nasiona marihuany

Robimy pestki

Wyszukiwarka Forumowa:

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Cześć,
Zakładam temat, bo chciałbym się poradzić ;)

Zaczynając od początku, pobrałem klony (podczas wegetacji) z kilku odmian fem sezonówek, docelowo chciałem zostawić w małym namiocie kilka sztuk i zrobić z nich feminizowany pyłek. (Bądź jedną z pyłkiem a pozostałe żeńskie, żeby się zapyliły - jeszcze nie zdecydowałem:p) Cały czas miały 18/6, ale przez kilka dni miałem problem ze światłem i z tego co widzę dwie sztuki zaczęły kwitnąć, tzn pokazały preflowery. Problem jest taki, że wszystkie klony siedzą jeszcze w małych doniczkach (0,5l - 1l) i teraz nie wiem co zrobić z tymi co wyskoczyły przed szereg:) Zmieniłem światło na 24/0, ale pytanie czy wkładać je do docelowych donic? Chciałem jeszcze je wszystkie przetrzymać na wegu, żeby podrosły bardziej, przesadzić do większych donic, zmienić swiatlo na 12/12 i dopiero później zhermić



 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Nie pomagacie ;p
Kilka dni temu przesadziłem 4 rośliny, do docelowych 3l doniczek. Wszystkie 4 już pokazały preflowery, ale świece cały czas 24h. Te 4 wylądują docelowo do małego boxa, na dwóch zrobiłem lst, na jednej fim a jedna rośnie bez treningu - nasmaruje ją azotanem.
Pytanie, kiedy smarować roślinkę azotanem? Teoretycznie pokazała już płeć ponad tydzień temu, nie będzie za późno jak jeszcze je potrzymam przy świetle 24h?


 
Ostatnia edycja:

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,325
Buchów
4,334
Odznaki
13
Dlaczego świecisz 24h? I dlaczego twierdzisz że one kwitną, one pokazały płeć, co tu pomagać jak podstawy nie ma? He? Chętnie bym pomógł ale, wypociny pójdą na marne?
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Świece 24 bo trzymam na wegu, pierwszy raz zrobiłem klony i trochę spanikowałem z tymi preflowerami, bo zawsze mi się pokazywały po przełączeniu na flo... A że miałem problemy ze światłem, to myślałem, że zaczęły kwitnąć ;) spoko eko, wypociny nie pójdą na marne ?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,325
Buchów
4,334
Odznaki
13
Postępując w ten sposób z światłem, mogą hermic i bez azotanu, przy świetle 16god nie powinna kwitnąć żadna przeciętna odmiana sezonowa, 16 jest wystarczające, dalej lepiej żebyś wybrał jednego samca, wtedy bd wiedział co masz, przy kilku w jednym boxie? Ciężko bd wiedzieć czy to to czy tamto, kolejne pytanie?
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Ok zmieniam na 16. No tak, nie powinna kwitnąć... a powiem Ci, że mi się już kiedyś zdarzyło. Nie mam teraz zdjęć z przełączenia, ale tutaj masz 14 dni od 12/12 - 6% roślin same zaczęły indukować podczas wega (18/6 bo zawsze tyle daje), widać zdecydowaną różnice między nimi na tych zdjęciach. A były to green poisony F1 od sweet seeds..



Z tymi samcami, to już wcześniej zdecydowałem i o tym napisałem, ze będę zostawiał jednego i reszta żeńskich, żeby same się zapyliły - rozważałem też opcje kilku samców w jednym boksie (bez żeńskich), więc spokojnie, wiedziałbym co jest co ;) mam tylko nadzieję, że ten jeden samiec będzie płodny, tak w sumie chyba trochę ryzykuje, jak myślisz? Pryskać już jednego, czy dla pewności dwa?
 
Ostatnia edycja:

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,325
Buchów
4,334
Odznaki
13
Pryskac po przełączeniu, najlepiej po określeniu się, ale to że to klony to możesz przełączyć i wtedy pryskac nawet bez określenia, i fajnie jakbyś miła opcje te pryskane przełączyć szybciej od matek, prysnij 2 wybierzesz ładniejszego,
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Ok samiec wybrany (wybrałem tylko jednego) - Blue Gelato, poleciał do małego boxa na 12/12, został spryskany azotanem srebra w proporcjach 0,1g/0,25ml wody destylowanej (0,4g/1L) z odrobiną płynu do mycia naczyń. Spryskałem go niewiele po całej łodydze i na każdym stożku, pomijając liście, za kilka dni powtórka. Wystarczy, czy nie szczypać się i spryskać go po całości? Tak wygląda samiec:



Przyszłe matki, czyli kolejne Blue Gelato, Bubblegum, 2xAmnesia Lemon (chociaż jedną chyba wywalę, bo słabo wygląda..) zostały dalej na wegu.

Blue Gelato:


Amnesia Lemon:


Bubblegum:


Amnesia Lemon (zobaczymy jak dalej będzie rosła, matka z tego klona wygląda zupełnie inaczej, ta już nawet na górze wypuszcza pojedyncze liście, dziwne, tak gdyby rewegowala? a może się zhermiła?? Zobaczymy.
 
U

Usunięty 79633

Guest
1g/l azotanu srebra trzeba dawać. U mnie dawka 0.5g/l nie poskutkowała i miałem obsuwę przez to czasową. Pozniej dawałem mocniejszą i poskutkowało. Polecam na następny oprysk dać 1g/l.
Technicznie spryskales go poprawnie, nie trzeba po liściach.

Edit: tak ta roślina zrewegetowała, klona może pobierałeś na indukcji lub flo?
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Klon był właśnie pobrany podczas wega.
Dzisiaj minęły 2 dni od pierwszego oprysku i ponownie opryskałem taką samą dawką czyli 0,4g/1l. Na razie nie widać żadnych zmian na roślinie, jedynie niektóre preflowery zbrązowiały, ale nie wszystkie. Gdzieś tu na forum wyczytałem, chyba nawet @sub23 to pisał, że zakres dawki mieści się od 100 - 500mg/1l, więc te 0,4g to taka górna granica. No, ale sam już nie wiem, skoro piszesz, że u Ciebie dopiero 1g/1l poskutkowało
 
Ostatnia edycja:

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,325
Buchów
4,334
Odznaki
13
Klon był właśnie pobrany podczas wega.
Dzisiaj minęły 2 dni od pierwszego oprysku i ponownie opryskałem taką samą dawką czyli 0,4g/1l. Na razie nie widać żadnych zmian na roślinie, jedynie niektóre preflowery zbrązowiały, ale nie wszystkie. Gdzieś tu na forum wyczytałem, chyba nawet @sub23 to pisał, że zakres dawki mieści się od 100 - 500mg/1l, więc te 0,4g to taka górna granica. No, ale sam już nie wiem, skoro piszesz, że u Ciebie dopiero 1g/1l poskutkowało
Może być za słabe stężenie, ja np daje 1g/1l wody jak mleko napisał, z tym że robiąc np 200ml roztworu dałbym 0.22g bo często się zdarza że wagi przekłamują, na litr też bym 1,02g max 05
 
U

Usunięty 79633

Guest
Właśnie pisałem że z tego samego przepisu robiłem i było za słabo, ale twój ogródek, twoja zabawa. Zobaczysz za dwa tygodnie że nic się nie dzieje.
Nikt tu Ci po złości nie pisze, tylko po to żebyś czasu nie tracił.
Tak w ogóle to trzeba kilka błędów usunąć z Wiki haszysz bo problemy robią, a ludzie czytają.
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Najważniejsze to nie przegiąć, później nie bedziesz mial pylku w jajcach. Mnie troche poniosło i ch*j z tego wyszedl.
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Najważniejsze to nie przegiąć, później nie bedziesz mial pylku w jajcach. Mnie troche poniosło i ch*j z tego wyszedl.
Właśnie widziałem między innymi u Ciebie ten brak pyłku w jajcach, dla tego nie chciałem za dużego stężenia dać, żeby nie było podobnej sytuacji ;p ile wtedy dałeś azotanu?
OK, jutro dobije stężenie do 1g/1l i opryskami trzeci raz tak jak wcześniej, stożki i łodygę ?
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Na pierwszy dalem 0,15na 100ml i to był błąd...tak wiec lepiej trzymac się mniejszego stężenia niz przegiąć
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół