nasiona marihuany

Sarny!!!

Wyszukiwarka Forumowa:

encoresin

Member
Rejestracja
Mar 11, 2009
Postów
8
Buchów
0
Omg... Ja wam powiem, że wystarczy gdzieś obok nalać, dodatkowo raz na 2-3dni wpaść w nocy/po południu i przestraszyć zwierzaki. Wtedy one będą przychodzić rzadziej.

Można także zwabić dziki (nie polecam) rozsypując kukurydzę - gdzie dzik nie ma sarny ;)

I jeszcze 1. Jeżeli sadzisz dużo i wszędzie to zamiast kupować jakieś środki, równie dobrze możesz kupić pastucha i starczy na wiele wiele lat.

Ale to tylko moje zdanie, oczywiście nie musicie słuchać dziada leśnego xD
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
Słuchajcie a środek anti bissan. Miał ktoś jest w miare tani odstarasza sarny jelenie dziki, działa na zwierzyne płową. ???Ale jedno ale :D czy działa :]
 

John Travolta

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2007
Postów
372
Buchów
1
Planuje zasadzic roslinke. Mam juz spoko miejsce, ale boje sie, ze zezra mi ja sarny, albo jeszcze jakies inne pie****one zajace, czy h*j wie co... Jak mam zabezpieczyc moja roslinke przed tymi darmozjadamy. POAZDRO

naturalnym wrogiem saren są ludzie. Jak bedziesz wpadal na spota to nasikaj zwyczajnie w jakies miejsce w poblizu, i tak za kazdym razem ;) - nie sikaj na rosline.

Ochrone przed slimakami zapewni sol posypana dookola planta,
 

k4man

Well-known member
Rejestracja
Lut 15, 2008
Postów
68
Buchów
1
Jesli chodzi o sól na ślimaki ewidentnie odradzam ! Bedziesz lał na spota i pózniej sól sypał niema głupszej rzeczy. Dla tych co nie wiedzą SARNY KOCHAJĄ SÓL !!!
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Gibcio, posypywanie gleby solą dookoła rośliny to dla niej wyrok śmierci! Nie będzie w stanie przyswoić wody gdyż ciśnienie osmotyczne jest większe na zewnątrz niż wewnątrz komórek korzenia!

Jak stosujesz takie techniki to pozdrawiam serdecznie

Ślepy_John
 
A

Ace Ventura

Guest
A gdyby powbijać 4 paliki na około roslinki i owinąć drutem kolczastym Powino by pomuc co nie?

No niby tak ale nie daj boże jakaś sarna się zaplącze to co zrobisz ?
To chyba nie jest dobry sposób.
 

SpokoZiom

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2009
Postów
73
Buchów
0
Potencjalne zagrozenie na autdoor
158.jpg
 
Ostatnia edycja:

UpaLonY SoPeL

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2009
Postów
55
Buchów
0
Siema , tez mysle aby maine Roślinki na przyszly sezon ogrodzic , i basta ... :)
 
Ostatnia edycja:
K

Kot z Cheshire

Guest
Dla mnie najlepiej sprawdzaja sie miny kierunkowe, bo chyba nie chcemy pociac krzaczkow.

I jak sarenka albo jakis zlodziej podejdzie to bedzie robil za nawoz do gleby. A i pamietajcie - jesli zapomniales czy odbezpieczyles claymore'a to znaczy ze go odbezpieczyles ;]

o ku**a! dobre! daj linka gdzie kupic mozna :D
 

JimRevolta

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2009
Postów
1,367
Buchów
1
Ciężko znaleźć bo jak już ktoś sprzedaje to w Ameryce a do nas ciężko to wwieźć wiem coś o tym bo sam próbuje właśnie broń automatyczna i parę pistoletów skombinować... Z australi wystarczy pozwolenie na wwożenie jakiś tam wyrobów stalowych ;] no i oczywiście pozwolenie na posiadanie broni * wiem że są różne pozwolenia np. krótka, biała itp. Co ciekawe Amerykanie tego nie wymagają wystarczy pozwolenie na przewóz przez granice co i tak ciężko jest dostać.

Najlepiej to obsikać na około spota teren i żadne sarny nie wlezą ;] sprawdzone osobiście.
 

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
proszki do prania , potarte mydło , wszelkiego rodzaju chemikalnia domowego uzytku których zwierzęta dzikie nie znaja ,dobrze działaja tez włosy ludzkie , fryzjer odda je za darmo ale dosc czesto trzeba je wymieniac.koszulki przepocone sarna tak naprawde jest w stanie wystraszyc sie swojego cienia, ale wieczne sranie na spota nic wam nieda poza cudownym zapachem dla was przy obrabianiu plantow bo najzwyczajniej w swiecie sie przyzwyczają sarny do zapachu i z czystej ciekawosci sprawdzą co to , wazne jest żeby zmieniać zapachy regularnie.
 

areklopat

Member
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
8
Buchów
0
A co myślicie o czujniku ruchu( na baterie) koszt na allegro około 25 zł z przesyłką ?
Cisza, przychodzi sarna/dzik zaczyna dzwonić przez kilka sekund. Można opcjonalnie przyciszyć zawijając głośnik taśmą izolacyjną.
 

bladaewa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2008
Postów
727
Buchów
0
a jak bedzie wiatr to planty beda sie kolysac i caly czas bedzie wylo

nie liczcie jedynie na domowe sposoby bo sie zawiedziecie naprawde je wyprubowalem kupujcie jakies zapachy no i oczywiscie gdzies zwierzyna jest w innym miejscu jest spoko
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Rejestracja
Cze 8, 2011
Postów
1,952
Buchów
0
Mój sposób to dookoła 4-5 słoików litrowych ze szmatami w srodku nasaczone ropą benzyną i olejem przepracowanym zakrecone podzi***iona zakretka zeby wody za duzo sie do srodka tez nie dostalo i tak benzyna nie parowala :p ale co 3 tyg zmieniam zapachy na jakies mydla zapachowe domestos cos tego typu bo te k***y sie przyzwyczajaja do zapachow ;/ sa teraz w sklepach mysliwskich dostepne takie preparaty zamierzam tez wyprobowac :) :bounce:

sory za postb pod postem
znalazlem cos takiego, warte to cos wogole??
[FONT=Courier New, Courier, mono]PELLACOL 10PA
[/FONT]
Pellacol 10PA

Środek o działaniu odstraszającym roślinożerne ssaki w formie pasty do smarowania lub oprysku,
przeznaczony do ochrony drzewek leśnych i sadowniczych przed zgryzaniem i spałowaniem
przez roślinożerne ssaki.
- Leśnictwo (sadzonki drzew, młodniki).
-roślinożerne ssaki (gryzonie, zającowate i jeleniowate).
Środek stosować w okresie wiosenno-jesiennym, na suchą powierzchnię kory drzew i pędów sadzonek.
Przed użyciem środek dokładnie wymieszać.
a/ zabezpieczenie przed zgryzaniem.
Ręką zabezpieczoną w gumową rękawicę lub używając ręcznego opryskiwacza nanosić
środek na wierzchołkową część pędu głównego, unikając zasmarowywania i opryskiwania
pączków.
W zależności od gatunku i wielkości sadzonek zużycie środka wynosi 2-4 l/1000 sadzonek.
b/ zabezpieczenie przed spałowaniem.
Środek nanosić szczotką nakładając cienką warstwę.
- w młodnikach sosnowych środek nanosić na międzyokółek najbardziej narażony na
spałowanie będący w zasięgu głowy zwierzyny /najczęściej pierwszy międzyokółek od góry, z którego opadło już igliwie.
- starsze drzewa iglaste smarować na fragmencie strzały najbardziej narażonej na spałowanie.
- Sadownictwo (drzewa owocowe, krzewy owocowe).
-zwierzęta łowne /zającowate i jeleniowate/.
-zabezpieczanie przed zgryzaniem pędów oraz strzał, drzewek przed ogryzaniem lub
spałowaniem.
Środek stosować 2-3 razy w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.
Smarować suchą powierzchnię pędu jednolitą warstwą środka.
Zalecana dawka: około 1 litr/100 sztuk, w zależności od wielkości drzew i krzewów.




???????????????????????????

niewiem szczeze mowiac to sam sie tak bawilem i mnie juz ch*j strzelal dostalem propozycje od kolegi zebym sprubowal tego podobna dziala 8 tygodni i za***iscie daje rade nawet na *****e slimaki i mrowki hahaha
ANTI-BISSAN 250 ML
PŁYN ODSTRASZAJĄCY


Zakres zastosowania:


ANTI-BISSAN jest produktem wieloletnich badań służącym do zwalczania i odstraszania zwierzyny płowej, dzików zajęcy, królików, wron, ptaków drapieżnych, kun, lisów, kretów, nornic, karczowników ziemnowodnych w ogrodach, cmentarzach, polach uprawnych, pojazdach oraz obiektach sportowych. Anti-bissan zatrzymuje i zmienia kierunek poruszania się ślimaków i mrówek. Zwierzęta wyczuwają substancje aktywne oraz substancje zapachowe preparatu anti-bissan. Poprzez wegetatywny układ nerwowy w ich podświadomości powstaje wrogi obraz człowieka, co powoduje ucieczkę zwierząt.

43.jpg


Sposób użycia:


Wstrząsnąć przed użyciem. W przypadku zwierzyny płowej, dzików, zajęcy królików, ślimaków 2-3 nakrętki ,,anti-bissan” rozmieszać w 5l wody do polewania lub rozpylania. Powierzchnię, która ma być chroniona pokryć całkowicie preparatem lub stworzyć wokół niej „barierę zapachową”.

Nornice i krety
Gdy ogród został zaatakowany przez szkodniki 2-3 nakrętki koncentratu rozcieńczyć w 5l wody otworzyć pojedyncze kopce ( tunele) w ziemi, wlać „anti-bissan” . Następnie uszczelnić otwór tak aby zapach rozchodził się wewnątrz korytarzy .Preparat zaczyna działać natychmiast po zastosowaniu.

Kuny na strychu, w pojazdach i urządzeniach.
Ustawić szklankę lub korytko ze szmatką nasączoną lub oblaną koncentratem „anti-bissan”.W przypadku gryzienia kabli elektrycznych zaleca się smarowanie przewodów preparatem.

Rolnictwo i leśnictwo
Zastosowanie na całej powierzchni: 5l/ha koncentratu rozmieszać w 200-300l wody i pokryć powierzchnie. Bariera zapachowa:2l/ha (400m) „anti-bissan” rozmieszać w 50l wody i rozprowadzić na szerokości ok.2m

Właściwości


Anti-bissan jest środkiem o długim czasie działania. Przy normalnej pogodzie (mało opadów) do 12 tygodni, w przypadku dużej ilości opadów do 8 tygodni. . Anti-bissan jest niezwykle skuteczny nawet przy oszczędnym stosowaniu.

Uwagi:


Nie spryskiwać preparatem roślin spożywczych, otwartych kwiatów i dojrzewających owoców (rośliny, karczochy, kwiaty i owoce nie smakują wtedy dobrze, przez około 14 dni).



:spalony:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Eduardo Noriega

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2012
Postów
316
Buchów
0
Anti- bissan owszem działa. Bardzo skuteczne jest umieszczenie na spocie wyściółki psa (siano, szmaty, koce). Najlepiej takiego co mieszka w budzie. Takie coś potrafi bardzo długo mocno śmierdzieć psem zwłaszcza jeśli się tego za często nie zmienia a psa się nie myje.
Tanie kostki do kibla, pasta do butów, ogrodzenia (właściwie zasieki:freak:) z wszelakiej kolczastej flory jaką uda się pozyskać w pobliżu to sprawdzone przeze mnie metody walki ze zwierzyną. I tak nie zawsze skuteczne:pl:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół