nasiona marihuany

Słodka Organiczna Dobroć - Czarodziejska Melasa

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Spasiona Swinia

Guest
Może za dużo walicie tego :D Melasa jako dodatek, nigdy bym nie wlał tego syropu do hydro tylko po rozcieńczeniu. Pozytywne skutki na pewno ma bo zawiera związki które są przyswajane przez rośliny i cukry.
Leje nawozy z melasą i nie widzę żeby były tego jakieś negatywne skutki w hydro. A skoro firmy robiące nawozy ją stosują no to o coś chodzi może o kolorek i wypełniacz ? Ale ja myślę że melasa robi robotę.

A LL to pisze zupełnie o czym innym i tam melasa służy jako pożywka a sama w sobie się nadaje zresztą sprawdźcie wyżej co zawiera kopiowałem z wiki...
 

happytomato

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
161
Buchów
0
Dodałem dwie płaskie łyżeczki do herbaty, czli to jest około 10ml rocienczoną w gorącej wodzie, dodałem po ostudzeniu ofc.

Szkoda troche, teraz wsadzam w słoik palucha, przypomina mi smak tych czarnych żelków od haribo
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,402
Nigdy nie uprawiałem w hydro, ale z tego co się orientuję do hydroponiki używa się specjalnie im dedykowanych nawozów mineralnych, organiczne po kontakcie z wodą szybko fermentują i dlatego nie nadają się do upraw hydroponicznych.
 

babum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 1, 2010
Postów
839
Buchów
4
Czy wykorzystanie melasy w zestawach hydroponicznych spowoduje ich zapchanie? Mam rośliny, które są 4 tygodnie przed zbiorami i chciałbym na koniec zastosować melasę, ponieważ słyszałem o jej widocznym wpływie na wydajność uprawy. Większość autorów zaleca 4 gramy na litr wody. Co sądzisz o wykorzystaniu melasy w uprawie hydroponicznej?


Zastosowanie roztworu melasy w systemach hydroponicznych skutkuje niemal natychmiastową fermentacją pożywki. Jest to spowodowane obecnością drożdży w powietrzu, które po zaaplikowaniu wysokoenergetycznej pożywki - melasa - zaczną bardzo gwałtownie zwiększać swą liczebność. Jest to bardzo niezdrowe środowisko dla systemów korzeniowych roślin, ponieważ mikroorganizmy z pożywki zużyją cały zapas cukrów i tlenu z pożywki wytwarzając przy tym CO2.
Podczas gwałtownego wzrostu drożdży wytwarzają się produkty uboczne ich przemiany materii, które mogą zapchać kapilary zasilające w twoim systemie hydroponicznym. Melasa podnosi także pH pożywki.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów dedykowanych do systemów hydroponicznych, które z pewnością nie uszkodzą twojego zestawu. To łatwa i bezpieczna droga, aby suplementować twoje rośliny w węglowodany.

Byl ten tekst gdzies chyba w soft secrets..
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
melasa vs carboload

Tutaj macie skład carboload'u dla profesjonalistów.


Tu macie skład melasy.... ale tylko i wyłacznie otrzymanej z trzciny cukrowej, nie mylic z buraczaną.

Nutrients in
Blackstrap Molasses
2.00 tsp (13.67 grams)
Nutrient%Daily Value

manganese18%

copper14%

iron13.2%

calcium11.7%

potassium9.7%

magnesium7.3%

vitamin B65%

selenium3.4%

Calories (32)1%

Melasa blackstrap jest pozyskiwana własnie z trzciny, no i fak w tym składzie widze sporo korzystnych substancji.:spalony:


Blackstrap molasses contains a ton of micronutrients that are helpful to the plant especially at a time when you'll likely be flushing and not giving any nutes. - cytat z forum anglojezycznego, preferowane jest dodanie malasy na flusha ze wzgledu na zawartosc micro, kedy plant jest na głodzie przed scinką, niektórzy jadą przez cały flowering bo melasa karmi bakterie a te z kolei rozkładają azot na łatwiej przyswajalny, jednakże roztworu nie można trzymac dłużej niż 48h bo sie spierd...li. Dawkowanie 1łyżka na galon
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
Tak. Ja kupiłem melase w sklepie z ziołami.

---------- Aktualizacja posta 04-07-2012 11:33 ---------- Czas poprzedniego posta 02-07-2012 20:45 ----------

Melasa Trzcinowa a reszta istotnych informacji jest po niemiecku (?). Cena 13.98 za 450g

normal_SDC15709.JPG
 
G

Gość

Guest
piszesz że będzie ok, ale jest tez coś takiego jak trzcinowa i buraczana, jest tez siarkowana i nie siarkowana, i wlasnie o to mi chodiz jaka jest najlepsza jaka sie powinno stosować, bo na tych produktach pisze tylko trzcinowa lub buraczana a o siarkowanej/niesiarkowanej nic nie pisze.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Trzcinowa nieprzetworzona najlepsza jest blackstrap jak nie to sama trzcinowa
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Jeśli chodzi o siarkę to pewnie macie na myśli dwutlenek siarki czyli popularny konserwant E220. Używany przy produkcji melasy z młodej trzciny cukrowej. Zastosowanie dojrzałego surowca pozwala wyeliminować dwutlenek siarki z procesu produkcji.
Określenie „blackstrap” , z tego co znalazłem w sieci, oznacza melasę gotowaną trzy razy przy procesie ekstrakcji. To właśnie ona jest najcenniejsza pod względem zawartości interesujących nas związków.


Pozdrawiam
Izak
 
Ostatnia edycja:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Ciekawa teoria. Osobiście się z nią totalnie nie zgodzę.
Obecnie palę długo kwitnącą sativę, która przez około 15 tygodni kwitnienia karmiona była m.in melasą. Jej działanie można określić jako wybitnie nie kanapowe.
Niestety tachykardia, halucynację słuchowe oraz lekkie paranoje powodują że zioło totalnie nie nadaje się do całodziennego palenia.
Swoją drogą, gdyby udało się to jakoś potwierdzić(że melasa powoduje skręt w stronę indyjki) to można by było szukać czegoś co powoduje odwrotny skutek. Po co trzymać kilkunastotygodniowe rośliny, skoro za pomocą prostego zabiegu można otrzymać przyjemne sativy(wcześnie ścięte indica w moim przypadku nie spełniają w 100% zadania)?
Pozdrawiam
Izak
 

Mania

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2010
Postów
1,542
Buchów
6
panowie dzisiaj zakupilem w ziolowym melase w 100% z trzciny cukrowej, bardzo geste.

Dalem łyzeczke od herby na 2 l wody i ta melasa nawet do konca sie nie rozpuscila a juz mi sie wydaje ze moglo to byc za duzo na pierwszy raz ?

czy nie ma się czego obawiac? trudno jest przedawkowac melase ?
 
D

delete

Guest
Dalem łyzeczke od herby na 2 l wody i ta melasa nawet do konca sie nie rozpuscila a juz mi sie wydaje ze moglo to byc za duzo na pierwszy raz ?

Łyżeczkę do herbaty na 1,5 l. wody, to dla mnie dawka na sam początek flo.
A nie rozpuściła się, bo jest gęsta - nie czytałeś wcześniej tematu ;) trzeba ją najpierw rozmieszać najlepiej w osobnym naczyniu z cieplejszą wodą, ale nie za gorącą. Albo w wodzie temp. pokojowej, ale trzeba długo mieszać, ew. trząść naczyniem.
 

Snow87

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2012
Postów
93
Buchów
0
przeczytałem pierwszą stronę i kilka pominąłem, więc nie wiem czy było.
Piszecie że melasa daje słodki smak.
Ja wcześniej poczytałem trochę opinii na temat Guanokalong.
Na polskich forach nic nie znalazłem ale na jednym z angielskich była bardzo pochlebna opinia o tym środku.
Kupiłem Guanokalong ekstrakt poprawiający smak. Podaje się go raz w tygodniu przez cały czas życia rośliny.
Używam zalecaną dawkę przez cały czas. Dziś mija 35 dzień życia i nie widać żadnych niedoborów. podejrzewam że jeszcze 50 dni i harvest więc wtedy skrobnę coś na temat smaku. ( na forum piszą że za duża dawka tego specyfiku może tak bardzo "zasłodzić" temat że byłby wręcz nieprzyjemny.
 

Mania

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2010
Postów
1,542
Buchów
6
a sprawdzał ktos kiedys jakie pH ma taki roztór gotowy do podlania?

przypuszczajac na oko ze woda w kranie ma z pH 5 to jak dodam melasy jakie bedzie pH? bo o ile sie nie myle to na flo pH - ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół