nasiona marihuany

rozmiary boxa na GRAPEFRUITa

Wyszukiwarka Forumowa:
F

fk4

Guest
a więc tak to jest moj pierwszy post...;]
stwierdzilem ze pierwsza roslinka ktora posadze bedzie wlasnie GRAPEFRUIT

1.chce zrobic box o wymiarach 0,4m na 0,6m i wlasnie tu nie wiem jaka dac wysokosc ...powiedzmy wystarczy 0,8m??chce to oswietlac 6 swietlowkami.
to jest jedno pytanie.

2.ile mi wejdzie max roslinek to takiego boxa?

z gory dzieęki
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
wymiary tego boxa sa odpowiednie na sadzonki tulipana albo bratka


za malo miejsca

[ Dodano: 2006-05-16, 02:02 ]
stanowczo za malo
 

d3StRuCtOR

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
251
Buchów
0
zmiescisz spokojnie 2 roslinki ale troche wyzszego zrob przynajmniej 120cm
 
H

haszyszekk

Guest
Zmieścisz jak mowil d3StRuCtOR 2... jak dasz odpowiednio krótkiego wega i będziesz rośliny tenował to styknie te 80cm... konieczne będzie zastosowanie FIM, LST, SCrog. możesz też dać jedną, pobrac klony i zrobić tam może zieleni z kilku klonów... pzdr
 

VipGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2006
Postów
629
Buchów
1
Mysle ze powinien zastosowac sie jednak do drogiej opcji czyli klony i Scrog przy 80 cm wysokosci to najlepsze rozwiazanie choc z drugiej strony przy takim oswietleniu kokosow z tego nie bedzie :tongue:
 
S

Snajperov

Guest
kurde mam podobnego boxa i ta sama odmiane (cana.fr). metr wysokosci, 2x 40w swietlowka (2x 200w jakby) i wszystko spoko rosnie, mam teraz tam pare sadzonek innych odmian, ale je potem out i zostana tylko 2x fruit w duzych donicach. juz tak robilem ostatnio i bylo git
 

VipGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2006
Postów
629
Buchów
1
Nie no jasne ze wyhodujesz nawet pod jednym kompaktem 18 W ale co to za ses wydawac kase na nasiona i zebrac z tego jakies skromne malutkie szczyciki pod tymi lampami ktore masz trzymal bym gora przez pierwsze dwa tygodnie hodowli a potem albo wiecej swietlowek albo HPS chocby 70 - 100 W
 
F

fk4

Guest
tylko gdzies tam wyczytalem ze jak bedzie 120 cm to wtedy bardziej trza zastosowac HPS a ja chce tylko uzyc swietlowek...czyli moge zrobic go na 120 i caly czas grzac to swietlowkami??
 

VipGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2006
Postów
629
Buchów
1
A co to za roznica mozesz go zrobic nawet na 2,5 metra jesli bedziesz miar regulowana wysokosc zarowek :) :tongue: mimo to nadal uwazam ze tych zarowek jest malo ale przeciez nie odrazu rzym zbudowano :tongue:
 
F

fk4

Guest
myślalem ze wysokosc ma tez znaczenie bo wtedy zwieksza sie objetosc boxa i wtedy trza dodoac wiecej swiatlka...jeszce jedno pytanie jak zrobie to oswietlenie z regulacja to na na ile centymetrow ponad rosline trzeba je ustwiac tzn ile od szytu ;]
 
M

mless

Guest
Jak masz tylko 80cm miejsca na uprawe, a do tego trzeba odliczyc miejsce na lampki i odstep od rosliny, kup lepiej nasiona jakiejs indyjki, a nie Grapefruita.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Miejsce na lampe to 10cm (HPS 100W + szyba) wszystko to odseparować i zrobić osobne chłodzenie niż chłodzenie boxa. następnie zostaje 70cm. Wiadro po farbe 11L + Screen to 50cm (ja tak mam) i tym oto cudem zostaje 20cm na wielkie tłuste toposławy. Trening czyni mistrza! Tak więc trenoj rośliny a i w 70cm się zmieścisz!
Jeżeli będziesz stosował kompakty to separując je szybą (zajmie to 5cm - grubość kompakta bo szyba może się z nimi spokojnie stykać) możesz topy mieć nawet 2cm od szybki. Pamiętaj o wiatraku skierowanym na topy. Mała porada co do szyb. Stosuj 3mm. Pod HPS miałem 6mm i pieprznęła a 3mm się trzymie bez problemów.
 
F

fk4

Guest
chyba sie nie zrozumielismy jestem w trakcie tworzenia takiego boxa i zapytalem czy wystarczy mi 80 jesli nie to spoko bede mial 120 chce miec tak zeby sie wszytsko spokojnie zmiescilo...tylko teraz pytanie czy jak bede mial te 120 cm to czy do oswietlenia wystrcza mi same swietlowki w odpowiedniej ilosci poniewaz chce uniknac kupowania HPS czy moze na ta objetosc bede potrzebowal i tego i tego...dopiero zaczynam wiec cos mi podpowiedzcie
 
R

Rider

Guest
zrób 130cm jesli mozesz , i lepiej kup tego HPSa , duzo lepiej na tym wyjdziesz niz na swietlówkach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół