nasiona marihuany

Romero Matias ---> McKennaii (tub żytnio-kokosowy)

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie wiem czy taka wentylacja będzie w czymś lepsza od rozszczelnionej pokrywy gdzie rozszczelnienie jest na całym obwodzie.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Malo kto juz tak robi ze sie robi dziury po bokach, zreszta to jest minitub 10L a nie 30-60L jak niektozi robia, nie ma potrzeby zadnych dziur robic I sobie tuba psuc. Ilosc powietrza mozna kontrolowac wieksza szpara na gorze i tyle a nawet jak sie zajrzy jak sobie grzybki rosna co to za problem machnac dwa razy :)
Jak widzialem ze mi sie takie nozki robily to machnalem kilka razy, powiekszalem szpare na gorze I problem znikal.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Malo kto juz tak robi ze sie robi dziury po bokach
To prawda. Mało kto w ogóle startuje od zarodników.
zreszta to jest minitub 10L a nie 30-60L jak niektozi robia
A kto robi 30-60l?
W tym tubie 10l pewnie szybciej braknie powietrza niż w tym dużym.
nie ma potrzeby zadnych dziur robic I sobie tuba psuc.
Psuć? Dołożenie wentylacji w łazience(zrobienie dziury w ścianie) to psucie łazienki?
Ilosc powietrza mozna kontrolowac wieksza szpara na gorze i tyle
CO2 nie leci do góry i tyle. W pomieszczeniu bez ruchu powietrza grzyby w takim tubie po prostu się duszą.
a nawet jak sie zajrzy jak sobie grzybki rosna
Można, lecz im rzadziej, tym lepiej.
co to za problem machnac dwa razy :)
Dla kogoś, kto cały dzień leży i po jajach się drapie, pewnie żaden.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Dzięki za wypowiedzi. Postanowiłem w ramach nauki oczyścić powierzchnię i przygotować jakby drugiego flusha. Zobaczymy co wyjdzie z tego ;)
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
To prawda. Mało kto w ogóle startuje od zarodników.

A kto robi 30-60l?
W tym tubie 10l pewnie szybciej braknie powietrza niż w tym dużym.

Psuć? Dołożenie wentylacji w łazience(zrobienie dziury w ścianie) to psucie łazienki?

CO2 nie leci do góry i tyle. W pomieszczeniu bez ruchu powietrza grzyby w takim tubie po prostu się duszą.

Można, lecz im rzadziej, tym lepiej.

Dla kogoś, kto cały dzień leży i po jajach się drapie, pewnie żaden.
Ja sie nie musze tlumaczyc, swoja praktyke zrobilem na minitubie I mi nie wmowisz ze potrzeba przerabiac boxa zreszta delavega zrobi co chce jego grzybki I jego tuby :)
Co do zarodnikow, zawsze kazdemu mowie na forum jak zarodniki to PF Tek do tego moj tutorial z tartka I wychodzi miodzio jak ziarno to Agar. Zarodnikami jest wieksza loteria I wieksze ryzyko zakarzenia.
I czemu czym rzadziej tym lepiej ? Ziarno jest juz wymieszane, ryzyko infekcji maleje niemal do zera moglbys nakaszlec do srodka I by sie nic nie stalo.
Wpozniejszej fazie 2-3 dni przed harvestem nawet sie powinno machac czy masz dziury po bokach jak ty proponujesz czy dekielek zgory tak ja mowie, niektozi nawet kompletnie zdejmuja dekielek zgory I zostawiaja otwartego tuba im wiecej powietrza wostatniej fazie wzrostu tym lepiej.
Niezmodyfikowany monotub chyba 30L


I moj 10L
Ani razu nie wachlowalem, nie ma zadnych objawow "duszenia", mycelium na trzonach, trzeba wtakich sytuacjach po prostu bardziej dekielek otworzyc zeby wiecej powietrza dochodzilo.


Sorry za spam Dela.
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemanko. Coś sobie rośnie po flushu. Też trzony w kożuszkach ale wachluję codziennie.

IMG_20210921_201439.jpg
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Przy drugim flushu prawie zawsze mam mycelium na dole trzonow, nie przejmowal bym sie tym, jak mycelium nie wedruje bardziej dogory to znaczy ze jest ok.
Tak jak tutaj poszlo do gory, chyba ze zdjecie rozmazane.

 

Ostrożny.exe

New member
Rejestracja
Wrz 22, 2021
Postów
1
Buchów
0
Cześć Panowie, zastanawiam się, czy dalibyście się jakoś namówić na podesłanie odcisków tych cudeniek. Jestem nowy w tym świecie, a właściwie to próbowałem dopiero zacząć - od zbiorów, a nie upraw, ale ani nie znam miejscówek na łysiczki ani też nie mieszkam w regionie, gdzie sporo tego. Stąd chciałbym zacząć pierwszą uprawę, natomiast próg wejścia jest dość wysoki.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Przykro mi ale ja pasuję. Konto założyłeś wczoraj żeby po paru minutach napisać pierwszego posta z prośbą o printa. Twój poziom wiarygodności oscyluje w okolicach zera. Skorzystaj ze stron, na których można zamówić printa, pokaż że nie jesteś tutaj żeby tylko sępić i zapraszam z powrotem ;)
zniesmaczony.exe
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Do ustalenia :) może być na plon co ciężko zweryfikować, może być na jakieś ładne foto z minimum jednym owocnikiem w takich micro warunkach lub po prostu na całokształt - grow micro w grzybowych realiach. Luźny pomysł!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół