nasiona marihuany

Roslinki towrzyszace

Wyszukiwarka Forumowa:

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Wiem, ze cebulowych nasze kolki nie lubia, a jakby rzerzuche i koper przy...sial...?!(oczywiscie nie w doniczki)
 

Spliffer

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2017
Postów
74
Buchów
0
ROŚLINY TOWARZYSZĄCE KONOPI ODSTRASZAJĄCE OWADY

Bazylia: To zioło jest dobrze znane, nazywane "Królem ziół". Słodki aromat bazylii unoszący się w powietrzu odstraszy mszyce, chrząszcze stonkowate, komary, motyle zawisakowate i pluskwiaki.

Melisa lekarska: Znana zazwyczaj po prostu jako melisa, odpędza komary i wabi pożytecznych zapylaczy. Regularnie ją przycinaj, bo potrafi być inwazyjna i szybko się rozprzestrzenia.

Koper: Koper wabi sprzymierzeńców, takich jak pszczoły miodne i bzygi, gąsienicznikowate i inne pożyteczne osy. Gąsienice motyli paziowatych odpuszczą sobie Twoje konopie, woląc pożywiać się koprem. Pająki przędziorkowate, przekleństwo hodowcy konopi, nie cierpią kopru i będą go unikać za wszelką cenę. Koper równie skutecznie odstrasza mszyce, błyszczki ni i wtykowate.

Krwawnik pospolity:Krwawnik ma długie, głęboko wchodzące korzenie i z tego powodu często jest sadzony na brzegach ogrodu, aby nie rywalizował o miejsce z konopiami. Odpędza szeroką gamę szkodników oraz wabi wiele pożytecznych owadów drapieżnych, takich jak biedronki, złotookowate, bzygi oraz parę os pasożytniczych./p>

Rumianek: Dywan jasnych, białych kwiatuszków zawsze będzie wypełniony bzyczeniem uszczęśliwionych pszczół miodnych i bzygów, jednocześnie odstraszając komary i muchy.

Kolendra: Na pierwszej linii obrony kolendra odstrasza mszyce, stonki i znienawidzone pająki przędziorkowate oraz pomaga zwabić rączycowate, bzygi i kilka drapieżnych os, żywiących się złymi robakami i ich larwami.

Lawenda: Zapierające dech w piersiach kwiaty lawendy przyciągną kilka pożytecznych owadów, żywiących się nektarem i larwami - zawsze będą otoczone szczęśliwymi pszczołami. Pchły, kleszcze i myszy nienawidzą lawendy.

Mięta pieprzowa: Inwazyjna, ale wszechstronna mięta pieprzowa zwabi tych dobrych, jak pszczoły i odstraszy mrówki, pchły i mszyce, pchełki ziemne i myszy.

Trybula: Uprawiana w gildii z koprem i kolendrą stworzy mur obronny wokół Twoich konopi przeciw mszycom i pluskwiakom, jednocześnie zwabiając pszczoły miodne i malutkie osy drapieżne, żywiące się larwami wrogich gatunków owadów.

Lucerna: Ta metrowa trawa odstraszy znienawidzone zmieniki, równocześnie wabiąc przyjaciół do Twojej grządki, takich jak biedronki, zajadkowate i kilka drapieżnych os.

Nogietek: Niezbędny w uprawie towarzyszącej, mocny i ładny nogietek odstraszy żuki i skoczkowate, biedronki meksykańskie i wątpliwe nicienie. W rozkwicie zwabia pożyteczne owady, żywiące się nektarem.

Słonecznik: Zaletą słoneczników jest ich wytrzymała, włóknista budowa. Swoim jasnym zabarwieniem utrzyma szkodniki gustujące w sokach roślinnych i celulozie z daleka od Twoich ukochanych konopi.

ROŚLINY TOWARZYSZĄCE KONOPI POPRAWIAJĄCE JAKOŚĆ GLEBY

Lucerna: Nazywana "królem jedzenia", lucerna wiążę azot i gromadzi żelazo, magnez, potas i fosfor. Głębokie korzenie pomagają rozbić glebę, zwiększając nasiąkliwość i retencję wody oraz spowalnia parowanie. Szybko rośnie: przycinaj ją i stosuj jako ściółkę wokół swoich roślin.

Rogownica: Działająca jak żywa ściółka, szybko rosnąca rogownica zapewni glebie cień, poprawi wchłanianie i retencję. Często ją przycinaj i używaj jako ściółki lub kompostu.

Koniczyn Łąkowa i Biała: Te nisko rosnące koniczyny są bardzo odporne i działają jak żywa ściółka, poprawiając kruchość gleby. Wszystkie koniczyny wiążą azot, który jest następnie uwalniany w czasie ich rozkładu, wspomagając sąsiednie rośliny.

Rumianek: Rumianek świetnie akumuluje w sobie wapń, potas i siarkę, które po jego zwiędnięciu wracają do gleby.

ROŚLINY TOWARZYSZĄCE I NAPARY POLEPSZAJĄCE WZROST KONOPI

Krwawnik: Według ogrodniczego folkloru krwawnik zwiększa produkcję olejków w sąsiadujących roślinach.

Rumianek: Niczym za sprawą magii, rumianek polepsza turgor u swoich sąsiadów, także konopi i wspiera wytwarzanie niezbędnych olejków.

Kolendra: Napar przygotowany ze zmiażdżonych nasion kolendry może być używany do kontrolowania pająków przędziorkowatych o wiele lepiej, niż komercyjne trucizny.

Lucerna: Wysuszone łodygi mogą posłużyć do zaparzenia bogatego w minerały i witaminy naparu, który można stosować do pryskania konopi i całego ogrodu w celu stymulowania wzrostu.

Nogietek: Jedna z najstarszych roślin towarzyszących, nogietek wspomaga wzrost i wypuszcza do gleby związek chemiczny odstraszający owady. Ten efekt może utrzymywać się przez lata.

za royalqueenseeds.pl
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Tak właśnie arbuzy, albo Baobaby he he...

Powaznie, to :

Nawłoć kanadyjska (Solidago canadensis) ulubiona, moja, i glebe z jej polanek.
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół