nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów z roślinami konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
U mnie jakaś pleśń na łodygę od dołu wjechała jak widać albo jakieś inne ustrojstwo.
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
zgorzel albo szara pleśń, raczej nie do odratowania...
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Napewno nie do odratowania. Już bidulka usunięta. Łodyga dosłownie uschła w tamtym miejscu.
 

Klocenty

New member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
4
Buchów
0
Witam, podpinam się o pomoc, jedna ma cztery nagle dostała czegoś takiego, te dziwne konce liści nie krusza się, są miękkie, boję się że to przejdzie na resztę, przypadkiem pomieszałem nasiona to albo North albo Critical XXL, boję się ze to przejdzie na inne, pomocy

 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Siemka, co znaczy nagle się zrobiło? Zastanów się co z nią robiłeś dzień może dwa dni wcześniej?
 
U

Usunięty 82351

Guest
Cześć, mam problem z pomidorkami. Roślinka ma trochę ponad tydzień. Nie dodawałem żadnych nawozów, ziemia biobizz all mix. Podlewam odstaną kranówką z wyregulowanym PH. Co to może być? Będę mega wdzięczny za odpowiedź.

edit: nie mogłem dodać zdj za pomocą opcji: wyślij obrazy.
 

Załączniki

  • pomidorki.pdf
    1.5 MB · Wyświetleń: 27
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wolfgang

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2010
Postów
443
Buchów
2
Za często podlewasz, jasny, blady kolor liści, szczególnie szczytu rośliny, oklapniete liście i wygląd jak początek deficytu makroelementow to efekt przelania. Korzenie są w błocie i nie oddychają, nie wchłaniają co im potrzeba. Lepiej rzadziej podlewaj.
 

sayWHAT

Active member
Rejestracja
Lut 28, 2021
Postów
30
Buchów
4
Bardzo proszę o pomoc. Zrobiłem dziś dokładną inspekcję topów i wykryłem w jednym (głównym) topie coś niepokojącego... listki zaczęły wysychać, top w dotyku był jakiś dziwny - "rozwalał" się w palcach, łatwo było odchylić poszczególne elementy. Ku mojemu zaskoczeniu, kilka fragmentów topa, a także liście, zaczeły nawet same odpadać. Dojrzałem delikatny biały meszek dookoła łodygi, nie wiem czy zdjęcie dobrze uchwyciło:
to, co jest na topach to poprostu szron z trichomów, natomiast to, co mnie zmartwiło, było bezpośrednio przy łodydze. Dodam tylko, ze wystarczy przejechać palcem po tym białym nalocie, a on znika.

Chlasnąłem główny szczyt i jeszcze kilka pobocznych, co do których miałem podejrzenie, że może dziać się podobnie.
Mam wrażenie, jakby to coś po prostu odcięło życie jednemu topowi, bo w środku gałąź jest jakby lekko wysuszona (?). Pozostałe części roślin wyglądają OK, inne rośliny tak samo - próbowałem podejrzeć od spodu, czy tam coś złego się nie dzieje... no nie ma szans, topy są zbite, zdrowe, twarde ale "jędrne".

I teraz pytanie za 100 punktów: chlastać już wszystko jak leci w boksie? Jest niebezpieczeństwo, że choroba przejdzie na pozostałe części kwiatka / na inne kwiatki? Jest to dokladnie 8 tydzień od przełączenia na kwitnienie, zdjęcia pozostałych można obejrzeć w tym temacie:


Wilgotność w boxie między 45 a 65%, choć czasami zdarzały się skoki do 75 i 85% nawet... osuszacz chodzi 24/h, wymienilem wentylator na mocniejszy, mam teraz dwa wentylatory (in i out). W środku jeden mieszak, ogólnie wentylacja i osuszacz zrobiły robotę, choć jak widać, dla jednej roślinki - chyba niewystarczająco.

---edit---
właśnie w tym momencie oprawiam tego uciętego topa... coś musiało się stać już wcześniej, bo bez żadnego wysiłku wyjmuje poszczególne elementy kwiatostanu. W oddatku gałązka jest łamliwa! Trzaska w palcach, jakby już kilka dni była suszona...
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
To plecha. Przenosi się przez powietrze i dotyk. Przejrzyj inne topy czy nie schną, warto palcami spróbować poodchylać czy tam przy łodydze też nic nie rośnie.
Ja bym ściął najbardziej dojrzałe rośliny by zwiększyć trochę cyrkulację powietrza.
 

GandiGanda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2011
Postów
91
Buchów
151
Witam, ja mam następujący problem. Dwie rośliny, ten sam gatunek, te same warunki, jedna ma widocznie jakieś defekty z liśćmi. Rośnie w miarę normalnie (mają porównywalne rozmiary). Co to może być?

IMG_20210918_142812.jpg

IMG_20210918_142818.jpg
 

GandiGanda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2011
Postów
91
Buchów
151
Wirus mozaiki tytoniu, nic z tym raczej nie zrobisz. I tak ładnie rośnie. Może minie samo.
Dzięki wielkie, przynajmniej wiem na czym stoję :p Jak nie minie i zacznie spowalniać mocno pannę to wyrzucę ją najwyżej. Chyba zaraźliwe nie jest co? Na wiki jest napisane, że łatwo przenosi się po mechanicznych uszkodzeniach roślin, jak do tego za bardzo nie dopuszczę to nie powinno się nic stać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół