nasiona marihuany

Ryzyko palenia za młodu !

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenBalance

Member
Rejestracja
Lis 15, 2010
Postów
18
Buchów
0
Znalazłem ciekawy artykuł ,na temat palenia trawki za młodu. Sami oceńcie ; )


"Przez ponad 20 lat międzynarodowa grupa naukowców badała niemal tysiąc osób, mieszkańców Dunedin w Nowej Zelandii. Wnioski z tych badań opublikowano w magazynie ''Proceedings of the National Academy of Sciences'', opisuje je BBC .

Pierwsze testy badani przeszli jako dzieci, długo zanim ktokolwiek z nich spróbował narkotyku. Później wielokrotnie spotykali się z naukowcami, ostatni raz jako 38-latkowie. Naukowcy ustalili, że nie jest obojętne, kiedy zaczyna się palić marihuanę - dla osób, które zaczynają to robić w dorosłym wieku, marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż dla nastolatków. U nich regularne palenie trawy powoduje widoczne obniżenie ilorazu inteligencji (IQ).

Dlaczego? Mózg nastolatka intensywnie się rozwija. U badanych, którzy zaczęli przed 18. rokiem życia i palili regularnie udowodniono IQ niższe o 8 punktów w porównaniu z latami wcześniejszymi. Te straty okazały się nie do odrobienia, nawet w przypadku całkowitego porzucenia marihuany.

Naukowcy zauważyli też zależność: im więcej palisz, tym bardziej obniża się IQ. Badacze uważają, że ich praca tłumaczy popularne przekonanie, iż palący trawę mniej w życiu osiągają, gorzej sprawdzają się w pracy i małżeństwie, mniej im się chce, są wolniejsi.

- Pracę nad tym projektem badawczym rozpoczęliśmy w 1972 r., wymagał on od całej grupy naukowców ogromnego wysiłku - mówi prof. Terrie Moffitt z Instytutu Psychiatrii w King's College London. - Na podstawie naszej pracy mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć: marihuana jest bezpieczna dla mózgu dorosłych, ale ryzykowna dla mózgu nastolatka.

Prof. Robin Murray, również psychiatra z King's College London, ale nie biorący udziału w projekcie komentuje: - Tysiąc osób z Dunedin to prawdopodobnie najintensywniej przebadana grupa w kierunku wpływu marihuany na mózg. Dane są więc bardzo wiarygodne. Naszym obowiązkiem jest brać je poważnie pod uwagę w edukacji i tworzeniu kampanii informujących społeczeństwo."Źródło: Gazeta Wyborcza​
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół