nasiona marihuany

Słodka Organiczna Dobroć - Czarodziejska Melasa

Wyszukiwarka Forumowa:

sid000

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2011
Postów
943
Buchów
0
Niema to jak swój własny boster Obornik od starego konia ,trochę kupy od kury ,melasa + mikoryza +asahi SL +tytanit + jakiś tez organiczny nawóz na Weg i na Flo inny
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
wychodzi na to, ze melasa jest organicznym przyspieszaczem kwitnienia. :O

melasa wplywa na rozwoj mikroorganizmow w glebie (wspomaga mikoryze) , idealny dodatek do astvitu o wysokim ph, wg starego przyslowia ekologicznego "odzywiaj glebe, nie rośliny" jest to złoto aztekow :D
 

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
@up
Miałem melasę wędkarską z tym że firmy Jaxon i niczym się nie różniła od zwykłej stosowałem na jednym plancie, z tym że niektóre mają w składzie jakieś dodatki zapachowe powinno pisać na odwrocie. Pozdro
 

Andegrand

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2012
Postów
106
Buchów
0
Melasa

Witam, mam pytanie czy ta melasa jest dobra do podlewania czy tez nie ? prosze o szyba odpowiedz


DSC_0011.JPG


---------- Post Zaktualizowany 18:55 ---------- Data pierwszego postu 16:44 ----------

I jeszcze mam pytanie ile wlac tego na litr wody ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Illumipłaci

Banned
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
376
Buchów
8
Ta tez moze byc. A co do dawkowania to poczytaj bo sam nie wie,ale raczej sie nieda przedawkowac.
 

Frugo9

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2012
Postów
272
Buchów
1
Ta melasa nie nada się bo wędkarskie są robione z innego cukru
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Melasa wedkarska jest z buraków - lepsza jest ze sklepów z żywnością - trzcinowa. Ale tez droższa.


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

spontan22

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2008
Postów
220
Buchów
2
Melase stosuje się podczas FLO nie vega ponieważ zawiera sporo PK i jest to booster czyli wspomaga kwitnienie. Można stosować przez cały okres flo jak i tez w ostatnich tyg. flo jako flushing. Ja daje czubatą łyżeczkę od herbaty na 1L wody i jest git,ale czytałem o dawkowaniu i nie którzy dają łyżeczkę stołową.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Melase stosuje się podczas FLO nie vega ponieważ zawiera sporo PK i jest to booster czyli wspomaga kwitnienie.

Zasadniczo melasa to pożywka dla bakterii. Nie ma przeciwwskazań stosowania podczas wegetacji, tylko używa się jej mniej niż podczas kwitnienia.

Potasu zawiera sporo, ale fosforu już niewiele.
 

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
Zasadniczo melasa to pożywka dla bakterii. Nie ma przeciwwskazań stosowania podczas wegetacji, tylko używa się jej mniej niż podczas kwitnienia.

Potasu zawiera sporo, ale fosforu już niewiele.

A nie jest tak, ze jako pozywka dla bakterii ( teraz nie pamietam jakich) wspomaga ich namnazanie do tego stopnia ze zjadaja one azot tym samym roslina nie przyjmie nadmiaru azotu na flo ??? jak glupoty mowie to mnie poprawcie ale tak cos wyczytalem :)
 
P

PanBanan

Guest
Trochę odkopuję, ale myślę, że ktoś tu prędzej czy później i tak zajrzy.

W skrócie, tak po "prostemu": Oczywiście melasę MOŻNA stosować na veg, jednak ma to NIKŁE efekty i nie ma to sensu. Właściwości jej bardzo przyczyniają się do końcowej fazy kwitnienia, zapach, puchnięcie topów, dodaje również słodkiego smaku.

Myślę, że każda melasa, czy to ze sklepu zielarkiego, ze spożywczego, czy to z wędkarskiego, każda jest dobra. Jednak znaczącą różnicą jest to, czy melasa jest z buraków cukrowych czy z trzciny. Melasa z trzciny działa lepiej.

Dawkowanie, myślę, że takie minimum to 1 łyżeczka na 5l wody, potem można zwiększać śmiało. Z melasą ciężko przesadzić, myślę, że najgorszy skutek uboczny to zbyt słodkie jaranko. Nie należy z tym przesadzać.
 

GOTREK

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2012
Postów
270
Buchów
0
Czy można stosować melisę do kokosu ???
Przeczytałem wszystkie posty starając się znaleźć odpowiedz na moje pytanie ludzie pisali o hydro ale co z
kokosem ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół