nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów z roślinami konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,786
Buchów
10,100
Odznaki
9

Brak czego??

okolo 55 dnia zycia, 25 FLO.
Podłoze Canna tera bez plusa
Sporadyczne ilosci Rhizotonic, Cannazym, Terra Vega delikutasnie, Canna Boost. Sporadycznie nie więcej niz 30% zalecanej dawki co trzecie podlanie.
Może to być brak prawie wszystkiego. Może też tak być że wszystko w glebie jest a jednak brakuje.
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Wyszły poważne problemy, tak nagle to się stało? Jakie masz światło? Jaka wielkość donicy? Jak często podlewasz? Wyglądają nie niedobory ale facet z podwiniętymi nogami udający kalekę w przejściu podziemnymi też wygląda na bezdomnego. Mierzyłeś ppm z wypływu? Podlewasz kranową, może ma za dużo sodu. Podlewasz tak, żeby nadmiar wypłynął dołem?
 

novice2015

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
204
Buchów
0
KTo mi to wyjasni. SPrawdzanie PH od spodu. Niby proste a jednak. Jak sprawdzacie to PH ? Robicie pomiar z tego co od rauz wypłynie ? czy wylewacie i czekacje na kolejną porcje wody do próbki ???

Robiłem dziś test i tak:
Podano nawozy z wyregulowanym PH do 6.10. W roślinie, z ktorej wrzucałem wczesniej liscie wypłynelo tak : 1) PH ponad 10, dolałem kolejny litr wody i wypłynelo 5.40, dolałem kolejny litr, łacznie 5 L i wypłynelo po chwili 4.90.


Pozostałe 4 rośliny od 6.20 ( na ktorej liscie wyglądają podobnie), 4.90, 4.90 i 4.50.

Nigdy PH w podawanej pożywce nie było mniejsze niż 5.80. Roślina, z ktorej wypłynelo zaledwie 4.50 wygląda na najmniej roziniętą, która byłaby dobry tydzien do tylu w stosunku do pozostałych.

Co najciekwasze ta roślinka, z której wyzec maie zdjecie i wypływało dzis PH od ponad 10, przez 5.40 do 4.90 ostatecznie wygląda na najbardziej zaawansowaną.


Kolejna rzecz. Rośliny mają 35-30 dzien FLO i podałem im pierwszą 30% dawki PK13/14, a także 40% Terra Flores, 50% Canna Boost, i 50% Rhizotonic. Jeśli zrobiłym im Flasha jutro to dodatkowo powinienem ponowić do podlanie z tymi nawozami ?? Czy je zaliczyć i nastepnym razem podlać samą wodą ?? Dodam, ze wyjedzam na 5 dni i ewentualnie jutro rano planuje zorbic ten Flash i planowalem od razu powtorzyć im to podlanie z nawozami, ewentualnie jak wróce za 5 dni.


JAk to możliwe, ze wypływa 4.50- 4.90 i 10 jeśli zawsze bylo wyregulowane 5.80-6.50 ???

Bardzo prosze o rzetelne odpowiedźi bo wyjeżdzam i chcialbym znależć najmądrzejsze rozwizanie. Cieszyłem sie bo wszystko szło idealnie do czasu i nagle ***, z***ało sie....
 

SwierzyJerzy

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2021
Postów
40
Buchów
18
Witam doswiadczonych
Problem z automatem NL, medium biobizz, biotabsy, podlane 5dni temu biobloom teraz sama woda a coraz wiecej lisci z takimi plamami i orzesuszone. Temp w boxie 22 i 17 po wylaczeniu lamp ??

 

OtoPepe

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2021
Postów
238
Buchów
288
Odznaki
2
Cześć, przychodzę z nietypową roślinką, bo z awokado. Robią się dziwne plamki na jej liściach, podlewana pH ponad 7, czy to niedobory? Jakieś dziurki na liściach to wynik mszyc kiedyś z którymi się uporałem, chodzi mi o te "wypalenia" na liściach. Nie specjalnie dbam o wilgotność
IMG_20211126_220938.jpg
IMG_20211126_220948.jpg
IMG_20211126_221007.jpg
 

mjfan

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2013
Postów
84
Buchów
121
Witam doswiadczonych
Problem z automatem NL, medium biobizz, biotabsy, podlane 5dni temu biobloom teraz sama woda a coraz wiecej lisci z takimi plamami i orzesuszone. Temp w boxie 22 i 17 po wylaczeniu lamp ??

Przy tym świetle niewiele widać, mierzyłeś ph? 17 stopni to trochę ryzykownie
 

SwierzyJerzy

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2021
Postów
40
Buchów
18
Przy tym świetle niewiele widać, mierzyłeś ph? 17 stopni to trochę ryzykownie
Mimo biotabsów sprawdzilem papierkiem ph pokazujr 6 na wodzie z podstawki, najdziwniejsze, ze tylko z NL jest problem reszta krzaków ida pieknie moze za ciemne ale bez przebarwień, z tymi NL caly czas cos szkoda miejsca i prądu w boksie. Pewnie dlatego rozdają bo slabe sa... A z temperatura niestety nie zrobie nic box jest w piwnicy i w sumie od poczatku jest taka temperatura i szly spoko w miare ? ewentualnie przestawie na 24/0 22/2?!
 
Ostatnia edycja:

mjfan

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2013
Postów
84
Buchów
121
Mimo biotabsów sprawdzilem papierkiem ph pokazujr 6 na wodzie z podstawki, najdziwniejsze, ze tylko z NL jest problem reszta krzaków ida pieknie moze za ciemne ale bez przebarwień, z tymi NL caly czas cos szkoda miejsca i prądu w boksie. Pewnie dlatego rozdają bo slabe sa... A z temperatura niestety nie zrobie nic box jest w piwnicy i w sumie od poczatku jest taka temperatura i szly spoko w miare ? ewentualnie przestawie na 24/0 22/2?!
Jeśli wierzyć w papierek to ph ok, jak ciemne to uważaj na azot. NL też dostałem w gratisie i idzie spoko (po za tym ze mial być fem a nie auto) ? i też roślina roślinie nie równa, jedna potrzebuje więcej druga mniej.
Pytanie co jej dolega. Może się zablokowała i nie pobiera jedzenia. Ze zdjęcia trudno powiedzieć. Byłe tempera nie spadła bardziej. A ile masz teraz 18/6?
 

SwierzyJerzy

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2021
Postów
40
Buchów
18
Jeśli wierzyć w papierek to ph ok, jak ciemne to uważaj na azot. NL też dostałem w gratisie i idzie spoko (po za tym ze mial być fem a nie auto) ? i też roślina roślinie nie równa, jedna potrzebuje więcej druga mniej.
Pytanie co jej dolega. Może się zablokowała i nie pobiera jedzenia. Ze zdjęcia trudno powiedzieć. Byłe tempera nie spadła bardziej. A ile masz teraz 18/6
Obecnie lece 20/4 druga NL nie ma takich plam aczkolwiek kwiaty ma mniejsze i brązowieją a jest mlodsza id tej, obok mam mimoze i gelato tak samo podlewana biobloomem i zero problemów, nie sa najwieksze moze to tez temperatura aczkolwiek kwiaty ladnie puchną.
 

Salomon

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2012
Postów
112
Buchów
247
Cześć wam wszystkim! Zaczęły mi się problemy z Northern Light
Ph około 6.9 ale używam odżywek do twardej wody i wysokiego ph jak na zdjęciu niżej. I zastanawiam się co się dzieje bo we wcześniejszych uprawach na tych samych odżywkach nie miałem żadnych problemów. Podlewam Odżywki-> woda-> woda-> calmag i od znowu tem sam schemat.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół