nasiona marihuany

Rurka do bonga...

Wyszukiwarka Forumowa:

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Wlasnie dręczy mnie skąd wtrzasnąć taką rurkę do bonga (tą z której ciągniemy dym no albo przedluzamy fifke... W kazdym razie jestem zapalonym konstruktorem urządzen do palenia i zrobilem juz pare projektow np z szklanej butelce po heinekenie (kur***ko trudno sie w szkle wierci :/) no teraz chciałem zrobić takie bonio, zeby nie ciagnac z ustnika butli tylko przez rurke i sie zastanawiam jaka rurka byłaby na tyle dobra do tego. (kupilem juz taz rurke w zoologicznym taka do akwarium to k***iło z niej jakąś naftą, ze od razu ja wyrzucilem (nic nie dawalo mycie). Ale sie rozpisalem... w kazdym razie czy robiliscie takie bonga i czy wiecie jaka rurka sie nadaje-nie smierdzi i nie szkodzi nam??
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
wbij się na stacje bęzynową i poproś o wężyki do komarka (taki wężyk który prowadźi bęzyne z baku do gaźnika) metr nie powinien kosztować więcej niż 3-5zł
 
R

Rider

Guest
ja swojego "bońka" wodnego zrobilem tak:
mialem troche kabla od kablówki czy internetu na zbyciu wiec zrobilem 2 oddzielne wężyki krojac kabel i opróżniając jego zawartość jednym mocnym pociągnięciem kombinerkami. kabel mozna kupić w każdym sklepie elektronicznym. wziełem butle plastikowom 1.5L wiertarką zrobiłem odpowiednie 3 otworki 1 w butli na kabelek jako przedłużenie lufki 2 na sprzęgło 3 w korku od butli jako słomka do wciągania dymu dziórki zrobiłem troszke o ciasniejszej średnicy niz końcówka kabla by nie trzeba było uszczelniać a kabel wiadomo że giętki to sam się uszczelni i gotowe
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Aha spoko a nic nie wali po gardle plastikiem??
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
jeśli masz te rurki ze stacji to nie wali.z kablami nie próbowałem więc nie wiem
 
R

Rider

Guest
Dzidek napisał:
Aha spoko a nic nie wali po gardle plastikiem??
nie, mozessz spokojnie palic, tak po zatym to sa gumowe rurki nie plastikowe :D ja mam wlasnie takie bonio i jest genialnie, potem walne rysunek jak to powinno prawidlowo wygladac.
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
aha spoko szukalem wlasnie sprawdzonych sposobow nie domyslow, dziekoweczka ziomki!! no rysunku nie potrzeba gdyz dobrze wiem jak bonio funkcjonuje :p
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Z tą rurką to różnie bywa, to już zależy od tego jaką chcesz grubość rury. Są np. takie sklepy z rzeczami plastikowymi (w h*j rzeczy, wiadra, podstawki pod mydło, plastikowe kubki i h*j wie co jeszcze) Tam masz takie konkretne gumowe rury o średnicy od 0,5 do nawet 3 cm :shock: . Są chyba całe przezroczyste.
Predazzo napisał:
mialem troche kabla od kablówki czy internetu na zbyciu
Taki kabel jest bardzo drogi w porównaniu do takiej gumowej rury. A poza tym najlepsza średnica to chyba 0,5-1cm a nie kabelki od kablówki :mrgreen:
 
R

Rider

Guest
niemowie konkretnie o kupnie takiego kabla, lecz cos w tym stylu a kabel od kablowki akurat mialem na zbyciu, wazne tez jest zeby nie walilo jakims smakiem i zapachem, tan akurat jest idealny, a rozmiar raczej nie istotny, mi sie tam dobrze jara
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
Jak jestes hardcorowcem to moze siegniesz po jakas grubą rure :) hehe widzialem bongosa z rura od pralki, nawet fajny patent :) podobnie pewnie zachowywal by sie waż ogrodowy. Jak masz wiekszą faje to polecam, przy mniejszej bedzie to troche dysproporcjonalne, no i przy uzywaniu jakis gum i plastikow dobrze zeby fajka mocno chłodziła i elementy przez ktore wciagasz nie rozgrzewaly sie.
Za malolata robilo sie przedluzki z wkladow od dlugopisow (najlepiej tych zelowych) ale watpie zeby to bylo zdrowe hehe
Pozdro
 
R

Rider

Guest
chcial bym dodac jeszcze ze fajny motyw jest z rurka [ o srednicy zwyklej slomki] do zasysania, otoz wypalajac caly cybuch gromadzac dym w komoze naszego bonka, mozemy spokojnie odstawic pelne bonio, by nabrac sil i powietrza ;] dym nam nie ucieknie i wazne by rurka do zasysania byla wygeta tak zeby ustnik byl w poziomie ;]
 

mooss

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2006
Postów
156
Buchów
0
JA tam kupilem za 2zl metr rurki sylikonowej podzielilem na 3 czesci i mam faje wodna 3osobowa :D
 

kfjatek

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2006
Postów
167
Buchów
0
Są w Leroy Merlin...kupowałem osatnio...do wyboru jest ich bardzo dużo placi sie cos ze 2-3 zlote za metr...zależy jaką sobie wybierzesz... a grybosci są rużne...do ewyboru do koloru! :p
A jak w twoim miescie czegos takie jak Leroy Merlin niema..to mysle ze moze takie rurki będą w jakimś skepie zoologicznym! U mnie są ale byly troszke za cienkie... a ja gubą potrzebowałem! :) Pozdro.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
w zoologiku są 5 max 10 mm w dodatku ścianki strasznie cieniutkie nie polecam :scratch: ja sobie dzisiaj w Obi kupiłem rureczke 25 mm 4,50 za metr.. były jeszcze nieprzezroczyste od 30 do 55 mm (dobra taka :) ) ale 14 za metr :sunny:

Rurka 10mm dosyć swobodnie się ściąga dym ale 25 mm mniam pełnymi płucami! :)

5mm trzeba dłuuugo ściągać i praktycznie nie do wyczyszczenia jest gdyby jakiś farfocel się dostał(?).
 

mooss

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2006
Postów
156
Buchów
0
W zoologicznych tez sa rozne... Ta ktora kupilem ma grube scianki i dymem zaciagsasz sie bardzo swobodnie :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół