Roslinki towrzyszace

Wyszukiwarka Forumowa:

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Wiem, ze cebulowych nasze kolki nie lubia, a jakby rzerzuche i koper przy...sial...?!(oczywiscie nie w doniczki)
 

Spliffer

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2017
Postów
74
Buchów
0
ROŚLINY TOWARZYSZĄCE KONOPI ODSTRASZAJĄCE OWADY

Bazylia: To zioło jest dobrze znane, nazywane "Królem ziół". Słodki aromat bazylii unoszący się w powietrzu odstraszy mszyce, chrząszcze stonkowate, komary, motyle zawisakowate i pluskwiaki.

Melisa lekarska: Znana zazwyczaj po prostu jako melisa, odpędza komary i wabi pożytecznych zapylaczy. Regularnie ją przycinaj, bo potrafi być inwazyjna i szybko się rozprzestrzenia.

Koper: Koper wabi sprzymierzeńców, takich jak pszczoły miodne i bzygi, gąsienicznikowate i inne pożyteczne osy. Gąsienice motyli paziowatych odpuszczą sobie Twoje konopie, woląc pożywiać się koprem. Pająki przędziorkowate, przekleństwo hodowcy konopi, nie cierpią kopru i będą go unikać za wszelką cenę. Koper równie skutecznie odstrasza mszyce, błyszczki ni i wtykowate.

Krwawnik pospolity:Krwawnik ma długie, głęboko wchodzące korzenie i z tego powodu często jest sadzony na brzegach ogrodu, aby nie rywalizował o miejsce z konopiami. Odpędza szeroką gamę szkodników oraz wabi wiele pożytecznych owadów drapieżnych, takich jak biedronki, złotookowate, bzygi oraz parę os pasożytniczych./p>

Rumianek: Dywan jasnych, białych kwiatuszków zawsze będzie wypełniony bzyczeniem uszczęśliwionych pszczół miodnych i bzygów, jednocześnie odstraszając komary i muchy.

Kolendra: Na pierwszej linii obrony kolendra odstrasza mszyce, stonki i znienawidzone pająki przędziorkowate oraz pomaga zwabić rączycowate, bzygi i kilka drapieżnych os, żywiących się złymi robakami i ich larwami.

Lawenda: Zapierające dech w piersiach kwiaty lawendy przyciągną kilka pożytecznych owadów, żywiących się nektarem i larwami - zawsze będą otoczone szczęśliwymi pszczołami. Pchły, kleszcze i myszy nienawidzą lawendy.

Mięta pieprzowa: Inwazyjna, ale wszechstronna mięta pieprzowa zwabi tych dobrych, jak pszczoły i odstraszy mrówki, pchły i mszyce, pchełki ziemne i myszy.

Trybula: Uprawiana w gildii z koprem i kolendrą stworzy mur obronny wokół Twoich konopi przeciw mszycom i pluskwiakom, jednocześnie zwabiając pszczoły miodne i malutkie osy drapieżne, żywiące się larwami wrogich gatunków owadów.

Lucerna: Ta metrowa trawa odstraszy znienawidzone zmieniki, równocześnie wabiąc przyjaciół do Twojej grządki, takich jak biedronki, zajadkowate i kilka drapieżnych os.

Nogietek: Niezbędny w uprawie towarzyszącej, mocny i ładny nogietek odstraszy żuki i skoczkowate, biedronki meksykańskie i wątpliwe nicienie. W rozkwicie zwabia pożyteczne owady, żywiące się nektarem.

Słonecznik: Zaletą słoneczników jest ich wytrzymała, włóknista budowa. Swoim jasnym zabarwieniem utrzyma szkodniki gustujące w sokach roślinnych i celulozie z daleka od Twoich ukochanych konopi.

ROŚLINY TOWARZYSZĄCE KONOPI POPRAWIAJĄCE JAKOŚĆ GLEBY

Lucerna: Nazywana "królem jedzenia", lucerna wiążę azot i gromadzi żelazo, magnez, potas i fosfor. Głębokie korzenie pomagają rozbić glebę, zwiększając nasiąkliwość i retencję wody oraz spowalnia parowanie. Szybko rośnie: przycinaj ją i stosuj jako ściółkę wokół swoich roślin.

Rogownica: Działająca jak żywa ściółka, szybko rosnąca rogownica zapewni glebie cień, poprawi wchłanianie i retencję. Często ją przycinaj i używaj jako ściółki lub kompostu.

Koniczyn Łąkowa i Biała: Te nisko rosnące koniczyny są bardzo odporne i działają jak żywa ściółka, poprawiając kruchość gleby. Wszystkie koniczyny wiążą azot, który jest następnie uwalniany w czasie ich rozkładu, wspomagając sąsiednie rośliny.

Rumianek: Rumianek świetnie akumuluje w sobie wapń, potas i siarkę, które po jego zwiędnięciu wracają do gleby.

ROŚLINY TOWARZYSZĄCE I NAPARY POLEPSZAJĄCE WZROST KONOPI

Krwawnik: Według ogrodniczego folkloru krwawnik zwiększa produkcję olejków w sąsiadujących roślinach.

Rumianek: Niczym za sprawą magii, rumianek polepsza turgor u swoich sąsiadów, także konopi i wspiera wytwarzanie niezbędnych olejków.

Kolendra: Napar przygotowany ze zmiażdżonych nasion kolendry może być używany do kontrolowania pająków przędziorkowatych o wiele lepiej, niż komercyjne trucizny.

Lucerna: Wysuszone łodygi mogą posłużyć do zaparzenia bogatego w minerały i witaminy naparu, który można stosować do pryskania konopi i całego ogrodu w celu stymulowania wzrostu.

Nogietek: Jedna z najstarszych roślin towarzyszących, nogietek wspomaga wzrost i wypuszcza do gleby związek chemiczny odstraszający owady. Ten efekt może utrzymywać się przez lata.

za royalqueenseeds.pl
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
4
Tak właśnie arbuzy, albo Baobaby he he...

Powaznie, to :

Nawłoć kanadyjska (Solidago canadensis) ulubiona, moja, i glebe z jej polanek.
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół