nasiona marihuany

Soczewka do cxb3590 ?

Wyszukiwarka Forumowa:

NowyLass

Member
Rejestracja
Cze 11, 2016
Postów
19
Buchów
0
Chce zamówić soczewki do cxb 3590 od skośnych kolegów o kacie 120. Teraz pytanie jaką wysokość zamawiać ? 26mm czy 22 mm i czy w ogóle jest jakaś różnica miedzy nimi ? Widziałem ze jest możliwość kupna soczewki tez w naszym sklepie (Growshop) ale tylko same szkło sprzedają i nie jest to specjalnie przystosowane do Cree.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jesli mowisz o growboxie to oniel sprzedaja soczewki bardzo dobrej jakosci dedykowane pod oswietlacze spectrolight ktore maja mocniejsze diody niz cxb3590 i sa to citizenyCLU58. Smialo mozna je montowac kazdej diodzie ale bedzies postrzebowal ringow mocujacych. Swoje kosztuja ale ciezko bedzie Ci znalesc podobne u chinczykow ktorzy maja ich od groma ale duza czesc to chlam. Rozmiar dobieraj pod panel i mocwanie jakie mozesz zastosowac. Szukaj wiekszych diametrow tych 100mm bo ladnie pasuja. Reszte musisz doczytac.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
A weź mi ktoś wytłumacz po co zakładać soczewki o kącie 120stopni skoro dioda ma zazwyczaj taki kąt ? Według mnie to tylko strata energii.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
A weź mi ktoś wytłumacz po co zakładać soczewki o kącie 120stopni skoro dioda ma zazwyczaj taki kąt ? Według mnie to tylko strata energii.

bo soczewka lepiej rozprasza światło + zabezpiecza COBa przed kurzem i wilgocią
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Soczewka 120 stopni nie rozproszy lepiej światła bo sama dioda ma kąt rozproszenia taki sam. Jedyne co uzyskasz to dodatkowa bariera dla fotonów i spadek sprawności. Stosowanie soczewek ma sens jak stosujesz soczewki skupiające światło i to tylko gdy lampa wisi wysoko nad rośliną nie w box-ie tylko w pokoju. Co do zabezpieczenia przed kurzem i wilgociom to ja nie zabezpieczam bo nie pryskam opryskiwaczem po lampach i niezbyt mi się brudzą diody. Może to sprawa filtru wstępnego w box-ie. Powietrze zasysa mi bez kurzu.
 

Kosmiczny

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2018
Postów
101
Buchów
0
Soczewka skupia światło, poza tym jest wykonana w innej gęstości materiału.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Pierwsze przeczytajcie w datasheet jaki kąt świecenia ma sama dioda bez soczewki - bez tego uważam rozmowę za bezcelową...
 
D

DarkMessiah

Guest
sam zaczoles ta rozmowe wiec ogarnij sie i idz poczytaj sobie o soczewkach i nie zawracaj dupy. nie kazda dioda ma kat swiecenia 120.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
sam zaczoles ta rozmowe wiec ogarnij sie i idz poczytaj sobie o soczewkach i nie zawracaj dupy. nie kazda dioda ma kat swiecenia 120.


Nie zawracam dupy i to nie ja zadałem pytanie - ja udzielam odpowiedzi . CXB3590 ma 115 więc o jakim wy skupieniu mówicie jak zakładacie 120 ? To raczej brak edukacji po stronie osoby co twierdzi że zakłada 120 aby lepsze skupienie mieć. Bo nie dość że będzie gorsze to jeszcze straty energii w szkle - o ile to szkło będzie a nie badziewny plastik. CXB 3590 do box-a idzie bez soczewek i wtedy najwydajniej świeci. Soczewki tylko do pomieszczeń gdzie ściany nie odbijają światła tak dobrze jak wnętrza box-a. I to nie jest moja fanaberia tylko ludzi co tworzą komercyjnie światła do grow boxów dla dużych firm np growmau5 o ile wogóle wiecie kto to jest...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół