nasiona marihuany

Sens małego growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

palenisko40

Member
Rejestracja
Lis 3, 2017
Postów
6
Buchów
0
Witam. Ostatnio pomyślałem, że może zasadzę sobie mały krzaczek, który przyniósłby niewielkie plony na własny użytek. Myślałem, żeby zbudować growbox, który by mi służył za miejsce hodowli gotowej do spożycia roślinki a nie tylko do konkretnego wzrostu. Mam na to miejsce - drewniana szafka 40cmx40cmx40cm. Z tyłu mógłbym zrobić utwór na kable od światła i żeby była filtracja powietrza. Ale nie będę opowiadał, jak chce to zrobić, bo tematów na ten temat są olbrzymie ilości. Moje główne pytania brzmią, jaka odmiana nada się do takiego growboxa, w którym urośnie już cała roślina, gotowa do spożycia? Chciałbym, żeby szybko urosła. Czy jakaś odmiana ak-47 będzie dobra? Druga kwestia, ile maksymalnie mogę wyciągnąć z takiej roślinki gramów? Nie chcę, żeby rosła 4 miesiące, tylko mniej. Oczywiście nie będę oszczędzał na żarówkach i postaram się kupić jak najlepsze. Cała reszta, czyli jakieś nawozy czy coś, to też sobie ogarnę, nie będę na tym oszczędzał. 20g da się wyciągnąć czy więcej? Pewnie były takie tematy, więc sory :D
 

palenisko40

Member
Rejestracja
Lis 3, 2017
Postów
6
Buchów
0
Tyle, że to jest wysokości, jaką również ma obudowa od kompa, gdzie ludzie też sadzą krzaki :D Muszą być jakieś odmiany, którą urosną do takiej wysokości :p Albo chociaż jakieś karły. Ważne, żeby cokolwiek plonu to przyniosło. To jak z odmianami? :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na tej wysokosci ciezko bedzie zebrac dobry plon, tak jak kolega wyzej napisal - za nisko. 15-20 cm zajmie ci samo swiatlo. Doniczka? Kolejne 15-20 cm. Z moim obliczen wynika, ze na krzak zostanie ci od 0 do 10 cm, czyli nic. 20g z tego nie zbierzesz, pomysl nad czyms wyzszym
 

palenisko40

Member
Rejestracja
Lis 3, 2017
Postów
6
Buchów
0
A są jakieś odmiany, które rosną do karłowatych wielkości a dają plony? Czytałem już kiedyś, że ludzie używali PCboxa nie do zapewnienia roślinie początkowej fazy wzrostu a właśnie po to, żeby urosła do maksymalnej fazy i dała cokolwiek. Nie mam za bardzo jak móc uprawiać sobie w dużej szafie czy w jakimś osobnym pomieszczeniu, dlatego pomyślałem o szafce. Jak myślicie?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
20 gramów zbierze z palcem w nosie, sadź automata i sam się przekonasz
 

palenisko40

Member
Rejestracja
Lis 3, 2017
Postów
6
Buchów
0
Z tymi 20 gramami to trochę i tak przesadziłem, miałem dopisać, że oczekuję mniejszych zbiorów, ale skoro mówisz, że można i więcej zebrać... :D
Znalazłem jakieś AUTO AK. Cena za pestkę 17zł. Ale to nie chodzi o cenę, bo mógłbym wywalić nawet 100 zł za jedną, jeśli by urosło to w tej szafce :D I nie trwało by do długo. Kupować to AK czy nie? Słyszałem, że na początek jest dobre.
 

isjustdude

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2017
Postów
228
Buchów
5
Kupować! Na stronie seedbanku powinieneś mieć przybliżony okres po jakim można kosić. Wysokość też często jest wymieniona- dopilnuj żeby wybrać niską odmianę. No i ten.. 40 cm to bardzo, bardzo mało
 

-SillveR-

Berrger
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
1,109
Buchów
1
Kupować to pewnie że tak ale na początek auto ???
Lepiej sezon i sam kontrololujesz wet i flo automaty nie wyłączają błędów...
Pozdrawiam

Edit: nie kieruj się opisem producenta bo zawsze zawala
 

palenisko40

Member
Rejestracja
Lis 3, 2017
Postów
6
Buchów
0
No właśnie na jednej ze stron były podane wysokości, do jakich rosną a właściwie ich przedział. Pestki AK miały 25-100cm, pewnie, więc chyba są dobre jak na pierwszy raz z hodowlą. Czytałem dzisiaj na tym forum relacje jakiegoś początkującego gościa, który tak jak ja zamierzam hodował w PCboxie. Roślinki mu tak nisko rosły, że szok. I w sumie mu wyszło niecałe 20 gram, także chyba spoko.
 

EasyFarmer

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2012
Postów
454
Buchów
5
No tak tylko ten gościu zapewne jako takie pojęcie o uprawie miał , oczywiście Ci nie ublizam tylko stwierdzam. Jak kolega wyżej pisał zostaje Ci 0-10cm nawet jeśli weźmiesz automata to jakie światło ustawisz? 12/12? To Ci sie wyciagnie czy nawet przy 24/0 potrzebuje pełnego dojrzewania żeby w ogóle jakiekolwiek kwiaty wypuścić. To już lepiej wystaw na parapet. Po mojemu szkoda zachodu nie wyjdzie Ci to bo podjales szybko decyzję i podchodzisz do tego zbyt szybko. Wysadz na parapecie auto i w tym czasię pomysł na spokojnie żeby skolowac coś ciut większego. Pzdr
 

Zac

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2016
Postów
72
Buchów
8
Zrób trochę większą ta szafę i posadz sobie 2 automaty.
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
Poczytaj haszyszopedie i przegladaj dzial mikro bo inaczej moze nic z tego nie wyjsc.
No i popros mame o wieksza szafke na ksiazki. Bedzie jak znalazl.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
już szydery lecą, jak się popieści to się zmieści. poczytaj o LST, nie LSD
i wykmiń chociaż te 60cm albo zrób dziure i postaw szafe na donicy
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
sens malego growboxa jest taki zeby miec wiekszego growboxa za chwile

jak wyzej napisano 40cm to jest mega malo i moze szkoda czasu sprawdzac czy ci sie uda ogarnac krzaka zeby mial tak kompaktowe rozmiary jak moj AKacz z przed lat , co w sumie jakos samo sie stalo (geny?)
normal_wspolne.jpg


tu masz amnezie w glosniku 30cm - co niby udowadnia ze sie da z drugiej strony plon jest jaki jest , do tego malo ziemi i dobry trening - lodyga po ziemi prowadzona.
https://www.forum.haszysz.com/showt...w-0-04m2-bassbox-by-buczeq-Amnesia-Haze/page7


na starcie przygody z uprawa mialem boxa 75cm wysokiego, ponizej pierwsze grow i praktycznie zero miejsca pod lampami

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?88772-CFL-125-85W-2x23W-Tornado-0-20m2-1x-WR-1xAK470

pozniej ogarnalem nizsze a o wiekszej powierzchni dna donice(te w ktorych AK rosnie) to bylo troche lepiej zyskalem z 10cm, ale skonczylo sie i tak na wysokim boxie 160cm bo po co sie wk***iac i lamac szczyty :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół