nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów z roślinami konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Jeżeli krzak zostanie przenawożony to można użyć do szybkiej interwencji flawless finish? Czy lepiej przelać roślinę.
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Widział ktoś takie coś? zaczeło się od doły, góra - (nowe już są ok)
PH w normie, Temperatura w normie

Kiedy to sie stało ? zebrałem do wiadra śnieg i tym podlałem + w tym samym czasie malowałem pomieszczenie anyt plesc i anty grzyb farba (nawdychaly sie tego sporo)

Czy to coś innego? przenawożenie odpada bo mniejsze kolażanki też mają ten problem od tego samego czasu
Końcówki lekko popalone akurat w tej na foto ona już dostaje większe porcje ale dodam że młode nie dostają nic i problem z krawędzmi wystąpił

IMG_20210120_123040.jpg
Ja miałem taką sytuację, że kiedyś sadziłem w przekrojonych butelkach po wodzie i aby do korzeni nie docierało światło wpadłem na genialny pomysł aby pomalować te doniczki czarną farbą, moj brejdak miał farby, to sobie pożyczyłem i pomalowałem, ale po pomalowaniu kawałka zaczeło strasznie je**ć, okazało się że to była farba olejna, nie chciało mi się nic z tym robić, zostawiłem w boxie cuchneło w całym pokoju pare dni zanim wyschła i moje planty zaczeły się dziwnie przebarwiać, jak bym je przenawoził więc coś może w tym być jeżeli miałeś podobnie.
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Problemy dopadly i Dziada bo w końcu nie wie jak ...

Wiecie czego mogą to być braki ??
Albo nadmiary ?? Jak na razie tylko te 2 liście tak wygladają ale martwie się, że i reszta zaraz taka bedzie.
Oświetlenie led. Jak to zobaczyłem to podlałem woda z solą gorzką.

0327_NN_lisc.jpg

0327_NN_lisc3.jpg
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
IMG_20210331_191524.jpg

IMG_20210331_191518.jpg

Dzi@d_borowy
Nie wiem czy to to samo co u mnie ale po laniu bez nawozów i przy laniu bloom nie pomogło. Już sam nie wiem co zrobić.
 

gucio333

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2010
Postów
58
Buchów
80
@atowerq daj im tez trochę coś co by azotu by miało z leksza tez, daj ze 100% dawki, sprawdź temperaturę korzeni, zostaw jakoś termometr obok doniczki , mała temperatura tez spowalnia przyswajanie mikroelementów. To akurat wiem po sobie. Sprawdź pH jakie wypływa z podstawki itp itd. Moze być ze przesuszyłeś medium i bakterie umarły. I najlepiej robić oprysk od spodu liści nie po kwiatkach co by szybko się przyjęło .
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
@gucio333 dostalem juz taką odpowiedz w innym wątku, dziękuję za reakcje.
Sprawdziłem pH i wyszło w normie więc ostała nawozem mineralnym ale i tak się regeneruje bo zobaczyłem te liście przy łamaniu.

Pozdro
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
@atowerq daj im tez trochę coś co by azotu by miało z leksza tez, daj ze 100% dawki, sprawdź temperaturę korzeni, zostaw jakoś termometr obok doniczki , mała temperatura tez spowalnia przyswajanie mikroelementów. To akurat wiem po sobie. Sprawdź pH jakie wypływa z podstawki itp itd. Moze być ze przesuszyłeś medium i bakterie umarły. I najlepiej robić oprysk od spodu liści nie po kwiatkach co by szybko się przyjęło .
ok dzięki, zobaczę.
 

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
Siemanko nie wiem co dolga mojej shisce nagle zrobiły jej się wiotkie łodygi i tak jakby liscie opadly może to od braku nawozu czy przelania? :p

 

sayWHAT

Active member
Rejestracja
Lut 28, 2021
Postów
30
Buchów
4
Powiedzcie proszę, czy dobrze myślę: brak azotu? Na zdjęciach poniżej: 3 fem i 1 automat, który zaczyna kwitnąć. Liście żółkną od dołu (duże, stare wiatraki). Ostatni raz nawóz dostały 11 dni temu (małe dawki ok. połowy zalecanej na opakowaniu), jest to nawóz uniwersalny z trupów dżdżownic. Żółte liście pojawiły się 3-4 dni temu, a roślina przez ostatni tydzień+ była podlewana częściej niż zwykle (nie co 3-4 dni, a co dwa). Podejrzewam, że częste lanie wody wypłukało nawóz - mam rację?
Czy można uciąć te usłche/zżółkłe liscie? Czy może nic nie majstrować i uratować nawozem?
Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)








 

mjfan

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2013
Postów
84
Buchów
121
Nawóz z dżdżownic? A to nie to to samo co biohumus? Jeśli tak to raczej są głodne PK
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Jeśli ph w normie, i prawdę mówisz ze tylko biohumus, to zapewne głodne.
Podlej jakimś nawozem npk. Wapń i magnez też by się przydały.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
IMG_20210619_214600.jpg


Ktoś wie co się może tutaj od***ało?
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
mam tak samo na pomidorach, w donicach. zdaje mi sie że za mocne słońce pali nam rośliny ;/

słabsza roślina i ją popaliło. pare dni temu zmieniłem im troszkę ekspozycje świetloną (by wiecej i lepiej łapały słońce) i takie cuda sie dzieją
a stały koło siebie jak na zdjęciu ta sama gleba i wszystko...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół