o tym jakie zachodzą tam reakcje z powodu wsadzenia UVB się nie wypowie - o ile jakieś zachodzą - to będę po prostu się przyglądał.

Nie oświecę bo nie mam pojęcia. Po przedawkowaniu samego azotanu - liście się: zwijają defromują - robią się w nich nawet dziury. Daje się przy dawkach absu****nych dosyć i zabić stożek wzrostu - lekkie czernienie w miejscu kontaktu z roztworem. Ale nic nie żółkło. STS nie używałem.

Nanosiłem ostatnio roztwór azotanu srebra z dodatkiem ludwika - patyczkiem do czyszczenia uszu na pojedynczy szczyt. Działanie całkowicie miejscowe - jedynie tam gdzie r.r dochodzi. Z mniej więcej takimi objawami ubocznymi - skręcone liście - kilka dziur. Stężenie bardzo wysokie - powyżej 0.8g/l - wydatek cieczy za to "żaden".

Może w połączeniu z UV STS bardziej szkodzi. Nie wiem.
O żółknięciu lekkim i przejściowym ludzie piszą często. Ja nie widziałem.

ps: Po opryskach także samym azotanem - stężenia w granicach 100 -200mg/l - nie widać było żadnych objawów toksycznych.
 
D

delete

Guest
UP.

Tym razem używałem STSa własnej produkcji (przepis na stronie 12 w tym topiku). Stężenie jest znacznie mocniejsze niż w "sklepowym". Mimo tego że opryskałem tylko czubek rośliny, shermiła się cała łącznie z najdolniejszymi partiami. 100% rewersji płci. Z takiej rosliny nie zrobimy nasion S, bo nie zostały żadne żeńskie kwiatostany, jedyna opcja to naciąć klonów, co też zrobiłem.

Tu jeszcze małe wyjaśnienie, bo z tego co widze jest lekkie nieporozumienie :) Linie Sx wyprowadzamy tylko jeśli zamierzamy coś dalej z nimi robić, jeśli potrzebujecie nasionka dla siebie i/lub znajomych, to zbierzcie pyłek z takiej shermionej rośliny i zapylcie inną, najlepiej różne odmiany.

Mi po STSie nie wystąpiły żadne toksyczne objawy na roslinach - wszystkie są absolutnie zdrowe i bez żadnych przebarwień.

Fotki:












Roślina zaczyna już pylić, więc ostatni gwizdek żeby ją odizolować, na dobrą sprawę powinienem to zrobic kilka dni wcześniej:



Nie wiem do końca jak ona będzie pyliła, czy tak jak 100% męska czy trzeba będzie ręcznie pyłek zbierać, za mało mam jeszcze doświadczenia, na razie wygląda że powinno się sypać, czas pokaże.

Agrowłóknina w żaden sposób nie wpływa na rozwój rośliny, poprzednio wszystkie planty dobrze to zniosły, aktualnie mam od kilku tygodni męską zamkniętą całkowicie i rośnie bardzo ładnie, jest zielona, bez żadnych przebarwień ani żadnych innych efektów ubocznych.

Zmontowałem sobie u podstawy "miseczkę" z kartonu, do której będzie wpadał pyłek. Przy roslinie 100% męskiej zadzialało znakomicie, juz blisko 1/3 miseczki jest pełna pyłku i odpadniętych po otwarciu bananów, zakładam że tu będzie podobnie, zobaczymy.





Przy roslinach po STSie górę "ubranka" zostawiam otwartą, żeby moc tam zaglądać, przykrywam kwadratem z włókniny wyciątym pod wymiar najszczelniej jak mogę. Zwykłe męskie zamykam całkowicie.




Co do Chlorku Kobaltu - za tydzień będę wiedział czy zadziałał, dam znać.

W najbliższej przyszłości do przetestowania mam jeszcze 2 preparaty do rewersji płci (Chlorek Niklu i Kwas Szczawiowy), równie tanie i proste do zrobienia jak Chlorek Kobaltu - mieszamy tylko z kranówą i mamy.

Do następnego.

Aha - zanim zadacie pytanie w tym topiku, to niestety musicie przeczytać najpierw cały, za dużo już tu spamu jest, posty mało warte będę zgłaszał do usunięcia. Jak kompletnie czegoś nie kumacie to piszcie do mnie na PW - nie śmiecić mi tu bardzo proszę.


 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Linie Sx wyprowadzamy tylko jeśli zamierzamy coś dalej z nimi robić, jeśli potrzebujecie nasionka dla siebie i/lub znajomych, to zbierzcie pyłek z takiej shermionej rośliny i zapylcie inną, najlepiej różne odmiany.

Czemu ? :sunny:


Nie no żart. Testował ktoś czy kolejne pokolenia z S1 są faktycznie mniejsze itd. ?
 
S

sub

Guest
Cerber napisał:
Nie no żart. Testował ktoś czy kolejne pokolenia z S1 są faktycznie mniejsze itd. ?

Sam skunkman pisał coś.
Podobno S4 sa dosyć wrażliwe.

poza tym: to jest na forum... i chyba było już w wątku:

doniesienia:
Fleishmann 1394
Crescini 1956
Bócsa 1958

depresja wsobna u konopi.

2.gif


Poza tym - nie udaje się w zasadzie nic znaleźć.
Nie wiadomo jak szybko narasta - i czy można do każdej linii odnosić te dane.
Jak to mówią wyjdzie w praniu - gdy Kot pociągnie do S6 wiele linii z kilku odmian

==========
EDIT
==========

i jeszcze ze dwa teksty powiązane:

fragmenty:

Advances in hemp research
Paolo Ranalli


00011.jpg



43343434.jpg
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Mały upload do poprzedniego posta.

Rośliny potraktowane STSem we wcześniejszym stadium hermienia:










Mimo potraktowania STSem samego czubka i najwyższych pięter rośliny, hermią się też najdolniejsze partie, na fotkach widać to średnio-dobrze, ale taki mam aparat.










A tu paruja się klony. Z różnych względów ciąłem je pózniej niż chciałem więc mają teraz revega razem z ukorzenianiem, zobaczymy ile się przyjmie, ciapnąłem 36 sztuk.












 

krecik-san

New member
Rejestracja
Cze 17, 2010
Postów
2
Buchów
0
Chesh 100% rewersję płci uzyskałeś po jednokrotnym opryskaniu roślin(y) roztworem STS w stężeniu 1:4? Czy robiłeś też później opryski w mniejszych stężeniach? Jeśli tak, to napisz proszę, w jakich stężeniach i po jakim czasie robiłeś następne opryski.

Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół